1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda

Moda: minimalizm, wygoda i praktyka na co dzień

Zobacz galerię 5 Zdjęć
Po czasie pędzenia za najgorętszymi trendami, w świecie mody także nadszedł okres, w którym „mieć” zamienia się w „być”, a „fast” ustępuje miejsca „slow”. Idzie to w parze ze zmianami w podejściu do życia, zmianą naszej samoświadomości. Minimalizm zaczął jawić się nie tylko jako wyraźna i coraz bardziej potrzebna filozofia życia, ale też jako ceniony i niezwykle wymagający trend w modzie.

Minimalizm w modzie to trend, którego naczelna zasada brzmi: mniej znaczy więcej. W praktyce oznacza to tyle, że nasza garderoba zbudowana jest z wysokiej jakości, klasycznych ubrań, które możemy łączyć i nosić w dowolnych konfiguracjach. Obowiązkowo w damskiej szafie powinny się znaleźć biały i czarny bawełniany t-shirt, biała jedwabna koszulka na ramiączkach, biała koszula, kaszmirowy kardigan w kolorze czarnym, szarym lub granatowym, dżinsy, wełniane spodnie oraz spódnica, klasycznie skrojona marynarka, sukienka „mała czarna” oraz trencz. Najbardziej radykalna koncepcja zakłada, że nasza garderoba składać się będzie z nie większej ilości ubrań niż 11 wymienionych wyżej strojów. Dlatego też kluczowe znaczenie ma jakość tkanin, z których uszyte są ubrania, jak również to w jaki sposób o nie dbamy. Minimalizm zakłada także nie kupowanie rzeczy zbędnych oraz szczególną uważność na to, jak i gdzie zostały wyprodukowane ubrania, co jest równoznaczne z fair trade’owym podejściem do mody.

Wysokiej jakości ubrania to także niemała inwestycja. By móc cieszyć się długo ich pięknym fasonem oraz dobrą kondycją tkanin warto inwestować w dobre detergenty, oraz pralkę, która nie tylko będzie prać, ale także pielęgnować nasze ubrania. Idealna pralka powinna być ekonomiczna, efektywna oraz przyjazna dla środowiska. A gdyby tak jeszcze sama potrafiła określić nie tylko wagę, ale też stopień zabrudzenia naszego prania? To brzmi jak marzenie, które teraz możesz spełnić…

Taką pralką będzie na pewno Bosch VarioPerfect z systemem automatycznego dozowania i-DOS. Zintegrowane czujniki wykrywają rodzaj tkaniny, wielkość wsadu w bębnie i stopień zabrudzenia, oraz odpowiednio dostosowują ilość dozowanego środka piorącego. Pralki te posiadają zintegrowany podajnik płynu do prania, dzięki czemu pranie staje się nie tylko bardziej ekonomiczne, lecz także ekologiczne: używamy o 7062 litrów wody mniej, nawet o 30% mniej detergentu, oszczędzamy czas i pieniądze. Co więcej, każda z pralek VarioPerfect wyposażona jest w niezwykle pojemny  bęben  WaveDrum, który jest bardzo łagodny dla tkanin. Oznacza to mniej zagnieceń i przede wszystkim, doskonałe rezultaty prania.

Pralka Bosch VarioPerfect z systemem i-DOS idealnie wpisuje się w trend minimalizmu: jest przyjazna dla ubrań, środowiska oraz naszego czasu. Pralki i-DOS są wyposażone w funkcję Start/Pauza, która umożliwia zatrzymanie programu w dowolnym momencie w celu dołożenia prania, niezależnie czy mówimy o zagubionej skarpetce czy o „nagłym wypadku” z udziałem ulubionej sukienki lub pary dżinsów.W takiej konfiguracji minimalizm staje się sposobem na życie: znacznie prostsze, przyjemniejsze i pełne czasu, który możemy poświęcić na relaks i przyjemności.

Kodeks modowego minimalisty

- Rób zakupy w sposób świadomy i przemyślany - Inwestuj w ubrania wysokiej jakości, z dobrych gatunkowo tkanin, o dobrych ponadczasowych krojach i dopasowanych do twojej sylwetki fasonach - Dbaj o swoje ubrania: inwestuj w dobre detergenty i technologię (np. pralkę Bosch VarioPerfect z systemem i-DOS), która będzie chronić Twoje ubrania, środowisko i finanse - Ubrania, które są ci niepotrzebne „podaj dalej”: przesegreguj, oddaj potrzebującym, bądź sprzedaj - Nie kupuj kompulsywnie: zakupy nie pomogą ci uporać się z problemami, nie załatwią twoich spraw ani nie poprawią samopoczucia długoterminowo - Wybieraj (w miarę możliwości) ubrania szyte z poszanowaniem pracy i godności nie tylko twórców, ale  i wykonawców.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze