1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda

Francuskie kosmetyki na lato

fot. iStock
Zobacz galerię 13 Zdjęć
Ochrona skóry i włosów przed słońcem, jakość dostosowana do wrażliwej, alergicznej cery, doskonała pielęgnacja skóry z problemami – sięgając po odpowiednie produkty zapewniamy naszej skórze komfort i bezpieczeństwo. Co warto polecić na letnie, słoneczne dni?

La Roche-Posay

Dermatolodzy od lat podkreślają znaczenie odpowiedzialnego zachowania podczas ekspozycji słonecznej i stosowania ochrony przeciwsłonecznej dostosowanej do danego typu skóry. Pomimo licznych kampanii społecznych, nowotwory skóry wciąż stanowią 1/3 wszystkich nowotworów. Odpowiadając na potrzeby skóry wystawionej na działanie promieniowania UV oraz walcząc z barierami w stosowaniu ochrony przed słońcem marka La Roche-Posay stworzyła innowacyjne produkty z gamy Anthelios.

OCHRONA WRAŻLIWYCH OKOLIC OCZU

ANTHELIOS ULTRA CREAM SPF 50+

Obawy przed podrażnieniem okolic oczu są jedną z głównych przyczyn pomijania ich podczas zabezpieczania się przed słońcem. Tymczasem okolice oczu są jedną z najbardziej podatnych na rozwój nowotworu skóry. Rak skóry na powiece stanowi około 5-10% wszystkich nowotworów skóry.

Marka La Roche-Posay po raz pierwszy stworzyła najbardziej minimalistyczne formuły przeciwsłoneczne, nie zmniejszając równocześnie dostarczanej ochrony. Anthelios Ultra Cream SPF50+ posiada aż do 12 składników mniej w stosunku do poprzednich formuł. Nowe formuły tworzą ultra-odporny film na skórze, który chroni oczy przed podrażnieniami wynikającymi z przemieszczania się kosmetyku.

Anthelios Ultra Cream SPF 50+ był testowany na wrażliwej skórze pod nadzorem dermatologa, a także po raz pierwszy na osobach z wrażliwością oczu oraz noszących szkła kontaktowe pod nadzorem okulisty.

OCHRONA SKÓRY NIETOLERUJĄCEJ SŁOŃCA

Ochronę przeciwsłoneczną powinien stosować każdy – niezależnie od wieku, karnacji czy typu skóry. Szczególnie narażone na działanie słońca są osoby z alergią na słońce, światłoczułością spowodowaną przyjmowaniem leków, przebarwieniami czy ostudą. Pacjenci z nietolerancją na promienie słoneczne potrzebują produktów dopasowanych do ich potrzeb, aby nie tylko chronić swoją skórę, lecz także zwalczać występujący dyskomfort związany z objawami uczulenia t.j. wysypka, swędzenie czy zaczerwienienie skóry.

ANTHELIOS SUN INTOLERANCE SPF 50+

Marka La Roche-Posay z myślą o osobach z alergią na słońce lub ze skrajnie wrażliwą skórą skłonną do nietolerancji na promienie UV stworzyła ultra-chroniący krem przeciwsłoneczny. Zawiera on składniki o właściwościach ochronnych działaniu promieni UVB, krótkich oraz długich promieni UVA oraz specjalny łagodzący składnik aktywny, by przynosić skórze ukojenie.

SVR

Historia SVR sięga 1962 roku, kiedy para farmaceutów – Simone i Robert Véret otworzyli pierwsze laboratorium dermatologiczne marki. Ich ambicją było stworzenie produktów, które zapewniałyby piękną skórę, przy wykorzystaniu maksymalnych stężeń składników aktywnych i zapewnieniu najwyższej możliwej tolerancji wszystkim rodzajom skóry.

Efektem pracy małżeństwa Véret były bezkonkurencyjne receptury produktów pielęgnacyjnych o najwyższej skuteczności i tolerancji.

Z biegiem lat ich syn, a potem i wnuk rozwinęli tę małą, francuską, rodzinną firmę w widocznego gracza na rynku dermokosmetyków.

Produkty SVR są rekomendowane i przepisywane przez dermatologów na całym świecie.

Portfolio marki odpowiada na zróżnicowane problemy i potrzeby skóry:

  • pielęgnacja problemów dermatologicznych
  • pielęgnacja przeciwstarzeniowa
  • pielęgnacja codzienna
My jednak w Polsce najczęściej kojarzymy markę z wysokiej jakości ochroną przeciwsłoneczną.

Avène

Woda termalna Avène jest podstawą całej gamy dermokosmetyków Avène, dermokosmetyków stworzonych w trosce o skórę wrażliwą i opracowanych w oparciu o badania kliniczne potwierdzające skuteczność, tolerancję oraz właściwości zmniejszania odpowiedzi zapalnej skóry.

Uzdrowisko Dermatologiczne Avenè czynne jest od kwietnia do października. Każdego roku przyjmuje ponad 2 500 pacjentów. Zabiegi termalne odbywają się pod kontrolą lekarzy dermatologów, przy użyciu bieżącej wody termalnej Avenè: kąpiele, masaże, prysznice, zraszanie wodą ogólne lub miejscowe. Jako uzupełnienie kuracji stosuje się również okłady z dermo kosmetyków Avenè, krenoterapię( picie wody termalnej). Uzdrowisko jest całkowicie poświęcone leczeniu chorób skóry:

- 50% - atopowe zapalenie skóry;

- 31% łuszczyca;

-5% wyprysk alergiczny;

-14% inne ( świąd, świerzbiączka, rany, oparzenia, rybia łuska)

KLORANE: czas pomyśleć też o pięknych włosach

Latem chronimy skórę twarzy i ciała przed nadmierną ekspozycją na słońcu. Niestety do ochrony włosów często nie przywiązujemy wagi. Słońce pozytywnie działa na nasze samopoczucie, natomiast na kondycje włosów ma niezwykle negatywny wpływ. Jak należy je chronić?

Marka Klorane, będąca aptecznym specjalistą w pielęgnacji włosów, wychodzi naprzeciw szkodliwemu promieniowaniu UV. Nadmierna ekspozycja słoneczna jest równie niebezpieczna dla skóry, jak i włosów. Promieniowanie UVA narusza keratynę i melaninę, przez co włosy stają się łamliwe, a ich kolor blaknie. W dodatku promieniowanie UVB powoduje ich suchość i matowienie. Odpowiedzią na ten problem jest wprowadzenie nowej gamy pielęgnacji przeciwsłonecznej. Formuła linii opiera się na bazie wosku Ylang Ylang, który dzięki swoim niezwykłym właściwościom, podwójnie chroni włosy narażone na słońce. Działa zarówno od wewnątrz na wszystkie warstwy włosa, jak i od zewnątrz, wytwarzając na ich powierzchni w 100% wodoodporną tarczę ochronną, która zabezpiecza włosy przed promieniowaniem UV, a także przed niszczącym działaniem soli, piasku i chloru.

Nowa gama przeciwsłoneczna (ochronny olejek, odżywczy szampon, regenerujący balsam) jest idealna zarówno do naturalnych, farbowanych, jak i rozjaśnianych włosów. To niezwykle zmysłowe formuły, zamknięte w przyjemnych, złotych konsystencjach, o wspaniałym, egzotycznym zapachu.

Klorane jest marką dermokosmetyczną, zrodzoną z pasji ludzi do botaniki. Kierując się zamiłowaniem swoich etnobotaników do dobroczynnego działania roślin, Laboratoria Klorane od 50 lat opracowują formuły roślinnych dermokosmetyków do pielęgnacji włosów, których skuteczność i bezpieczeństwo zostały naukowo udowodnione.

Od owsa po chinowiec, od pokrzywy po granatowiec, Laboratoria Klorane eksplorują świat roślin w poszukiwaniu najodpowiedniejszych gatunków roślin, oferując wyciągi odpowiadające potrzebom wszystkich typów włosów.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze