1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda

Domowa dermabrazja-sposób na piękną cerę

123RF.com
Specjalne kuracje domowe zawierające peelingi, nie dają tak spektakularnych efektów, jak te, przeprowadzone w salonie kosmetycznym, ale ich regularnie stosowane znacznie poprawi kondycję skóry.

Po co nam peeling?

Każdy peeling, bez względu na to czy przeprowadzony w salonie, kupiony za kilka złotych w sklepie czy wchodzący w skład domowej dermabrazji, działa w podobnym kierunku. Peelingi mają  przede wszystkim za zadanie usunąć obumarłe komórki i zanieczyszczenia, dodać cerze blasku, wygładzić skórę oraz przygotować ją na przyjęcie składników aktywnych.

Domowe zestawy do dermabrazji są czymś pomiędzy tradycyjnymi peelingami kupowanymi w sklepie a tymi wykonywanymi w salonie. Samej dermabrazji powinnyśmy poddawać się nie częściej niż raz na cztery miesiące. Piling kupiony w sklepie natomiast znakomicie podtrzyma efekty uzyskane przy profesjonalnych zabiegach i odświeży skórę.

Rodzaje peelingów do domowej dermabrazji

Kremy i żele złuszczające, w zależności od rodzaju możemy stosować nawet codziennie. Nakładamy je na oczyszczoną skórę i dokładnie wmasowujemy okrężnymi ruchami na zewnątrz. Kosmetyki te, w zależności od składu polecane są do każdego rodzaju cery - peelingi zawierające kwas salicylowy i glikolowy  idealne są dla cery tłustej i trądzikowej, mocznik do cery wrażliwej a alfahydroksykwasy do cery dojrzałej i przesuszonej.

Zestawy do domowej mikrodermabrazji, przypominają zabieg wykonany w salonie. Z reguły zawierają kosmetyk przeznaczony do mechanicznego peelingu, o silnym działaniu złuszczającym i wygładzającym oraz krem po mikrodermabrazji o działaniu kojącym i regenerującym.

Mikrodermabrazję cery tłustej  zaczynamy od dokładnego oczyszczenie skóry, a następnie nakładamy peeling,  zaczynając od środka twarzy, aż po jej kontury. Po wyznaczonym przez producenta czasie, zmywamy kosmetyk i aplikujemy krem. Peelingi chemiczne przypominają te, wykonywane w gabinecie kosmetycznym lub lekarskim, ale posiadają o wiele niższe stężenie. Taki peeling,  zawiera w swoim składzie, podobnie jak zestaw do dermabrazji, kosmetyk złuszczający i łagodzący podrażnienia. Peeling z kwasem salicylowym polecany jest do cery zanieczyszczonej, a ten z alfahydroksykwasami do cery suchej.

O czym należy pamiętać

Każda kuracja peelingiem jest inna i należy ściśle trzymać się zaleceń producenta. Pamiętajmy również o tym, że po aplikacji peelingu może pojawić się pieczenie lub zaczerwienienie i jest to normalne, ale w przypadku bardzo nasilonych objawów należy niezwłocznie zmyć produkt wodą.

Pamiętać trzeba też o unikaniu promieniowania UV i kremach z filtrem, przez co najmniej 2 tygodnie od wykonania takiego peelingu. Składniki zawarte w takich peelingach mogą wchodzić w interreakcje z lekami lub kremami z witaminą A czy kwasami. By uniknąć podrażnień i powikłań, najlepiej skonsultować się z dermatologiem.

Warto przekonać się do domowej dermabrazji, bo przynosi naprawdę dobre efekty i pozwala dłużej cieszyć się piękną skórą.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze