1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda
  4. >
  5. Jak wybrać odpowiedni krem do cery suchej?

Jak wybrać odpowiedni krem do cery suchej?

Cera sucha posiada specyficzne wymagania, które należy spełnić, aby była miękka, zdrowa oraz optymalnie nawilżona. Służą temu specjalne kremy do skóry suchej, które mają za zadanie eliminować jej suchość, szorstkość oraz przywracać cerze właściwy poziom nawodnienia. W sprzedaży dostępny jest szeroki wybór kremów do pielęgnacji suchej skóry. Jak spośród nich wybrać kosmetyk, który nie tylko doskonale nawilży cerę, ale także zadba o jej zdrowie?

Czym charakteryzuje się cera sucha i jakie są jej wymagania pielęgnacyjne?

Cera sucha jest jedną z najtrudniejszych w pielęgnacji. Charakteryzuje się dość szorstką powierzchnią, łuszczeniem w przypadku nadmiernego przesuszenia oraz skłonnością do wysuszania pod wpływem warunków atmosferycznych. Posiadaczki cery suchej często skarżą się także na uczucie ściągnięcia, występowanie podrażnień oraz zwiększoną wrażliwość.

Wiele kobiet zauważa u siebie wymienione powyżej objawy bez względu na porę roku. Suche powietrze obecne wewnątrz pomieszczeń w okresie zimowym sprawia, że skóra szybciej traci wodę oraz ulega przesuszeniu. W lecie z kolei intensywne promieniowanie słoneczne oraz wysokie temperatury nie tylko powodują odwodnienie cery, ale także przyspieszają procesy jej starzenia.

Do pielęgnacji skóry suchej zazwyczaj słabo sprawdzają się klasyczne drogeryjne kosmetyki, które są w stanie jedynie doraźnie zwiększyć komfort cery, lecz nie posiadają właściwości umożliwiających jej długotrwałą naprawę i regenerację. Cera sucha, aby była dobrze nawilżona, miękka oraz promienna, wymagawłaściwej pielęgnacji. Tę są jej w stanie zapewnić jedynie starannie opracowane kremy do cery suchej.

Jaki krem do cery suchej wybrać? Naturalne kosmetyki nawilżające i regenerujące

Do pielęgnacji wrażliwej i szczególnie skłonnej do podrażnień cery suchej najlepiej sprawdzą się naturalne kosmetyki, których składy zostały oparte wyłącznie o składniki występujące w przyrodzie. Zawarte w drogeryjnych kosmetykach konserwanty, alkohole oraz inne sztuczne dodatki mogą dodatkowo podrażniać i przesuszać wrażliwą cerę suchą. Należy więc ich unikać i do pielęgnacji wybierać kremy o jak najbardziej naturalnych składach.

Tego typu produkty znaleźć można w ofercie polskiej marki Fridge by yDe. Wszystkie produkowane przez nią kosmetyki wyróżniają się w 100% naturalnymi składami pozbawionymi wszelkich substancji konserwujących. Taki sposób przygotowania kosmetyków wymaga jednak specjalnego przechowywania – kremy Fridge muszą być na co dzień trzymane w lodówce oraz zużyte zazwyczaj w przeciągu 2,5 miesiąca od daty ich przygotowania.

Naturalny krem do cery suchej Fridge by yDe, który warto wypróbować!

Marka posiada w swojej ofercie kosmetyki specjalnie przygotowane z myślą o specyficznych wymaganiach cery suchej. Doskonałym ich reprezentantem jest krem do cery suchej 1.2 water coat, który jest przeznaczony do codziennego stosowania dla posiadaczek cery mieszanej, odwodnionej oraz skłonnej do obciążeń.

Krem do cery suchej posiada lekką, aksamitną konsystencję, dzięki czemu doskonale sprawdza się do stosowania na dzień jako baza pod makijaż oraz na noc jako kuracja silnie nawilżająca. Doskonale łagodzi podrażnienia, na które często skarżą się posiadaczki skóry suchej, reguluje produkcję sebum oraz wspomaga odbudowę naturalnego płaszcza hydrolipidowego skóry, co zapobiega jej dalszemu wysuszeniu.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze