1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Moda i uroda
 4. >
 5. Nowy wizerunek na nowy etap życia - jak go stworzyć?

Nowy wizerunek na nowy etap życia - jak go stworzyć?

Radykalna zmiana wizerunku często idzie w parze z dużymi zmianami w życiu. (Fot. iStock)
Radykalna zmiana wizerunku często idzie w parze z dużymi zmianami w życiu. (Fot. iStock)
Za dużo tej blondynki w lustrze. Beznadziejny bilans: niewykonane postanowienia, dziesięć kilogramów więcej, spodnie nie chcą się zapiąć. Czy to Bridget Jones 20 lat później? Nie, to Katarzyna Droga łaknąca nowego wizerunku na nowy etap życia. Z fachową pomocą trenerki rozwoju osobistego Barbary Kohlbrenner podpowiada, jak go stworzyć.

Skąd wiadomo, że jest nam potrzebna zmiana wizerunku?
Już samo rozważanie tego tematu to sygnał, że coś jest nie tak, że chyba nie czuję się ze sobą dobrze. Kiedy spotykam się z kobietami, pytam je: „Co w sobie najbardziej lubisz?”. Zapada cisza. A potem mówią: „Lepiej zacznijmy od tego, czego w sobie nie lubię”. I tu cała litania: „Nie lubię bioder, ud, cellulitu…”. A skupienie się na atutach to podstawowy punkt wyjścia do zmiany. W każdej osobie jest coś ładnego – trzeba to odkryć, eksponować i pielęgnować. Pewna klientka przyszła do mnie i mówi: „Mam wielką pupę i szerokie biodra, jak ja ich nie lubię!”. Ubrałam ją i pokazałam, że to właśnie jest jej atut, bo takiej pupy kobiety o sylwetce chłopczycy mogą jej tylko pozazdrościć.

Budowanie wizerunku to stawienie czoła kompleksom?
Kompleksom i stereotypom, które nam kiedyś zaszczepiono. Bo jeśli jako nastolatce ktoś mi powiedział: „Masz krótkie nogi i dużą pupę”, to takie słowa zapadają w pamięć. Trudno się od tego odciąć. Dlatego budowanie wizerunku to projekt na całe życie. Owszem, klientka może przyjść do mnie, pójdziemy na zakupy, dokonamy metamorfozy, ale potem ją z tym zostawiam i ona każdego następnego dnia buduje pewność siebie. Poza tym my się zmieniamy, nie jesteśmy takie same jak wtedy, kiedy miałyśmy 18 czy 30 lat. Nie tylko ciało ulega zmianom, ale i psychika – mamy inne spojrzenie na świat i świat sam też się zmienia. Zatem trzeba uważać, żeby nie utknąć gdzieś w przeszłości, dać wyraz swojemu dojrzewaniu i nowemu etapowi właśnie w nowym ubiorze i wizerunku.

Nowym etapem może być nowy rok. Albo mój przypadek: właśnie zostałam babcią. Wizerunek babci w naszej kulturze nie jest budujący: pani w koczku i okularach, z robótką w ręku albo wesoła emerytka z reklam maści na stawy. Jak czuć się z tym dobrze?
Jest niezawodny sposób: być autentyczną. Bo tak naprawdę co się zmienia wraz z narodzinami wnuka? Tylko to, że przybycie nowego członka rodziny może dodać wigoru, świadomości, że jesteśmy dodatkowo potrzebne, że mamy jeszcze jedną osobę do kochania. To nowa energia i cudowne doświadczenie. Czasy się całkowicie zmieniły. Żyjemy coraz dłużej, mamy medyczne narzędzia, by zadbać o zdrowie, więc jesteśmy młode. Dagmara Skalska, która zajmuje się badaniem trendów, nazywa obecne pokolenia „forever young”, czyli „wiecznie młodzi”. Bo młodość to stan umysłu. Można czuć się starym i zmęczonym, mając dwadzieścia kilka lat lub pełnym sił i wigoru po siedemdziesiątce. Dlatego kobieta, która została babcią, powinna nadal być sobą. Jeśli jej zawód i tryb życia wymagał tego, żeby chodziła na obcasach i w garsonkach, to niech nadal w nich chodzi. Oczywiście, że jeśli wybiera się z wnuczkiem do piaskownicy, to zmienia żakiet na strój sportowy, ale to nadal będzie ona. Współczesne babcie po pięćdziesiątce to kobiety, które odżywają, dostrzegają w sobie prawdziwą kobiecość i zaczynają ją podkreślać, także strojem. Teraz dopiero mają czas, by zatroszczyć się o siebie, rozwijać pasje i spełniać marzenia.

Tak, ale samo słowo, też element wizerunku, brzmi słabo. Zostanie babcią dowodzi upływu czasu, kwalifikuje w starość.
I ta starość w czasach kultu młodości jest źle postrzegana. A mogłaby być postrzegana pozytywnie jako dojrzałość, doświadczenie, dzielenie się z innymi, bycie ekspertem. To zewnętrzne cechy starości sprawiają, że odbieramy ją negatywnie. Kojarzy się z czymś niedołężnym, boimy się tego. Ale zawsze to powtarzam: to od nas zależy, jak postrzegamy siebie. Czy damy się wpuścić w te niemodne konotacje słowa „babcia”, czy powiemy sobie: „Jestem superbabka, mam ochotę na wygłupy z wnuczkiem, na zjeżdżalnię i kolorowe ciuchy”.

Ale wygłupy i młodzieżowe stroje mogą prowadzić do śmieszności. Gdzie jest ta granica, którą niebezpiecznie jest przekroczyć?
I znów podkreślę, chodzi o autentyczność. Udawanie, że nie jestem babcią, ale licealistką, więc zakładam krótką spódnicę, cekiny i kolorowe rajstopy – nie uda się, bo to będzie przebranie. Co innego jeśli ktoś cały czas ubierał się jak kolorowy ptak, to niech robi tak na starość, jak słynna Iris Apfel. Niemal tuletnia ikona mody, zawsze megakolorowa, z mnóstwem biżuterii i śmiesznymi okularami. Nikt nie ma wątpliwości, że to cała ona. Ale nie ma co przebierać się z powodu wejścia w nową rolę. Lepiej poprawić aktywność fizyczną. Potraktować to nie jako przymus, ale wyraz tego, że chcę być sprawna, aktywna, atrakcyjna. Pomoże w tym fajny strój, buty do biegania, dresy...

Czyli zakupy! Zabieramy się do zmiany ubioru. Jak?
Pierwszy krok: zaglądamy do szafy i sprawdzamy, czy tam nadal „mieszkamy” my, czy tylko wspomnienia i złudzenia. Czy są tam ubrania, które rzeczywiście lubimy, po które z ochotą sięgamy i w których czujemy się atrakcyjnie. Czerwone światło powinno się zapalić, kiedy pojawiają się takie myśli: „Ta sukienka jest fajna, nosiłam ją na weselu córki… 12 lat temu”. Albo: „Całkiem nienoszone, nigdy tego nie założyłam... szkoda wyrzucić”, „Te dżinsy założę, kiedy schudnę”. Drugi krok: robimy gruntowne sprzątanie szafy. Zostawiamy tylko te ubrania, które lubimy i komfortowo się w nich czujemy. Piękny sweter, który gryzie, nie spełnia tych kryteriów. Porządek w szafie powoduje, że oczyszcza się nasza wewnętrzna energia. A w szafie robi się miejsce, więc namawiam, żeby zaraz potem kupić kilka rzeczy. Jakich? Takich, które pasują przede wszystkim do nas i do siebie – łatwo będzie komponować z nich zestawy na różne okazje. Nie musi ich być dużo. Trzeba stworzyć sobie konkretną bazę szafy, czyli bazę ubrań klasycznych, w miarę spokojnych, o stonowanych kolorach. Kiedy mamy zbudowaną bazę, możemy sobie pozwolić na różne szaleństwa modowe – w zależności od budżetu. Jeśli trudno nam rozstać się z jakimiś ubraniami, a są już za ciasne, to trzeba przynajmniej je schować.

Zwłaszcza że frustrują.
Nie frustrujmy się ubraniami, które są za ciasne! Trzeba je schować do wora albo wydać, na pewno znajdzie się osoba, która się z nich ucieszy. Potem robimy listę rzeczy niezbędnych do kupienia: wygodne dżinsy, dopasowane do sylwetki, ciepły sweter w kolorze, w którym jest nam do twarzy. Porządny płaszcz, dobre buty, może coś na specjalne okazje. Ubranie nie zbuduje pewności siebie, ale bardzo w tym pomaga. Kiedy mamy gorszy dzień, nie ma nic gorszego niż ubrać się w byle jaki porozciągany dres. Nastrój siądzie totalnie. A kiedy umalujemy usta mocniejszą szminką, uczeszemy się, uśmiechniemy i wyjdziemy do ludzi, to naprawdę świat zacznie wyglądać inaczej. Jeszcze ktoś powie nam komplement i cały podły nastrój pójdzie w niepamięć. Mówmy sobie komplementy. Szczere, bo każdy z nas ma coś ładnego. I nie przejmujmy się tym, że nie wyglądamy już jak wtedy, gdy miałyśmy 20 lat.

Ale otoczenie patrzy na nas. Czytelnicy na spotkaniach, rodzina... Wydaje się, że tak, a nie inaczej powinna wyglądać pisarka czy dziennikarka.
Co to znaczy „powinna”? Nie ma przecież jakiegoś szablonu, jak powinna wyglądać wzorowa pisarka, dziennikarka czy nawet żona polityka. Mamy panią prezydentową Brigitte Macron, sześcdziesięciolatkę, która nosi miniówki. Mają jej to za złe, ale jeśli ona czuje się w tym dobrze, to w czym problem? Wprawdzie w świecie biznesu i wysokiej polityki obowiązuje formalny dress code, ale jeśli chodzi o wolne zawody, jak artyści i dziennikarze, to naprawdę można puścić wodze fantazji. Weźmy Monikę Olejnik, kobietę dojrzałą, świetnie ubraną, niebanalną. Prowadzi rozmowy z politykami, wydawałoby się, że od niej wymaga się raczej powściągliwego wizerunku. A ona przeciwnie, nosi długie kolczyki, kolorowe stroje, słynne buty na obcasach. Czy jest przez to mniej profesjonalna?

Nie mamy się podobać wszystkim, to jest niemożliwe, mamy się czuć dobrze sami ze sobą. Zresztą naturalność, miłość i szacunek do siebie przekładają się na to, jak inni nas odbierają. Ludzie wyłapują sztuczność. Gdy bije od nas pozytywna energia, chcą z nami przebywać.

„Znalazłam nową pracę”, „Mam nowego partnera”, „Wyszłam z domu po długim siedzeniu z dzieckiem, słucham komplementów”... – takie maile dostaję od klientek po wspólnej pracy nad ich wizerunkiem. Piszą: „Zmieniłam tylko sposób ubierania się, a zadziała się jakaś magia”. Ciuch, niby tylko ciuch, a sprawia, że chce nam uśmiechać się do ludzi. Niech więc ta magia trwa przez cały nowy rok i przez całe życie.

Barbara Kohlbrenner doradca wizerunkowy, coach, prowadzi warsztaty z zakresu wizerunku i budowania stylu. Występuje jako mówca na konferencjach. Jako stylistka TVN przeprowadzała metamorfozy uczestników w programie "W poszukiwaniu piękna". 

Czas na zakupy z klasą!

Wielka akcja rabatowa "Zakupy z klasą" Weekend 25-27 października 2019 Tylko z listopadowym Zwierciadłem rabaty do 60% W sklepach stacjonarnych i zakupach online Ponad 2900 sklepów i punktów usługowych w całej Polsce!

 

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze
 1. Moda i uroda

Wiosenne nowości modowe, które nas zachwyciły

 W nowej kolekcji Pinko znajdziecie przewiewne maxi sukienki i spódnice idealne na letnie dni. (Fot. Federico De Angelis)
W nowej kolekcji Pinko znajdziecie przewiewne maxi sukienki i spódnice idealne na letnie dni. (Fot. Federico De Angelis)
Zobacz galerię 5 Zdjęć
Idzie wiosna! Pora zatem na sezonową zmianę zawartości garderoby. Potrzeba łączenia trendów i funkcjonalności jest dziś silniejsza niż kiedykolwiek wcześniej, dlatego szukamy projektów wygodnych i praktycznych, ale też stylowych i estetycznie wykonanych. Oto wiosenne nowości modowe, które szczególnie nas zachwyciły. 

Solar

Wiosenna linia Solar Weekend powstała z myślą o odpoczynku, zwolnieniu tempa, odprężeniu i wygodzie. Zaprojektowane w duchu less is more modele są nie tylko wygodne, ale też łączą w sobie prostotę, jakość i nowoczesność. Dzianinowe komplety, miękkie bluzy i dopasowane joggersy z kantem idealnie sprawdzą się również na home office. Wszystkie modele zostały uszyte w Polsce z otulającej ciało certyfikowanej bawełny organicznej.

Wiosenna linia Solar Weekend powstała z myślą o odpoczynku, zwolnieniu tempa, odprężeniu i wygodzie. (Fot. materiały prasowe Solar) Wiosenna linia Solar Weekend powstała z myślą o odpoczynku, zwolnieniu tempa, odprężeniu i wygodzie. (Fot. materiały prasowe Solar)

Gino Rossi

Nowa kolekcja Gino Rossi Simple Chic to czysta elegancja i szyk. Składa się się z dwóch modeli – klasycznych czółenek z noskiem w szpic na niższym i na wyższym obcasie oraz wygodnej, praktycznej torebki z bocznym uchwytem. Wszystkie projekty wykonane są ze skóry naturalnej z połyskiem i dostępne są w różnych odcieniach. Kolekcja, choć czerpie z wybiegowych trendów, jest niezwykle ponadczasowa. Z pewnością spodoba się fankom minimalizmu i paryskiego stylu.

Nowa kolekcja Gino Rossi Simple Chic to czysta elegancja i szyk. (Fot. Magda Wunsche & Aga Samsel) Nowa kolekcja Gino Rossi Simple Chic to czysta elegancja i szyk. (Fot. Magda Wunsche & Aga Samsel)

Lilou

Kolczyki Cocktail powstały z myślą o celebracji radosnych chwil, takich jak chociażby spotkanie z najbliższymi. Projekt składa się z czterech złączonych kul i tworzą spektakularny efekt. Występują w trzech wersjach: stal szlachetna pozłacana 18 karatowym zlotem, srebro 925 oraz z perłami. Idealnie sprawdzą się jako oryginalny akcent zarówno do casualowej, jak i wieczorowej stylizacji.

Kolczyki Cocktail powstały z myślą o celebracji radosnych chwil, takich jak chociażby spotkanie z najbliższymi. (Fot. materiały prasowe Lilou) Kolczyki Cocktail powstały z myślą o celebracji radosnych chwil, takich jak chociażby spotkanie z najbliższymi. (Fot. materiały prasowe Lilou)

Pinko

Po roku wypełnionym wirtualnymi spotkaniami w ulubionym dresie najwyższy czas na zmianę. W nowej kolekcji Pinko znajdziecie przewiewne maxi sukienki i spódnice idealne na letnie dni. Frędzle i naturalna paleta kolorów z połączeniu z morskimi odcieniami tworzą energetyczną harmonię. Na uwagę zasługują też torebki - kultowa Love Bag z papużkami tworzącymi przepiękną klamrę oraz Big Puff i Top Handle udekorowane wstawkami z rafii, haftami i ćwiekami.

W nowej kolekcji Pinko znajdziecie przewiewne maxi sukienki i spódnice idealne na letnie dni. (Fot. Federico De Angelis) W nowej kolekcji Pinko znajdziecie przewiewne maxi sukienki i spódnice idealne na letnie dni. (Fot. Federico De Angelis)

Certina

Wodoszczelność, niezwykle wytrzymała konstrukcja i jednokierunkowo obrotowy pierścień lunety sprawiają, że zegarek DS Action Lady ma wiele zastosowań - idealnie sprawdzi się zarówno w biznesowym wydaniu, jak i podczas podwodnych wypraw. Nowe wersje zegarka, opatrzonego certyfikatem chronometru, łączy fascynacja podwodnym światem, a ich tarcze ozdobione zostały mieniącymi się, ozdobnymi falami.

Zegarek DS Action Lady sprawdzi się zarówno w biznesowym wydaniu, jak i podczas podwodnych wypraw. (Fot. materiały prasowe Certina) Zegarek DS Action Lady sprawdzi się zarówno w biznesowym wydaniu, jak i podczas podwodnych wypraw. (Fot. materiały prasowe Certina)

 1. Moda i uroda

Stylizacje na Walentynki – nasze propozycje

Przedstawiamy najpiękniejsze stylizacje na tegoroczny dzień zakochanych. Być może wybierzecie coś wyjątkowego dla siebie lub znajdziecie modny upominek dla swojej Walentynki. (Fot. materiały prasowe Modivo)
Przedstawiamy najpiękniejsze stylizacje na tegoroczny dzień zakochanych. Być może wybierzecie coś wyjątkowego dla siebie lub znajdziecie modny upominek dla swojej Walentynki. (Fot. materiały prasowe Modivo)
Zobacz galerię 6 Zdjęć
Jak się ubrać na Walentynki? Na Modivo i eobuwie.pl nie brakuje inspiracji. Znajdziecie tam eleganckie sukienki, szykowne garnitury, a także stylowe buty, torebki i akcesoria oraz bardziej casualowe propozycje od znanych i lubianych marek.

Walentynki to dobra okazja do celebrowania miłości – spędzenia więcej czasu ze swoją drugą połówką i pokazania, że nam na niej zależy. Sposobów na romantyczne spędzenie święta zakochanych jest wiele. Ten rok jest inny niż wszystkie, dlatego i świętowanie przybierze zupełnie nową formę. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby zorganizować miły wieczór w domowym zaciszu lub wybrać się na wspólny spacer. Czy musimy w związku z tym rezygnować z eleganckiego outfitu? Ależ skąd! Przedstawiamy najpiękniejsze stylizacje na tegoroczny dzień zakochanych. Być może wybierzecie coś wyjątkowego dla siebie lub znajdziecie modny upominek dla swojej Walentynki. Będzie ku temu doskonała okazja, bo do 14 lutego trwa specjalna akcja rabatowa. Więcej szczegółów poniżej.

Rozważna i romantyczna - najpiękniejsze sukienki na Walentynki

Sukienka na Walentynki to nic odkrywczego, ale wychodzimy z założenia, że klasyka jest niezawodna. W naszym sklepie internetowym każda kobieta znajdzie coś dla siebie: od romantycznych, zwiewnych i subtelnych kreacji w odcieniach pudrowego różu i eleganckiego beżu po kobiece fasony, podkreślające figurę w czerwonym kolorze (w końcu to kolor miłości!).

Sukienki na Walentynki (Fot. materiały prasowe Modivo) Sukienki na Walentynki (Fot. materiały prasowe Modivo)

Nie zapominamy również o dodatkach – szykowne szpilki, które wysmuklają sylwetkę podkręcą stylizację i będą jej świetnym uzupełnieniem. Podobnie jak czerwone torebki – najpiękniej prezentują się te w kształcie kuferków. Kobietom, które uwielbiają stylizacje z pazurem, na pewno przypadną do gustu torebki z rockowymi ćwiekami.

Dodatki na Walentynki (Fot. materiały prasowe Modivo) Dodatki na Walentynki (Fot. materiały prasowe Modivo)

Wygodna i szykowna stylizacja na Walentynki – dzianinowa sukienka

Wspólne gotowanie z przyjaciółmi w ramach podwójnej randki, a może po prostu kolacja we dwoje i oglądanie filmu na kanapie? Na Modivo nie brakuje wygodnych, ale jednocześnie pięknych ubrań, w których spędzenie Walentynek to idealny pomysł. Alternatywą dla eleganckiej sukienki, będzie dzianinowa kreacja – wykonana z wysokiej jakości materiału, który pięknie się układa i jest przyjemny w dotyku. W naszej ofercie znalazły się proste, opinające fasony z długim rękawem, a także modele na grubych ramiączkach i z okrągłym dekoltem.

Sukienki na Walentynki (Fot. materiały prasowe Modivo) Sukienki na Walentynki (Fot. materiały prasowe Modivo)

Casualowe Walentynki w domu

Większość zakochanych par spędzi Walentynki w domu, dlatego kolejnym pomysłem na stylizację może być casualowy outfit – niezobowiązujący i wygodny, który zapewni swobodę i komfort. Na Modivo znajduje się szeroki wybór odzieży homewear – spełniającej wszystkie najważniejsze punkty, a do tego pięknej! Bluzy w stonowanych kolorach lub nawiązujące do święta miłości - w odcieniach różu i czerwieni.

Homewear na Walentynki (Fot. materiały prasowe Modivo) Homewear na Walentynki (Fot. materiały prasowe Modivo)

Walentynkowe propozycje od eobuwie.pl

Jakie buty i akcesoria dobrać do walentynkowego outfitu? Panie mogą sięgnąć po ponadczasowe szpilki, niższe czółenka lub urocze baleriny. Piękne i kobiece modele mają w ofercie Liu Jo, Guess, Aldo i Eva Longoria. Dla panów poleca się półbuty i buty wizytowe. Warto zadbać o to, aby wyróżniała je wysoka jakość wykonania i najlepsze materiały. Takie modele proponuje np. Gino Rossi oraz marki własne eobuwie.pl: Quazi i Sergio Bardi. Zwolennikom aktywnego spędzania czasu zalecamy wygodne buty, w których można wybrać się na spacer, np. sneakersy na grubych podeszwach. Modele w cukierkowych kolorach od Vans czy Versace Jeans Couture, prezentują się naprawdę uroczo. Można dobrać do nich stylowy plecak, który będzie dobrą alternatywą dla torebki.

Obuwie na Walentynki – nasze propozycje. (Fot. materiały prasowe eobuwie.pl) Obuwie na Walentynki – nasze propozycje. (Fot. materiały prasowe eobuwie.pl)

W poszukiwaniu prezentu idealnego

Prezentem na Walentynki mogą być różnego rodzaju akcesoria. Dla Niego dobrą opcją będzie pasek do spodni lub etui na karty kredytowe. Jej z kolei powinna przypaść do gustu zgrabna listonoszka. Ci, którzy nie obchodzą Walentynek, mogą znaleźć swoją wymarzoną parę… butów! Warto skorzystać z promocji i sprawić sobie praktyczny prezent, np. klasyczne lordsy, buty na obcasie lub sneakersy. Do 14 lutego na eobuwie.pl i w sklepach stacjonarnych trwa akcja W parze taniej, dzięki której można sprawić przyjemność sobie lub swojej drugiej połówce. Z kodem rabatowym "LOVE" obowiązuje rabat -22% na zakupy. Warunkiem skorzystania z promocji jest wybranie minimum dwóch nieprzecenionych artykułów.

 1. Moda i uroda

Nowości modowe na sezon wiosna-lato 2021

W nadchodzącym sezonie wiosna-lato z pewnością warto zwrócić uwagę na najnowszą linię butów, toreb i akcesoriów marki Jenny Fairy. (Fot. Stanisław Boniecki)
W nadchodzącym sezonie wiosna-lato z pewnością warto zwrócić uwagę na najnowszą linię butów, toreb i akcesoriów marki Jenny Fairy. (Fot. Stanisław Boniecki)
Zobacz galerię 8 Zdjęć
Choć za oknami zima w pełni, branża modowa już szykuje się na cieplejsze dni. Przed wami przegląd najciekawszych kolekcji na sezon wiosna-lato 2021. 

Choć za oknami zima w pełni, branża modowa już szykuje się na cieplejsze dni. Przed wami przegląd najciekawszych kolekcji na sezon wiosna-lato 2021. 

Guess

Proekologiczna kolekcja Smart Guess rozwija się z każdym sezonem, podążając za najnowszymi trendami. To modne ubrania dla kobiet, mężczyzn i dzieci, produkowane przyjaznymi środowisku metodami. Kolekcja obejmuje produkty wszystkich kategorii: od dżinsów przez okrycia wierzchnie po ubrania w stylu casual. Na nowy sezon marka przygotowała trzy wyjątkowe linie: lekką w noszeniu i wytrzymałą Reborn Denim produkowaną z używanych dżinsów, superlekką Eco Feather Weight z bawełny pozyskanej z odpadów pokonsumenckich i włókien poliestru z recyklingu oraz Italian Wash stworzoną przy użyciu technologii Orta Blue.

Proekologiczna kolekcja Smart Guess rozwija się z każdym sezonem, podążając za najnowszymi trendami. (Fot. materiały prasowe) Proekologiczna kolekcja Smart Guess rozwija się z każdym sezonem, podążając za najnowszymi trendami. (Fot. materiały prasowe)

Solar

Ciepłe dni Solar powita ze świeżą energią i optymizmem. Marka stawia także na równowagę. Biorąc pod lupę nową kolekcję, balans widoczny jest w każdym jej aspekcie. Kolorowe wzory przeplatają się z gładkimi tkaninami. Klasyczne kroje łączą w sobie prosty design i funkcjonalność, a nowoczesność wtóruje ponadczasowej estetyce. W palecie barw błękit i umbra współgrają z czernią, natomiast ochra, limonka i róż indyjski zestawione zostały z kolorami ziemi. Mimo wielości wzorów, kolekcja obfituje jednak w prostotę, a nowe modele redefiniują komfort oraz balansują na pograniczu elegancji i estetyki sportowej.

Biorąc pod lupę nową kolekcję marki Solar, balans widoczny jest w każdym jej aspekcie. (Fot. Sonia Szóstak) Biorąc pod lupę nową kolekcję marki Solar, balans widoczny jest w każdym jej aspekcie. (Fot. Sonia Szóstak)

Deni Cler

Najnowsza kolekcja Deni Cler inspirowana jest naturą: kwitnącymi sadami, wielkomiejskimi ogrodami oraz romantycznymi oranżeriami. Opiera się na naturalnych tkaninach, a uszyte z nich modele uwodzą przepięknymi odcieniami. Gładkie ozdobione zostały motywami roślinnymi, deseniem w prążki czy drobnymi wzorami w stylu vintage. W kolekcji dominują jednak klasyczne kroje. Na szczególną uwagę zasługują płaszcze, garnitury, sukienki oraz dzianiny. Ofertę dopełnia gama autorskich akcesoriów, weekendowa linia obejmująca T-shirty, dżinsy, lekkie płaszcze oraz sportowe koszule, a także zupełnie nowa linia odzieży Eco.

Najnowsza kolekcja Deni Cler inspirowana jest naturą: kwitnącymi sadami, wielkomiejskimi ogrodami oraz romantycznymi oranżeriami. (Fot. materiały prasowe) Najnowsza kolekcja Deni Cler inspirowana jest naturą: kwitnącymi sadami, wielkomiejskimi ogrodami oraz romantycznymi oranżeriami. (Fot. materiały prasowe)

Jenny Fairy

Projekty Jenny Fairy łączą w sobie klasyczną elegancję, casualowy luz oraz sportowe detale. Nowa kolekcja marki zachwyca różnorodnością, praktycznością oraz wyjątkowym designem. W ofercie butów znajdziemy botki, czółenka, klapki, sandały, mokasyny oraz obuwie sportowe. Linia torebek również skrywa rozmaite kształty i rozmiary - duże, małe i średniej wielkości torby, praktyczne nerki, shopperki. Nowością są też akcesoria, m.in. okulary. Wszystkie projekty tworzone są zgodnie z najnowszymi trendami i świetnie sprawdzą się nie tylko na specjalne okazje, ale też na co dzień.

Projekty Jenny Fairy łączą w sobie klasyczną elegancję, casualowy luz oraz sportowe detale. (Fot. Stanisław Boniecki) Projekty Jenny Fairy łączą w sobie klasyczną elegancję, casualowy luz oraz sportowe detale. (Fot. Stanisław Boniecki)

Patrizia Pepe

Tematem przewodnim nowej kolekcji Patrizii Pepe jest odrodzenie. Proces transformacji i odnowy jest widoczny w krawiectwie i kluczowych projektach. Ostre cięcia i ergonomiczne kształty otulają ciało, zapewniając nową swobodę ruchu. Intensywne odcienie łączą się z intrygującymi kombinacjami czerni i beżu oraz różem i szarością, a kulminacją jest eksplozja radości, energii i witalności wyrażona przez żywe odcienie. Zdjęcia do kampanii doskonale ilustrują cechy marki oraz buntowniczą naturę pewnej siebie kobiety, która umie wyeksponować swoją osobowość i styl.

Tematem przewodnim nowej kolekcji Patrizii Pepe jest odrodzenie. (Fot. Bruno&Nicoletta Van Mossevelde) Tematem przewodnim nowej kolekcji Patrizii Pepe jest odrodzenie. (Fot. Bruno&Nicoletta Van Mossevelde)

Puma

A teraz coś dla miłośników streetwear'u. Na nadchodzący sezon Puma oferuje wiele stylowych akcesoriów, zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Ciekawe rozwiązania i modne wzory zobaczyć można na produktach, które już kolejny sezon cieszą się dużą popularnością. Są to m.in.: bucket hats, różnego rodzaju saszetki, torby na ramię, plecaki czy nowoczesna forma kilku mini-torebek zawieszonych na łańcuchach przy wspólnym pasku. Możemy liczyć także na wiele limitowanych kolekcji stworzonych z artystami z całego świata.

Na nadchodzący sezon Puma oferuje wiele stylowych akcesoriów, zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. (Fot. materiały prasowe) Na nadchodzący sezon Puma oferuje wiele stylowych akcesoriów, zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. (Fot. materiały prasowe)

Mista

I na koniec polski akcent - torebki Mista. Kolekcja nie jest bardzo rozbudowana, ale niezwykle różnorodna i starannie dopracowana. Znajdują się w niej zarówno projekty klasyczne, jak i niezwykle oryginalne - np. „torebki chmurki” albo „pinch bag”, czyli torebki z miękkiej włoskiej skóry z charakterystycznymi „szczypankami”. Wspólną cechą wszystkich projektów jest funkcjonalność - mają one przegródki różnej wielkości i dodatkowe kieszonki zapinane na suwak. W środku szlufka do przyczepienia kluczy albo lusterka. Jest też dobra wiadomość dla kupujących świadomie - każda torebka szyta jest w polskim zakładzie kaletniczym przez Pana Janusza.

 

Kolekcja marki Mista jest niezwykle różnorodna i starannie dopracowana. (Fot. materiały prasowe) Kolekcja marki Mista jest niezwykle różnorodna i starannie dopracowana. (Fot. materiały prasowe)

 1. Moda i uroda

Jak kupować odpowiedzialnie? Pytamy Joannę Glogazę, specjalistkę od slow fashion

Joanna Glogaza ma na koncie dwa bestsellerowe poradniki „Slow fashion. Modowa rewolucja” i „Slow Life. Zwolnij i zacznij żyć” oraz książkę „W to mi graj. 97 gier, dzięki którym wygrasz w życie towarzyskie”. Jej najnowsza pozycja „Wychodząc z mody” dotyczy mody odpowiedzialnej. (Fot. Tola Piotrowska)
Joanna Glogaza ma na koncie dwa bestsellerowe poradniki „Slow fashion. Modowa rewolucja” i „Slow Life. Zwolnij i zacznij żyć” oraz książkę „W to mi graj. 97 gier, dzięki którym wygrasz w życie towarzyskie”. Jej najnowsza pozycja „Wychodząc z mody” dotyczy mody odpowiedzialnej. (Fot. Tola Piotrowska)
Zobacz galerię 3 Zdjęcia
Moda na eko trwa. Z trendu przerodziła się w prawdziwy styl życia. – Wszystko wskazuje, że myślenie o ekologii będzie nam towarzyszyć już zawsze, także w naszych wyborach ubraniowych – mówi Joanna Glogaza, specjalistka od slow fashion. Jak więc kupować odpowiedzialnie?

Sądzisz, że jedną z niewielu dobrych konsekwencji pandemii będzie życie w duchu bardziej eko? Siłą rzeczy wszyscy zwolniliśmy i przestaliśmy kupować kompulsywnie i bezmyślnie...
Z jednej strony mniej kupujemy stacjonarnie – bo sklepy są zamknięte, panują w nich ograniczenia lub zwyczajnie nie chcemy chodzić do galerii handlowych, z drugiej – więcej kupujemy online. Chyba wszyscy się spodziewali, że handel przeniesie się do sieci. Ostatnio zamawiałam do paczkomatu okulary chroniące przed promieniami UV (potrzebne mi, bo zaczęłam zbierać bursztyny) i był on przepełniony przez trzy dni...

Ale faktem jest też, że coraz więcej osób stara się kupować świadomie. Według badań Zalando w ostatnim czasie klienci zwiększyli swoje zainteresowanie modą odpowiedzialną o 40 proc.
Tak, to prawda i na pewno w dużych miastach taka tendencja jest zauważalna. W pewnych kręgach ludzie już się nasycili konsumpcjonizmem i zaczynają kupować bardziej świadomie. Jednak musimy pamiętać, że Polska to nie tylko metropolie. Często żyjemy w swojej bańce, gdzie być może wszyscy się akurat przejmują i ograniczają konsumpcjonizm, ale to nie znaczy, że tak jest wszędzie. Najpopularniejszą marką odzieżową w 2019 roku było Pepco, czyli najważniejsza była cena i dobra dostępność. Z drugiej strony kiedy kilka lat temu napisałam książkę „Slow fashion. Modowa rewolucja”, to musiałam bardzo długo tłumaczyć, co to w ogóle jest. Część osób twierdziła, że to wymyślanie, zawracanie głowy, że oni nie chcą, żeby ktoś im odbierał przyjemność zakupów... A gdy wydawałam w tym roku książkę „Wychodząc z mody”, już wszyscy wiedzieli, czym jest slow fashion, moda odpowiedzialna czy minimalizm. Te pojęcia weszły do powszechnego użytku. Wracając do pandemii, to przy kroku naprzód zrobiliśmy jednak też krok do tyłu, bo ze względów higienicznych powróciły jednorazówki. Choć trzeba też podkreślić, że mniej latamy, więc powietrze jest lepszej jakości. Oczywiście warto dbać o małe rzeczy, jak nasze zwyczaje zakupowe, ale finalnie o kondycji nas i Ziemi decydują właśnie te duże. Dlatego powinniśmy pamiętać o głosowaniu na te partie, które proponują konkretne działania proekologiczne.

Najnowsza książka Joanny Glogazy „Wychodząc z mody” dotyczy mody odpowiedzialnej.  Najnowsza książka Joanny Glogazy „Wychodząc z mody” dotyczy mody odpowiedzialnej. 

W ostatniej książce porównujesz zakupy w duchu slow fashion do diety. Nie wystarczy jednorazowy zryw, potrzebna jest trwała zmiana nawyków.
Nie możemy do tego podchodzić jak do wielkiego wyrzeczenia, że wszyscy wokół sobie coś kupują, a ja się zamartwiam losem planety. Ale jeśli zaczniemy szukać lepszych, bardziej ekologicznych rozwiązań, to okaże się, że tak się żyje lepiej i łatwiej. Na początek warto ograniczyć pokusy. Przestać obserwować pewne profile na Instagramie czy Facebooku, wypisać się z newsletterów i grup sprzedażowych, nie zaglądać na strony naszych ulubionych sklepów odzieżowych (najlepiej zablokować te witryny w przeglądarce albo zainstalować specjalną wtyczkę). Pomocne jest też skupienie się na rzeczach, które lubi się robić, a które nie są związane z konsumpcjonizmem, jak spacer z psem czy rozmowa z przyjaciółką. Zawsze przyda się zrobienie gruntownych porządków w szafie, bo nam unaocznią, ilu rzeczy nie nosimy, a ile nas kosztowały i ile musieliśmy pracować, żeby je kupić. Zresztą same porządki mogą być właśnie taką „czynnością zastępczą”. Dostaję wiele wiadomości od czytelniczek, że kiedy już posprzątały w szafie, to mają większą satysfakcję i przyjemność niż z kupna nowej bluzki.

No właśnie, na co powinniśmy patrzeć podczas zakupów w duchu eko?
Na to, co napisane drobnym drukiem. Na jednej ze sprzedażowych platform można filtrować wyniki dla rzeczy przyjaznych dla środowiska i sama inicjatywa jest super, tylko jeśli ktoś dociekliwy dokładnie przeczyta, co to za certyfikaty, to okaże się, że nie są one zbyt wiarygodne. Na przykład niektóre ubrania są wyprodukowane w ramach idei „Better Cotton Initiative” (BCI), ale to nie znaczy, że jakiekolwiek włókna tej lepszej bawełny znalazły się w tym produkcie... To nie zawsze są uznane potwierdzenia jak np. GOTS (Global Organic Textile Standard).

Czyli produkt może naprawdę zawierać śladowe ilości ekologicznych włókien. Na co jeszcze zwracać uwagę?
Na pewno na materiał, z jakiego jest wykonane ubranie. Tylko znowu dla każdego inne materiały będą się sprawdzać. Ja lubię naturalne, jak wełna i bawełna, ale już dla wegan nie będzie to najlepszy wybór. Trzeba dokładnie czytać skład, bo czasem płaszcz reklamowany jako wełniany lub z wełną ma w składzie jedynie 5 proc. domieszki. Wtedy nie tylko nie spełnia wymogów naturalności, ale też może nie być wystarczająco ciepły. Warto zwracać na to uwagę, ale też upominać producentów, że takie zabiegi są niedopuszczalne.

Tylko czy kiedy kupujemy T-shirt z bawełny organicznej za 39,90 zł w sieciówce, to na pewno jest to moda zrównoważona?
To jest haczyk wykorzystywany przez marki. Dziś jest moda na ekologię, więc taka informacja przyciąga klientów i daje im coś w rodzaju rozgrzeszenia z kolejnych zakupów. Jest zresztą wiele dyskusji na ten temat. Czy jak wielka sieciowa marka zrobi małą ekologiczną kolekcję, to od razu znaczy, że jest to tzw. greenwashing, czyli mydlenie nam oczu drobnymi działaniami na rzecz środowiska? Nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie i każdy musi sam dokonać wyboru. Gdy spojrzymy na to ilościowo, to nawet jeśli ta kolekcja będzie stanowić 5 proc. sprzedaży sieciówki, to i tak prawdopodobnie jest to więcej niż cała sprzedaż jednej małej ekologicznej marki. Na pewno jeśli już decydujemy się na zakup T-shirtu, to lepiej takiego z bawełny organicznej niż ze zwykłej, ale dziś i tak najważniejsze jest nabywać tylko rzeczy niezbędne. Lepiej nawet zdecydować się na sukienkę z sieciówki, która bardzo nam się podoba i którą będziemy nosić z przyjemnością, niż wybierać na siłę coś ekologicznego, a potem tego ani razu nie założyć. Zwracajmy też uwagę na sposób czyszczenia nowej rzeczy. Sukienka na co dzień, którą można prać tylko chemicznie, nie będzie zakupem w duchu eko.

Czyli tylko coś dla nas użytecznego jest w gruncie rzeczy zakupem ekologicznym, bo wtedy nabywamy mniej i produkujemy mniej śmieci?
Oczywiście, ponieważ często wygląda to tak, że szukamy swetra na zimę i mamy jakiś swój ideał w głowie, jednak kupujemy taki, który nie do końca mu odpowiada (bo na przykład ma inny dekolt), ale pasuje nam ideologicznie. A kiedy w końcu znajdziemy ten idealny, to także go kupujemy – i mamy dwa nowe swetry, a chodzimy w jednym. Jeżeli te dwie rzeczy uda się połączyć, czyli znajdziemy świadome ekomarki, których estetyka i styl nam się podoba – to fantastycznie, ale jeśli nie, wtedy lepiej kupić coś, co naprawdę będziemy nosić, a nie co stanie się kolejnym niepotrzebnym ciuchem.

Być może doczekamy się odgórnych regulacji z Unii Europejskiej, które nakażą, by wszystko było robione w sposób ekologiczny, a producenci (także ubrań) wezmą odpowiedzialność za „śmieci”, które produkują. To powoli się dzieje. Na razie są to małe kroczki, ale w dobrą stronę. IKEA w Szwecji zaczęła już odkupywać zniszczone lub używane meble od klientów, odnawia je i sprzedaje w swoim second-handzie. Także Zalando zaczęło propagować ideę zakupów z drugiej ręki i umożliwia sprzedaż rzeczy używanych na swojej platformie. Z podobną inicjatywą wystartowały polskie Elementy (tylko stacjonarnie). Także H&M miewało akcje polegające na tym, że można było przynieść niepotrzebne ubrania. Niestety, nagrodą był bon na kolejne zakupy...

O czym jeszcze powinniśmy pamiętać?
Na pewno czytajmy składy i nie dawajmy się nabrać. Bo często producenci umieszczają na metce napis: „100% satyna” lub „100% tiul”, podczas gdy satyna może być jedwabna, bawełniana lub poliestrowa. Jeśli na produkcie nie zostało to wyszczególnione, najprawdopodobniej jest to poliester.

Joanna Glogaza: 'Najbardziej ekologiczne zakupy to takie, które robimy tylko wtedy, gdy musimy i pod warunkiem, że daną rzecz będziemy długo użytkować'. (Fot. Tola Piotrowska) Joanna Glogaza: "Najbardziej ekologiczne zakupy to takie, które robimy tylko wtedy, gdy musimy i pod warunkiem, że daną rzecz będziemy długo użytkować". (Fot. Tola Piotrowska)

No właśnie, co z tym poliestrem? Niektóre rzeczy są przecież wykonane na przykład z poliestru z recyklingu...
Jest różnica w noszeniu na co dzień naturalnych materiałów a sztucznych. O ile kurtka przeciwdeszczowa może być syntetyczna, o tyle już takiego swetra czy T-shirtu bym nie założyła. Pamiętajmy, że raz wyprodukowany poliester najczęściej zostaje z nami na zawsze. Mimo że łatwo go przetworzyć, to wcale nie jest to takie częste, a przynajmniej nie przerabia się na ubrania (poniżej jednego procenta). Bo to nieopłacalne: trzeba oddzielić wszystkie guziki, metki... Najczęściej ubrania są wykonane z mieszanek, i to jest sytuacja najgorsza, bo ciężko je rozdzielić, a potem przetworzyć. Taka technologia jest dostępna dopiero od niedawna. Jeśli chodzi o rzeczy outdoorowe, to wybieram te z tkanin czy dzianin syntetycznych; sprawdzają się dobrze w określonych warunkach − nie przemakają, nie przepuszczają wiatru, grzeją. Ale jeśli szukam spódnicy, która przez cały dzień pracy ma dobrze wyglądać, to nie wybiorę wiskozy, bo będzie się gnieść. Najlepsza w takim wypadku jest dobra jakościowo wełna lub syntetyczna domieszka.

Hasło „moda odpowiedzialna” daje nam dużo możliwości i właściwie czasem nie wiadomo, na co postawić. Na recykling? Rzeczy z drugiej ręki? Ekologiczne materiały? Fair trade?
Wszystkie te rozwiązania mają swoje plusy i minusy. Wybór ekologicznej bawełny jest dobry pod tym względem, że nie tylko dość szybko się ona rozłoży, ale też do jej produkcji nie używa się pestycydów. Niestety na jej wytworzenie zużywa się dużo wody. Znów to powtórzę, najbardziej ekologiczne zakupy to takie, które robimy tylko wtedy, gdy musimy i pod warunkiem że daną rzecz będziemy długo użytkować. Jeśli znajdziemy rzecz z kolekcji marki ekologicznej, będzie to dodatkowy bonus dla środowiska, a jeśli uda nam się ją kupić na rynku wtórnym, to już w ogóle wspaniale. Ale nadal chodzi o to, żeby zakupy nie stawały się rozrywką lub sposobem na życie.

Czy naszą przyszłością stanie się vintage?
To na pewno najbardziej ekologiczne wyjście na dzień dzisiejszy, bo kupujemy już istniejący przedmiot. Ale i tu musimy uważać, bo można łatwo wpaść w spiralę zakupów rzeczy z drugiej ręki. Kiedy zaczynałam swoją przygodę z second-handami, zdarzało mi się zebrać worki pełne ubrań do przeróbki, które finalnie skończyły w kontenerach PCK. Inną ciekawą opcją są zakupy na życzenie, czyli wyprodukowanie dokładnie tylu rzeczy, ile się sprzeda. Już dziś na przykład w sklepach marki Uniqlo można spotkać maszyny do druku 3D i wydrukować sobie sukienkę. To jest na razie ciekawostka, ale likwiduje problem nadwyżek, ponieważ jednym problemem jest to, co kupujemy, a potem wyrzucamy, a drugim − to, czego nikt nie kupił i co zalega w magazynach. Ogromne ilości nowych rzeczy lądują na wysypisku lub są palone.

Pozytywne jest to, że do łask powróciło naprawianie rzeczy, przeróbki, taki domowy recykling, choć też pewne usługi odeszły już w niebyt, jak np. repasacja rajstop.
To prawda, rajstopy są tanie i dostępne, więc nikt sobie nie zawraca głowy ich naprawą, ale już cerowanie artystyczne swetrów przetrwało. Z pewnością ubrania są dziś tańsze w stosunku do naszych zarobków, więc się tak ich nie szanuje jak kiedyś, ale za to zaczynamy na poważnie myśleć o kwestiach związanych ze środowiskiem, zatem jest nadzieja na zmianę.

Joanna Glogaza ma na koncie dwa bestsellerowe poradniki „Slow fashion. Modowa rewolucja” i „Slow Life. Zwolnij i zacznij żyć” oraz książkę „W to mi graj. 97 gier, dzięki którym wygrasz w życie towarzyskie”. Jej najnowsza pozycja „Wychodząc z mody” dotyczy mody odpowiedzialnej, www. joannaglogaza.com.

 1. Moda i uroda

Modowy niezbędnik na zimę 2021 - 5 rzeczy, których nie może zabraknąć w twojej szafie

Wysoce praktyczna odzież wierzchnia Woolrich doskonale łączy w sobie miejski charakter i wysokie parametry techniczne, które ochronią przed każdymi warunkami pogodowymi. (Fot. materiały prasowe)
Wysoce praktyczna odzież wierzchnia Woolrich doskonale łączy w sobie miejski charakter i wysokie parametry techniczne, które ochronią przed każdymi warunkami pogodowymi. (Fot. materiały prasowe)
Zobacz galerię 6 Zdjęć
Są takie elementy garderoby, bez których ciężko wyobrazić sobie zimowe dni. Należą do nich chociażby ciepła puchowa kurtka, funkcjonalna odzież sportowa, czy wygodne obuwie. W co warto zainwestować w tym sezonie? Wybraliśmy 5 praktycznych i przyjaznych środowisku rzeczy, których nie może zabraknąć w twojej szafie. 

Kurtka puchowa Woolrich

Puchówka to podstawowy element zimowej garderoby. Aby zapewnić sobie komfort podczas chłodnych dni, warto wybrać wysoce praktyczną odzież wierzchnią marki Woolrich. Wszystkie kurtki z nowej kolekcji wykonane są bowiem z nylonu z wodoodporną wyściółką. Modele z linii produktów Aliquippa i Aurora otulają całe ciało i dają niespotykane uczucie ciepła, a dzięki bogatej palecie kolorystycznej każdy znajdzie coś dla siebie. Z taką kurtką nie straszny żaden mróz, nawet "bestia ze Wschodu"!

Kolekcja dostępna jest na stronie woolrich.com i w sklepach stacjonarnych.

Aby zapewnić sobie komfort podczas chłodnych dni, warto wybrać wysoce praktyczną odzież wierzchnią marki Woolrich. (Fot. materiały prasowe) Aby zapewnić sobie komfort podczas chłodnych dni, warto wybrać wysoce praktyczną odzież wierzchnią marki Woolrich. (Fot. materiały prasowe)

Homewear od Modivo

Rok 2020 większości z nas upłynął pod hasłem "homewear". Absolutnym hitem ostatnich miesięcy był klasyczny bawełniany dres. W tym roku będzie podobnie, dlatego już teraz warto wyposażyć się w stylowe zestawy na home office. Modivo poleca set w odcieniach szarości (doskonale sprawdzi się w połączniu z elegancką marynarką i botkami na platformie), praktyczny dres z kaszmiru lub wełny (świetnie współgrać będzie ze złotą biżuterią i oversizowym żakietem) lub zestaw z lekko rozszerzanymi spodniami oraz kolorowymi wstawkami (z powodzeniem można go nosić z białymi sneakersami).

Ubrania na home office oraz długie zimowe spacery dostępne są na stronie modivo.pl.

Absolutnym hitem ostatnich miesięcy był klasyczny bawełniany dres. W tym roku będzie podobnie, dlatego już teraz warto wyposażyć się w stylowe zestawy na home office od Modivo. (Fot. materiały prasowe) Absolutnym hitem ostatnich miesięcy był klasyczny bawełniany dres. W tym roku będzie podobnie, dlatego już teraz warto wyposażyć się w stylowe zestawy na home office od Modivo. (Fot. materiały prasowe)

Zegarek Christine Granville

Szukasz uniwersalnego zegarka wykonanego z wysokiej jakości materiału? Wybierz jeden ze stylowych modeli Christine Granville. Wymienne paski oraz trzy kolory tarczy sprawiają, że zegarek będzie pasował do każdej okazji. W ofercie znajdziesz również wegańskie modele z paskami z biodegradowalnej skórki jabłek. Inspiracją do stworzenia marki była postać Krystyny Skarbek, jednej z najcenniejszych wywiadowców w Wielkiej Brytanii. Każdy detal designu zegarków związany jest zatem z historią słynnej kobiety-szpieg. Na tarczy znajduje się jej numer ID, natomiast logo nawiązuje do herbu rodu Skarbków.

Wszystkie produkty marki dostępne są na stronie christinegranville.pl.

Zegarki dostępne są w dwóch wersjach kolorystycznych: z czerwonym lub granatowym paskiem. (Fot. materiały prasowe) Zegarki dostępne są w dwóch wersjach kolorystycznych: z czerwonym lub granatowym paskiem. (Fot. materiały prasowe)

Odzież sportowa COS

"W tym roku zacznę ćwiczyć" to klasyk wśród noworocznych postanowień. W jego zrealizowaniu z pewnością pomoże odzież ze sportowej kolekcji Active marki COS. Staranny design, funkcjonalność oraz wykorzystanie materiałów pochodzących z recyklingu to tylko kilka z jej zalet. Każdy z projektów powstał z myślą o wszechstronnym użytkowaniu, nie tylko na treningu. Głównymi elementami kolekcji są m.in. kombinezon z dżerseju, pikowany bezrękawnik z odzyskanego poliestru, wodoodporna wiatrówka oraz panelowe spodnie funkcyjne. Ofertę dopełniają wysokiej jakości podstawy sportowej garderoby, a także funkcjonalne okrycia zapewniające maksymalny komfort.

Kolekcja dostępna jest na stronie cosstores.com oraz w sklepie COS (ul. Mysia 3, Warszawa).

W zrealizowaniu noworocznych postanowień z pewnością pomoże odzież ze sportowej kolekcji Active marki COS. (Fot. materiały prasowe) W zrealizowaniu noworocznych postanowień z pewnością pomoże odzież ze sportowej kolekcji Active marki COS. (Fot. materiały prasowe)

Buty Converse x paria

Wygodne obuwie to podstawa. Nowy model Converse Pro Leather X2 stworzony przez Parię Farzaneh, londyńską projektantkę irańskiego pochodzenia, to połączenie sportowego stylu i nowoczesnej funkcjonalności. Płótnem dla artystki był kultowy but Pro Leather. Paria tworząc jego nową wersję zagłębiła się w swoje dziedzictwo i za pomocą neutralnych odcieni oraz odblaskowego wzoru paisley przedstawiła swoją interpretację buta Converse. Podniesiona podeszwa z bieżnikiem gwarantującym wygodę i przyczepność to tylko niektóre ulepszenia zastosowane w projekcie. Model reprezentuje związek tradycji z nowoczesnością, odzwierciedla teraźniejszość i podkreśla praktyczność.

Buty Converse x paria dostępne są na stronie converse.pl w cenie 619 zł.

Nowy model Converse Pro Leather X2 to połączenie sportowego stylu i nowoczesnej funkcjonalności. (Fot. materiały prasowe) Nowy model Converse Pro Leather X2 to połączenie sportowego stylu i nowoczesnej funkcjonalności. (Fot. materiały prasowe)