1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda

Masaż tybetański

123RF.com
123RF.com
Masaż może poprawić nie tylko nasz wygląd ale i zdrowie. Wiedziano to już w starożytności a dzisiaj tylko udoskonalamy pewne techniki. Bo przecież piękne ciało to zdrowe ciało.

Masaż ten ma tysięcioletnią  tradycję i jest połączeniem masażu klasycznego, refleksologii i bioterapii.Skupia on  energię w poszczególnych punktach ciała.

Masaż zaczyna się od oczyszczenia i wprowadzenia pacjenta w stan odprężenia i harmonii. W zależności od indywidualnych potrzeb masażysta skupia się na bardziej na działaniu  przeciwbólowym lub  relaksacyjnym.W przeciwieństwie do innych masaży ten jest niemal bezdotykowy, gdyż dominuje w nim głównie muskanie palcami. Mimo to działa bardzo silnie. Podczas masażu mogą wystąpić zawroty głowy czy mdłości,  jest to znak, że organizm właśnie zaczął się oczyszczać.

Masaż tybetański pomaga uporać się z wieloma problemami zdrowotnymi. Redukuje bóle kręgosłupa, zapalenia stawów i mięśni. Pomaga w leczeniu chorób krążenia, nadciśnienia, zapalenia zatok czy bólów głowy. Stanowi również znakomite uzupełnienie kuracji stosowanych przy bezsenności czy nerwicach.Dobrze wykonany masaż łagodzi ból, wzmaga przepływ krwi a także udrażnia kanały energetyczne w organizmie.

Sposób na stres i przemęczenie

Nawet zdrowy człowiek, ale pracujący po kilkanaście godzin na dobę, przemęczony i zestresowany nie czuje się najlepiej. Stres i zmęczenie bardzo osłabiają organizm a kilka godzin pracy przy komputerze nie działa dobrze  na kręgosłup.

Masaż ten rozluźnia, ułatwia przezwyciężenie zmęczenia i przywraca równowagę w organizmie. Przynosi on również korzyści dla skóry, poprzez eliminacje toksyn i wzmożenie przepływu krwi. Skóra staje się oczyszczona, ma ładniejszy koloryt, jest lepiej odżywiona i przede wszystkim wygląda zdrowo.

Korzyści

Efekty masażu  tybetańskiego są bardzo dobre,  ale  by osiągnąć pożądane zmiany potrzebna jest indywidualnie dobrana ilość masaży.Rezultaty są jednak naprawdę znakomite: począwszy od redukcji bólu, napięcia i stresu poprzez dodanie energii, poprawy krążenia,dotlenienia  aż do zdrowo wyglądającej skóry i pełnego relaksu.

Ponieważ masaż ten często traktowany jest jako element kuracji leczniczej, nie powinien być wykonywany przez osobę bez odpowiednich uprawnień. Należy zwrócić na to uwagę zanim zacznie się zabieg, bo źle wykonany może przynieść więcej szkód niż korzyści.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze