1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda
  4. >
  5. Moc rokitnika robi wrażenie – wykorzystaj ją jesienią

Moc rokitnika robi wrażenie – wykorzystaj ją jesienią

(Fot. materiały partnera)
Rokitnik to cudowny dar natury – choć niepozorny, posiada drogocenne właściwości zdrowotne, odżywcze i pielęgnacyjne. Jesienią szczególnie warto wykorzystać jego moc.

Rokitnik to hit tego sezonu wśród składników aktywnych stosowanych w pielęgnacji skóry i włosów. Korzystanie z jego dobrodziejstw nie jest jednak niczym nowym. O zbawiennym działaniu małych pomarańczowych kuleczek mówiono już w starożytności. Rosnący na dalekiej, mroźnej Syberii rokitnik ałtajski określa się mianem "złota Syberii". Drugi człon jego nazwy pochodzi od Ałtaju, łańcucha górskiego zlokalizowanego w Azji Środkowej. Dzięki swoim właściwościom adaptogennym roślina wykształciła w sobie zdolność do przetrwania w niezwykle trudnych okolicznościach syberyjskiej przyrody i mroźnego klimatu. Ze względu na krótki okres wegetacji wszystkie rośliny syberyjskie są drogocenne, jednak "złoto Syberii" działa wyjątkowo zbawiennie. Roślina kryje w sobie około 190 substancji bioaktywnych – witamin, mikroelementów, aminokwasów, kwasów tłuszczowych, lipidów oraz antyoksydantów. Na szczególną uwagę zasługuje zawartość witaminy C, która zbawiennie działa na skórę.

Rokitnik w służbie urody

Dziś przeżywamy prawdziwy renesans rokitnika, którego owoce wykazują silne właściwości odżywcze i pielęgnacyjne. Przemysł kosmetyczny używa go głównie w produktach do włosów i ciała – szamponach, odżywkach, peelingach do skóry głowy, żelach pod prysznic, balsamach i scrubach. Pełną moc rokitnika wykorzystano również w komplementarnej linii Oblepikha Siberica Professional marki Natura Siberica, która powraca w nowej, jeszcze lepszej formule.

Teraz bazą kosmetyków nie jest woda, a hydrolaty, dzięki czemu produkty mają jeszcze więcej składników bioaktywnych. Wśród nich na uwagę zasługuje przede wszystkim seria produktów do twarzy z witaminą C. Zawiera ona m.in. oczyszczające żele, tonizujące i rozświetlające kremy oraz antyoksydacyjne i energizujące sera.

Gdy zadbamy o twarz, warto zająć się również pielęgnacją włosów i ciała. Tu również sięgamy po produkty Natura Siberica. Szczególnie polecamy wegańskie szampony i odżywki do włosów oraz peelingi do skóry głowy, a także wegańskie produkty do ciała: głęboko oczyszczające peelingi, odżywcze masła oraz energetyzujące żele pod prysznic.

(Fot. materiały partnera)

Piękno zrodzone z natury

Natura Siberica to podchodzące z dzikiej Syberii naturalne kosmetyki do kompleksowej pielęgnacji twarzy, ciała i włosów, podane w przepięknej oprawie. Twórcy marki zgłębiają tajemnice tego mroźnego rejonu, bezpiecznie odkrywając najdalsze jego zakątki, aby dostarczyć nam to, co natura ma najlepszego dla zachowania młodości, piękna i dobrostanu. Oparte na oryginalnych recepturach produkty wykorzystują wyjątkową siłę pielęgnacyjną i odżywczą ukrytą w rosnących tam naturalnych ziołach i jagodach, a współpraca z lokalną ludnością, która zbiera rośliny w tradycyjny sposób zapewnia najwyższą jakość składników.

Wyjątkowość kosmetyków z Syberii tkwi w ich składnikach. Większość rosnących tam roślin nie występuje w żadnym innym rejonie świata, a pozostałe mają silniejsze działanie niż te pozyskiwane poza Syberią. Wszystko za sprawą mroźnego klimatu, który pobudza naturę do gromadzenia ponadprzeciętnych ilości składników aktywnych. To właśnie dlatego produkty Natura Siberica są tak skuteczne. To piękno zrodzone z natury wzbogacone wiedzą ekspertów biotechnologów i kosmetologów.

Do 15 listopada 2021 roku trwa MEGA promocja do -40% w Rossmann na wszystkie produkty z serii Oblepikha Professional i Oblepikha C-berrica.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze