1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Wychowanie

Pływanie z dziećmi –akcja dla zdrowia!

Wystartował projekt, który ma na celu zachęcenie rodziców do uczęszczania na pływalnie z malutkimi dziećmi. Pod hasłem „Pływajcie Zdrowo – resztą zajmie się Huggies Little Swimmers” kryje się kilka akcji promujących tę formę aktywnego wypoczynku.

W Polsce tylko 8% rodziców uczęszcza na basen z małymi dziećmi. W pozostałych krajach Europy sytuacja jest dokładnie odwrotna, blisko 80% rodziców regularnie chodzi z pociechami na pływalnie. Dane te są alarmujące, zważywszy na fakt, że zabawa w wodzie wpływa pozytywnie na rozwój dziecka, wzmacnia mięśnie, a także podnosi odporność organizmu, jednak przede wszystkim jest wspaniałą zabawą dla całej rodziny.

„W porównaniu z innymi europejskimi krajami nasze statystki wyglądają dramatycznie. Trudno powiedzieć, z jakiego powodu tak się dzieje. Polacy na tle innych państw są zdecydowanie mniej aktywni, a przecież ruch od najmłodszych lat wpływa na naszą kondycję i zdrowie w późniejszym, dorosłym życiu. Naszą ambicją jest zachęcanie rodziców do tej formy wypoczynku jako sposobu na spędzanie wolnego czasu z maluchem z myślą o prawidłowym rozwoju dziecka, jago zdrowiu i kondycji na przyszłość”– mówi Dominik Ornat, Brand Manager Huggies CC Poland.

Ambasadorem akcji została Paulina Smaszcz-Kurzajewska dziennikarka, a przede wszystkim mama dwójki chłopców, zwolenniczka aktywnego wypoczynku w wodzie. Ambasadorka akcji, w imieniu rodziców będzie pytać ekspertów pediatrów, dermatologów i wielu innych o wszystko to, co może ciekawić lub frapować dorosłych w związku z chodzeniem na pływalnie z niemowlakiem. Będzie obalać mity i doradzać jak zacząć wielką przygodę z wodą.

­

„Uczęszczanie na pływalnie jest przygodą rodzinną, którą można realizowaćprzez cały rok. Z maluszkiem na rękach wzmacniamy naszą więź, patrząc mu w oczy i mówiąc, że jest bezpieczny i może nam ufać – mówi Paulina Smaszcz-Kurzajewska. „Z przedszkolakiem możemy się bawić w piratów, zdobywać skarby i ścigać sięw wodzie o małą nagrodę. Ze szkolniakiem rywalizujemy: kto lepiej pływa, kto jest szybszy, kto dłużej wytrzyma pod wodą, kto wydobędzie przedmioty z dna basenu. Pływanie jest wspaniałe!!! Przyczyni się nie tylko do prawidłowego rozwoju dzieci, ale także do relaksu i zdrowego trybu życia rodzica. Każda aktywność z dziećmi może stać się wspaniałą zabawą i wzmocni naszą miłość w rodzinie. Woda uspakaja, koi zmysły i otwiera przed nami wszystkimi wielki świat możliwości. Wyruszmy wszyscy na przygodę!!!” – zachęca Paulina.

Na promocję aktywnego wypoczynku z dzieckiem w wodzie i edukację rodziców w tym zakresie składa się kilka projektów o charakterze ogólnopolskim:

„Mapa Basenów Przyjaznych Maluchom”

Z inicjatywy Huggies Little Swimmers przy współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Pływania Niemowląt (PSPN) oraz Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym (WOPR) na stronie powstaje ogólnopolska lista pływalni spełniające kryteria obiektów, na które mogą bezpiecznie uczęszczać rodzice z dziećmi. Każdy basen, który wypełni ankietę i zostanie zweryfikowany przez ekspertów może znaleźć się na tej liście i dołączyć do akcji.

„Ogólnopolski Dzień Małego Pływaka”

W niedzielę 5 czerwca drzwi „Basenów Przyjaznych Maluchom” w całej Polsce zostaną otwarte dla rodziców i ich pociech. Podczas „Ogólnopolskiego Dnia Małego Pływaka”, organizowanego w ramach całorocznej akcji „Pływajcie zdrowo – resztą zajmie się Huggies Little Swimmers”, każdy rodzic ze swoim maluchem będzie mógł przyjść na pływalnię i pod okiem instruktorów nauczyć się jak ciekawie i aktywnie, a przede wszystkim bezpiecznie spędzać czas z niemowlakiem w wodzie.

„Happy Hours”

Dla wszystkich rodziców, którzy chcą w ciągu całego roku regularnie uczęszczać na pływalnie wraz ze swoimi pociechami, przygotowaliśmy akcję specjalną „Happy Hours”. W wybrane dni tygodnia na „Basenach Przyjaznych Maluchom” w całej Polsce będzie można przychodzić z dziećmi i korzystać z możliwości wspólnej zabawy w wodzie. Zaproś zaprzyjaźnionego rodzica z maluchem,wtedy razem wejdziecie na basen za 50% ceny.

„HuggiesTeam”

Na pięć pływalni wybranych przez Internautów poprzez aplikację utworzoną na profilu FacebookHuggies Pływajcie Zdrowo wyruszy „Huggies Team”. Zespołowi profesjonalnych i licencjonowanych instruktorów, którzy przeprowadzą bezpłatne zajęcia dla chętnych rodziców z dziećmi towarzyszyć będzie ambasadorka akcji Paulina Smaszcz-Kurzajewska.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze