1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Wychowanie
  4. >
  5. Dzień Dziecka w Wydawnictwie Zwierciadło. Książki dla mądrych rodziców i ich dzieci

Dzień Dziecka w Wydawnictwie Zwierciadło. Książki dla mądrych rodziców i ich dzieci

Zobacz galerię 13 Zdjęć
Zbliża się Dzień Dziecka, przed którym wielu rodziców zadaje sobie pytanie jak najlepiej uczcić ten wyjątkowy dzień.  Czy można dać dziecku coś wartościowszego od książki - prezentu rozwijającego wyobraźnię i budującego bliskość z rodzicem? Książki rozwijają także praktyczne umiejętności i rozbudzają w dziecku zamiłowanie do czytania. A także pobudzają wyobraźnię.

 

Niech Dzień Dziecka stanie się także dniem mądrego rodzica. Mądry rodzic to mądre i szczęśliwe dziecko.

Propozycje literackie dla mądrych rodziców i ich dzieci od Wydawnictwa Zwierciadło:

Księga potworów Autor: Michał Rusinek

Wierszowany bestiariusz ze znakomitymi ilustracjami Daniela de Latour poruszy wyobraźnię i młodszych i starszych.

W baśniach, legendach i mitach, słowem w świecie istot tajemniczych, żyją setki niezwykłych stworzeń między innymi gnomy, ogry, harpie i kikimory.

Nastolatek dla początkujących
Autor: Leszek Talko

Leszek Talko postanowił odbyć podróż do świata, a raczej cyberświata, nastolatków. Terra incognita, o której dorośli nie wiedzą niemal nic. Wszystko po to, by pomóc sobie i innym dorosłym zrozumieć… nastolatka i odnaleźć z nim nowe, ciekawe tematy do rozmowy.

 

 

Niezwykłe przypadki Kunegundy Paciorek
Autor: Leszek Talko

Powieść dla dzieci i nastolatków. Jakby nie było dosyć, że Kunegunda Paciorek nie znosi swojego imienia i nazwiska, to sypią się na nią inne nieszczęścia. Bohaterka jednak nigdy nie daje za wygraną. Wpada na pomysł który ma pójść w pięty jej wrogom. Nakręci z nową przyjaciółką Marysią film, który zdobędzie na Youtube milionową widownię i sprawi że będzie sławna. Czyje wtedy będzie na wierzchu?

Jak wychować szczęśliwe dzieci
Autor: Wojciech Eichelberger

„Szczęśliwe dziecko to szczęśliwy dorosły” to motto nadrzędne dla całej książki Wojciecha Eichelbergera. Ten bestsellerowy poradnik powinien przeczytać każdy z rodziców. Autor przekazał w nim pozornie prostą prawdę - jeśli rodzice pragną, by ich dziecko było zadowolone z życia, powinni przede wszystkim zadbać o samego siebie, nie zaniedbując przy tym relacji ze swoją pociechą.

 

Uczta dla maluszka Autorki: Katarzyna Błażejewska-Stuhr i Monika Mrozowska

W książce  znajduje się wszystko, co każdy rodzic powinien wiedzieć o żywieniu dziecka, a także odpowiednio zbilansowane i smaczne posiłki dla najmłodszych – od chwili wprowadzenia pierwszych pokarmów do 5. roku życia.

Książka pomaga budować zdrowe nawyki żywieniowe w dziecku od początku i na całe życie.

Między nami dziewczynami
Autor: Nuanprang Snitbhan

Wyjątkowy dziennik dla mamy i córki, który pogłębi więź między nimi, a dziecko przygotuje na trudy dorastania. W Między nami dziewczynami w przystępny sposób omówione są trudne dla dziewczynek zagadnienia, między innymi: ocena własnego ciała, stosunek do jedzenia, presja rówieśnicza. Do każdego tematu dołączone są praktyczne ćwiczenia. W trakcie ich wykonywania, pisząc, rysując, rozmawiając, mama i córka mogą lepiej poznać nie tylko siebie, ale też drugą osobę.

Patchworkowe rodziny Autor: Wojciech Eichelberger, Alina Gutek

Niewątpliwie życie w rodzinie patchworkowej jest nie lada wyzwaniem. Książka odpowiada na najczęściej pojawiające się pytania i problemy jakie są jej udziałem.

Można się z niej dowiedzieć jak wychowywać dzieci – wspólne i z poprzednich związków, jak obchodzić święta, rocznice i urodziny, jak układać relacje z byłymi partnerami i ich rodzinami, a także jak zorganizować wakacje, żeby rzeczywiście wypocząć.

 

Książki dostępne są na stronie https://zwierciadlo.pl/sklep/  oraz w innych dobrych księgarniach

 

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze