1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Wychowanie
 4. >
 5. „Dziecko w szkole kreatywnego myślenia” - książka Edwarda de Bono

„Dziecko w szkole kreatywnego myślenia” - książka Edwarda de Bono

Chcesz nauczyć dziecko myśleć w sposób przejrzysty i konstruktywny? Pomóc mu nauczyć się dokonywania dobrych wyborów? Pragniesz, by twórczo myślało? Jeśli tak, przeczytaj wznowioną książkę Edwarda de Bono.

Własne doświadczenie nauczyło nas, że szkoły nie uczą myślenia. Zwykle ograniczają się do podawania dzieciom suchych faktów i bezużytecznych informacji oraz egzekwowania tej wiedzy. Powodują, że aktywne myślenie u dzieci jest wypierane przez myślenie schematami i rutynę. Tymczasem współczesny świat atakuje je codziennie setkami informacji, które mózg musi przesiać, przetworzyć i zanalizować. Inteligencja i wiedza to nie wszystko, kluczem do sukcesu jest umiejętność korzystania z nich w sposób produktywny i twórczy.

Dla swojego dziecka pragniesz wszystkiego, co najlepsze. Z pewnością chcesz, aby wybiło się ponad tłum pełen sfrustrowanych korporacyjnych zombie. Edward de Bono przychodzi Ci z pomocą. W prosty i praktyczny sposób wyjaśnia, jak rodzic może kształtować umiejętności myślenia i wykorzystywania pełnego potencjału umysłu dziecka. Dzięki temu twoja pociecha nie tracąc dziecięcego zapału, będzie lepiej i sensowniej przygotowana do radzenia sobie w życiu.

W książce m.in.:

 • Zachowania i nawyki sprzyjające myśleniu.
 • Zastosowanie koncepcji sześciu myślowych kapeluszy.
 • Umiejętność myślenia krytycznego, kreatywnego i lateralnego.
 • Praktyczne umiejętności rozwiązywania problemów.
Edward de Bono, brytyjski lekarz. Jest światowym autorytetem w bezpośrednim nauczaniu tzw. "twórczego myślenia" autorem popularnego określenia "lateral thinking" ("myślenie równoległe"). Edward de Bono jest autorem ponad 30 książek przetłumaczonych na 24 języki. Najbardziej znane pozycje to: Myślenie lateralne, oraz Sześć kapeluszy myślowych.

Dziecko w szkole kreatywnego myślenia, wyd. Sensus

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze