1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kuchnia
  4. >
  5. Mamma Marietta

Mamma Marietta

Zobacz galerię 4 Zdjęcia
Każdy Włoch potrafi gotować. Najczęściej to jednak nieprawda… tak czy owak, Włosi nie gotują już w swoim kraju. Tam pizze kręcą imigranci.

I tak dzięki taniej sile roboczej zmieniającej krajobraz kulinarny Italii możemy posmakować prawdziwej włoskiej kuchni… nad Wisłą.

Andrea Scarantino miał 18 lat, kiedy spakował swój tobołek i ruszył w świat po przygodę. Najpierw znalazł się na Wyspach – w Anglii spędził 2 lata, tu pracował m.in. u boku Marca Pierre’a White’a i Gordona Ramsaya. W Paryżu przebywał przez następne 2 lata. – Brud, szczury – wspomina bez zachwytu pracę nad Sekwaną. – Nie lubiłem pracować w tych walących się starych francuskich kamienicach. Po drodze były jeszcze Irlandia, Tajlandia, Holandia, USA. W Stanach znajomy namówił go na wyjazd do Polski. Przyjechał gotować w hotelu Hyatt. W Polsce jest już 6 lat. Powód? Jeśli wziąć pod uwagę naszą pogodę, na pewno chodzi o kobietę.

Po przygodach w polskich restauracjach (pracował m.in. w restauracjach Bellini i Da Aldo) postanowił otworzyć własne miejsce ze słoneczną kuchnią sycylijską. Dedykował je mamie (również szefowej kuchni), od której nauczył się fachu. Tak powstała przytulna i bezpretensjonalna Mamma Marietta, do której tłumnie ściągają fani włoszczyzny z ubogich kulinarnie okolic ulicy Wołoskiej. Andrea wita ich od progu uśmiechem i uściskiem dłoni. A chwyt ma mocny, bo jako prawdziwy Włoch potrafi nie tylko gotować, ale i bić się – uprawiał kiedyś sztukę walki muay thai. Zamiast ciosów serwuje jednak prostą, smaczną kuchnię włoską: wyborne chrupiące foccacia z rozmarynem i świeżo ukręconym aromatycznym pesto (12 zł), rustykalne pizze (15-35 zł), gnocchi z krewetkami i cukinią (32 zł), duży wybór makaronów i sałat. Polecam zaglądać do Mamma Marietta szczególnie w czwartki i piątki, kiedy w menu na gościnnych występach prężą się ryby i owoce morza.

 

Fot. mat. promocyjne Mamma Marietta FB

Mamma Marietta Ristorante Italiano, ul. Wołoska 74 a, Warszawa

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze