1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia
  4. >
  5. Królowe materii. Jaka jest kobieta Koziorożec?

Królowe materii. Jaka jest kobieta Koziorożec?

123rf
Do 20 maja Słońce znajduje się w ziemskim stabilnym znaku Byka. Kiedy on włada niebem, energie sprzyjają zajmowaniem się sprawami materii. To czas, by zająć się tematem obfitości. Co zapewnia sukces kolejnego królowej materii - kobiecie spod znaku Koziorożca?

Panią Koziorożec można porównać do jakości betonu. Zimna, twarda, dość nieciekawa. Ale za to jaka trwała! I z pewnością można na niej polegać. Archetyp Koziorożca wiążę się z ziemią w formie skały. Dlatego trzecia z przedstawicielek żywiołu ziemi w Zodiaku jest wielbicielką stabilnej struktury, ugruntowanej pozycji społecznej oraz prestiżu zawodowego. Jej plusami są: rzetelność oraz poczucie obowiązku, minusami: wyrachowanie i brak polotu.

Jaka jest kobieta Byk?

Materią pani Koziorożec zarządza poprzez konkrety, maksymalne zaangażowanie w ciężką pracę i zewnętrzne atrybuty władzy. Uwielbia rzeczownik „porządek”, przymiotnik „dokładny” oraz czasownik „pracować. Tylko zapracowana jest szczęśliwa. Nie jest mistrzynią kreatywności. Za to lubi kalendarze, terminarze, arkusze Exela, tabelki, słupki, wykresy, kontrakty, umowy, którymi ogranicza siebie, innych oraz świat. Jest urodzoną przewodniczącym protokołu. Po co jej to? Dla przewidywalności, dla bezpieczeństwa. Przecież jest znakiem ziemskim władającym planetą Saturn, specjalistą od ograniczeń, zwanym władcą karmy. Każdy Koziorożec lubuje się w stałych rytuałach, rutynie, nie straszna mu powtarzalna monotonna praca oraz kierat. Ma do życia podejście bardziej społeczne niż indywidualne.

Kobieta spod znaku Koziorożca jest dość męska w swoim podejściu do życia. Zawsze chodzi jej o większą całość, o porządek państwowy, o koncerny, korporacje, szczeble kariery, naukowe stopnie, dobro ogółu, interes firmy. Z lubością ustanawia prawa, normy, regulaminy. Są one niczym klamra, spinająca i kontrolująca życie. Prawdopodobnie to Koziorożec wymyślił savoir vivre, językowe reguły oraz system kar.

Kobieta Koziorożec to materialistka przez duże M, która materię podporządkowuje sobie, ustalając granice. Tak naprawdę, w środku, lęka się tego co niezmierzone, bezkresne, kosmiczne. Nieżyczliwi wytykają jej skrajną przyziemność. Nawet ci jednak muszą oddać, że jest niesamowicie wytrwała, by piąć się w górę. Powodują nią ambicje, by znaleźć się na szczycie społecznej drabiny. Niewiele jej potrzeba w tej wędrówce: jak kozica tu skubnie sobie trochę trawy, tam schrupie suchą gałązkę. To ascetka, która uwielbia się dobrowolnie wyrzekać. Lubi mówić o moralności i o tym, że w życiu nieodzowny jest zegar. Dla Koziorożca wszystko ma stosowne miejsce oraz czas. To, co istnieje przez chwilę, w ogóle dla niej nie istnieje, woli stany przewlekłe, chroniczne. Koziorożec posiada umiejętność jasnego osądu, dlatego ona zawsze powie, jak jest naprawdę. Iluzje nie zaciemniają jej obrazu rzeczywistości. Prawda, tylko ona się dla niej liczy. Jest w tym surowa, cechuje ją zimny krytycyzm. Nie zna pojęcia nudy, bo wcale nie pragnie zmiany. Jak wszystkie znaki ziemskie boi się jej. Można się od niej uczyć cierpliwości, powagi, koncentracji, odpowiedzialności. I przede wszystkim dojrzałości.

Miesiąc Byka to dobry czas, żeby zająć się sprawami obfitości. Podpowiedź, gdzie znajdują się jej zasoby dla Ciebie, możesz uzyskać dzięki astrologii. W układzie planet, jaki był w momencie Twojego urodzenia, widoczna jest droga, którą podążanie przynosi spełnienie. Zapisy na 

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze