1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia
  4. >
  5. Sposób na naukę angielskiego

Sposób na naukę angielskiego

Na Podlasiu powstała pierwsza Angielska Wioska w Polsce. Miejsce gromadzi native speakerów z całego świata i zaprasza gości z Polski do zamieszkania w anglojęzycznym środowisku przez tydzień. W czasie pobytu w „wiosce” uczestnicy programu mogą poprawić swój angielski i stać się częścią wielkiej wymiany kulturowej.

W Angloville, bo tak brzmi nazwa pierwszej Angielskiej Wioski w Polsce, oficjalnym i jedynym językiem jest język angielski.

- Zasady są proste. Przyjeżdżasz, mieszkasz w „wiosce” przez 6 dni i odbywasz ponad 70 godzin konwersacji w formule 1 na 1 z native speakerami. Dzięki temu polscy uczestnicy programu usłyszą i użyją więcej angielskiego niż podczas 400 godzin tradycyjnych zajęć – mówią założyciele Angloville Michał Kelles-Krauz i Michał Żak.

Angloville to nie tylko możliwość poprawy języka angielskiego, to także wymiana kulturowa oraz szansa na nawiązanie międzynarodowych przyjaźni. Specjalnie na ten program przyjeżdżają do Polski ciekawe i ambitne osoby z różnych stron anglojęzycznego świata: dyrektor teatru z Londynu, pisarka z Dublinu, przedsiębiorca z Nowego Jorku, profesor akademicki z Manchesteru, czy podróżująca dookoła świata australijska studentka z Sydney.

Program powstał z prostej obserwacji: wielu polskim profesjonalistom na tyle brakuje płynności w posługiwaniu się językiem angielskim, że nie mogą skutecznie eksponować swoich innych umiejętności w międzynarodowym środowisku.

W wiosce znajduje się nie więcej niż 12 native speakerów i 12 gości z Polski. Przez cały pobyt, każdy gość z Polski ma zawsze przy sobie jednego native speakera. To oznacza, że dzisiaj można użyć więcej angielskiego nad Bugiem niż wLondynie, Nowym Jorku czy Dublinie.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze