1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia

Sposób na naukę angielskiego

Na Podlasiu powstała pierwsza Angielska Wioska w Polsce. Miejsce gromadzi native speakerów z całego świata i zaprasza gości z Polski do zamieszkania w anglojęzycznym środowisku przez tydzień. W czasie pobytu w „wiosce” uczestnicy programu mogą poprawić swój angielski i stać się częścią wielkiej wymiany kulturowej.

W Angloville, bo tak brzmi nazwa pierwszej Angielskiej Wioski w Polsce, oficjalnym i jedynym językiem jest język angielski.

- Zasady są proste. Przyjeżdżasz, mieszkasz w „wiosce” przez 6 dni i odbywasz ponad 70 godzin konwersacji w formule 1 na 1 z native speakerami. Dzięki temu polscy uczestnicy programu usłyszą i użyją więcej angielskiego niż podczas 400 godzin tradycyjnych zajęć – mówią założyciele Angloville Michał Kelles-Krauz i Michał Żak.

Angloville to nie tylko możliwość poprawy języka angielskiego, to także wymiana kulturowa oraz szansa na nawiązanie międzynarodowych przyjaźni. Specjalnie na ten program przyjeżdżają do Polski ciekawe i ambitne osoby z różnych stron anglojęzycznego świata: dyrektor teatru z Londynu, pisarka z Dublinu, przedsiębiorca z Nowego Jorku, profesor akademicki z Manchesteru, czy podróżująca dookoła świata australijska studentka z Sydney.

Program powstał z prostej obserwacji: wielu polskim profesjonalistom na tyle brakuje płynności w posługiwaniu się językiem angielskim, że nie mogą skutecznie eksponować swoich innych umiejętności w międzynarodowym środowisku.

W wiosce znajduje się nie więcej niż 12 native speakerów i 12 gości z Polski. Przez cały pobyt, każdy gość z Polski ma zawsze przy sobie jednego native speakera. To oznacza, że dzisiaj można użyć więcej angielskiego nad Bugiem niż wLondynie, Nowym Jorku czy Dublinie.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze