1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia
  4. >
  5. 7 dni bez narzekania

7 dni bez narzekania

fot. 123rf
Jeśli będziemy ze sobą dość szczere, zauważymy że narzekamy. Pogoda? Źle! Uśmiechnij się do pani w sklepie? Nie! Mężczyźni są bez polotu, przyjaciółki wiecznie nieszczęśliwe, praca mało opłacalna. Co się stanie, gdy przez tydzień nie będziesz narzekać? Przekonaj się.

Proponujemy 7-dniowe wyzwanie - tydzień bez narzekania. Możesz powiedzieć, że przecież narzekanie nie zmienia rzeczywistości. Nieprawda. Jest kilka powodów, dla których lepiej nie narzekać.

1. Jeśli skupiasz się na negatywnych stronach życia, trudniej dostrzec ci pozytywne. (Ciągle pada, widzisz kałuże a nie czujesz, że powietrze jest świeże.)

2. Im więcej niskiej energii wytwarzasz, tym więcej jej tworzysz i przestajesz być skuteczna. (Jesteś zdania, że mężczyźni to dranie? Pojawią się w twoim życiu na twoje zawołanie w dużej ilości.)

2. Narzekanie zamyka na znalezienie rozwiązań. (Skoro jest jak jest, po co się wysilać?)

3. Marudzenie oddala nas od pozytywnych, uśmiechniętych ludzi. (Oni unikają tych, co narzekają, bo wieje od nich negatywną energią, a oni o siebie dbają.)

4. Narzekanie sprawia, że nastrój się tylko pogarsza. (To nie jest sposób na uwalnianie trudnych emocji.)

5. Negatywne podejście do życia tworzy napięcia w ciele, co może prowadzić do bólów głowy, mięśni, wrzodów i wielu innych dolegliwości.

21 dni jest potrzebnych na stworzenie nawyku. Dobrze zacząć od mniejszych kroków, dlatego można spróbować nie narzekać na początek przez tydzień. Korzyść to bardziej pozytywne nastawienie do życia.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze