1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia

Ciągle zmęczona? Co jesz?

123rf
Zmęczenie, senność, kłopoty z koncentracją, apatia mogą oznaczać nieodpowiednią dietę.

Za ciągłe zmęczenie może odpowiadać niedokrwistość, nadczynność tarczycy, stan serca. Mogą pod tym się kryć problemy psychiczne, takie jak lęk czy depresja. Może też być winna dieta. Twoje ciało, zupełnie jak samochód, nie będzie dobrze funkcjonowało, jeśli nie nalejesz do niego odpowiedniego paliwa. Jakie błędy żywieniowe przyczyniają się do tego, że jesteśmy zmęczeni?

1. Pomijanie posiłków

Czasami jesteśmy zbyt zajęci, by jeść (szczególnie rano), albo staramy się schudnąć i próbując zredukować kalorie, pomijamy posiłki. Jednak badania pokazują, że jedzenie w regularnych odstępach czasu poprawia koncentrację uwagi i witalność.

2. Brak jakiejś grupy żywności

Według Amerykańskiego Stowarzyszenia Dietetycznego, aby cieszyć się odpowiednią ilością energii życiowej, potrzebujemy węglowodanów (wysiłek fizyczny), zdrowych tłuszczów (utrzymanie energii), białka (dla układu immunologicznego). Jak pod tym względem wygląda twoja dieta?

3. Nie wystarczająco dużo owoców i warzyw

Warzywa dłużej się przygotowuje do jedzenia, poza tym podobnie jak owoce nie mają uzależniających tłuszczów i cukrów złożonych. Dlatego trudniej po nie sięgać. Tymczasem owoce i warzywa dostarczają witamin i ważnych związków chemicznych, które są niezbędne do utrzymania energii. Jadłaś dzisiaj jakiś owoc lub warzywo?

Warzywa i owoce na szczęście - TUTAJ

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze