fbpx

10 pomysłów, które już dzisiaj poprawią twoje życie

10 sposobów, by już dzisiaj poprawić swoje życie
123rf

Nie potrzeba gruntownych zmian, aby poprawić jakość swojego życia. Zaledwie kilka kroków może pomóc ci osiągnąć dobrobyt i radość. Możesz zacząć już dzisiaj.

1. Napisz lepszą historię dnia. Przez kilka chwil w ciągu dnia zajmij się pisaniem. Stwórz obraz dnia, który chciałabyś przeżyć. Opisz atmosferę, cudowne wydarzenia i to, jak ty się wspaniale czujesz. Staraj się to robić systematycznie.

2. Określ, co cię zatrzymuje. To skłania zarówno do refleksji, jak i podjęcia kroków niezbędnych do zmiany. Zastanów się, co cię trzyma w miejscu, w którym nie chcesz być?
Boisz się podjąć jakiejś decyzji? Dołuje się atmosfera w domu albo w pracy? Cierpisz w relacji? Posłuchaj, jakie rozwiązania podpowiada ci serce.

3. Połóż się wcześniej spać. Kiedy nie czujesz się najlepiej psychicznie, nie siedź długo przed telewizorem, nie zajmuj się czynnościami, które możesz wykonać jutro, tylko połóż się spać. Sen, podobnie jak jedzenie i ruch, dostarcza nam energii witalnej. Brak wystarczającej ilości snu, czyni nas rozdrażnionymi i słabymi, a to nie pomaga w przekształcaniu naszego życia na lepsze.

4. Poruszaj się choć trochę. Spacer po okolicy jest lepszy niż nic. Korzyści psychiczne z ruchu są tak samo ważne, jak fizyczne. Poszukaj sobie towarzysza do ćwiczeń, będzie wam raźniej.

5. Skoncentruj się na teraz. Przeszłość należy zaakceptować i pozwolić jej odejść. Przyszłość na ciebie spokojnie poczeka, jeśli nie będziesz dręczyć jej obsesją zamartwiania się. Życie jest łatwiejsze, gdy jesteśmy w teraźniejszości. Jest tylko tu i teraz. Osiągnąć jasność można poprzez świadomy oddech i medytację.

6. Wybierz sobie realistyczny i osiągalny cel. Zbliżaj się do niego krok po kroku. To wpłynie dobrze na twoją samoocenę i poczucie skuteczności.

7. Włącz pozytywną perspektywę.Kiedy życie rzuca w ciebie cytryną, zrób z niej lemoniadę. Kiedy sprawy nie idą dobrze, zadaj sobie pytanie, czy mogę coś z tego dla siebie wykorzystać? I zrób to.

8. Bądź wdzięczna. Jeśli skupiasz się na tym, czego nie masz, będziesz jeszcze bardziej niezadowolona i będziesz przyciągać negatywności. Rozejrzyj się dookoła i doceń coś, chociażby to, że masz wygodną kanapę.

9. Zrezygnuj z kontrolowania innych ludzi. Energię skup na sobie, poczujesz własną moc. Kontrolowanie innych nigdy nie jest skuteczne, a okrada nas z energii.

10. Wizualizuj to, co chcesz osiągnąć. Pozytywna wizualizacja zwiększa prawdopodobieństwo sukcesu. Tworzymy naszą rzeczywistość poprzez nasze myśli i uczucia, dlatego miej w sobie obraz własnej szczęśliwości, a jego materializacja będzie się przybliżać.

 

 

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze