1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks

Jak zacząć randkować po rozwodzie?

123rf.com
Rozwód, mniej lub bardziej bolesny, zawsze jest absorbującym przeżyciem. Cezurą, która wyznacza nowy etap życia. Prędzej czy później pojawia się w nas ochota na nowe. Na randki. Jak randkować po rozstaniu?

1. Bądź odprężona. To ważne, żeby umieć się relaksować. Rozwód to zawsze bardzo stresujące doświadczenie. Zanim zaczniesz randkować, zajmij się sobą. Zapisz się na kurs tańca, zażywaj masaży, biegaj, medytuj. Pamiętaj, że jesteś warta tego, żeby dbać o siebie.

2. Pozostań w kontakcie z ludźmi. Staraj się żyć towarzysko i czerpać radość z bycia
w głębokich autentycznych relacjach. Wówczas umówienie się na randkę z mężczyzną nie będzie dla ciebie wybawieniem. Mniej będziesz miała w sobie zbędnego napięcia, a bardziej będziesz nastawiona, żeby się dobrze bawić.

3. Próbuj nowych rzeczy.
W każdym miesiącu spróbuj czegoś nowego. Wzmocnisz wiarę w siebie i otworzysz się na nieznane.

4. Bądź zwierzyną, nie myśliwym. Czuj się jak ktoś, kogo warto zdobyć, a nie jak ktoś, kto potrzebuje złapać zdobycz (czyli mężczyznę). Pracuj nad poczuciem wewnętrznej wartości
,
będziesz wówczas postrzegana jako wyzwanie, jako ktoś pożądany, komu warto poświęcić czas i uwagę.

5. Randkowanie zacznij teraz.
Dlaczego? Aby bawić się, testować i odbudowywać pewność siebie.

6. Bądź pozytywnie nastawiona do życia. Zastanów się, za co możesz być wdzięczna życiu. Ludzie, którzy emanują poczuciem wdzięczności
mają moc tworzenia w życiu tego, co chcą i są postrzegani jako atrakcyjni.

7. Nie bądź zdesperowana.
Desperacja to poczucie bycia potrzebującym. Taka postawa to komunikat dla mężczyzny – jestem słaba. To nie jest sexy.

8. Nie chodź na randki z dzieckiem.
Zapomnij, że jesteś mamą, poczuj się kobietą, po prostu kobietą. Skoncentruj się na tym, że chcesz poznać kogoś wyjątkowego, że chcesz stworzyć szczęśliwy związek, a reszta sama się ułoży.

9. Nie mów o swoim ex ani o rozwodzie.
To już przeszłość, odetnij się od niej. Nie poruszaj na randkach tematów przyczyn rozwodu, jego przebiegu, twojej drogi do wolności. Już jesteś wolna, ciesz się tym.

10. Daj sobie pozwolenie na romansowanie.
Nie szukaj od razu długotrwałego związku. Nie bądź zbyt poważna. Baw się, eksperymentuj, odważ się na doświadczanie nowej siebie. Pozwól sobie na gry i zabawy.

11. Zmień wygląd.
Twoje życie się zmieniło, więc i ty się zmień. Fryzura, makijaż, garderoba – masz szerokie pole do popisu, odkryj swoją kobiecość na nowo. Zaszalej.

12. Zmień dekoracje w domu.
To ważne, w jakiej przestrzeni żyjemy. Pozbądź się starych pamiątek i zmień coś w domu. Nie musisz przeprowadzać gruntownego remontu, możesz zmienić zasłony czy narzuty, kupić nowe kubki czy inaczej oświetlić pomieszczenia. Koniecznie odnów sypialnię.

14. Nie siedź sama w domu.
Wykorzystaj to, że dzieci są u ojca i wyjdź na miasto. Idź do kina, umów się z przyjaciółką na kolację, wybierz się na długi spacer. Bądź aktywna.

15. Bądź w kontakcie ze swoimi uczuciami.
Zazwyczaj dużo czasu potrzeba, żeby przeżyć kolejne warstwy bolesnych emocji związanych z rozstaniem. Nie jest dobrze je tłumić, bo wyparte przyciągną nam podobnego mężczyznę, żebyśmy wreszcie je przeżyły. W kontakcie ze sobą pomóc ci może psychoterapia, medytacja, ćwiczenia jogi, praktyka uważności.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze