1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Seks
 4. >
 5. Gra wstępna: dobry początek seksu

Gra wstępna: dobry początek seksu

44085921 - photo of couple of lovers during romantic scene in bedroom
44085921 - photo of couple of lovers during romantic scene in bedroom
Gra wstępna wcale nie jest tylko wstępem. To nie preludium, to już sztuka. Sztuka kochania. Niech trwa długo i namiętnie.

Dzień Gry Wstępnej, obchodzony 9 listopada, zwraca uwagę na ważny element sztuki miłości. Erotyczna przygoda nie zawsze musi mieć ten sam przebieg - składać się z gry wstępnej, penetracji i koniec. Warto bawić się rytmem czułości, potęgować napięcie i zwalniać, gdy jesteśmy blisko kulminacji, by po chwili odpoczynku znowu przyśpieszyć. Im dłuższa i bardziej zawiła droga do spełnienia, tym przyjemniejsza.

Mam problem z określeniem ‘gra wstępna’ ponieważ deprecjonuje ono czynności poprzedzające penetrację. A przecież seks nie sprowadza się tylko do penetracji, takie uproszczone myślenie może prowadzić do nieporozumień w łóżku. Wszystkie czułości, pieszczoty, słowa składają się na przyjemne przeżycia – tłumaczy Anna Moderska, edukatorka seksualna, ekspertka współpracująca z Fun Factory, producentem gadżetów erotycznych.

Co zrobić, gdy w łóżku dopada nas rutyna i zamiast swobodnego spaceru w nieznane, seks wychodzi nam jak sprint utartą drogą?

 1. Zmień trasę
Zapomnij o tym, co i jak zawsze robisz w łóżku. Spójrz na świeżo i przygotuj się do tego. Zmień chociaż jedną rzecz – zamiast w sypialni kochajcie się pod prysznicem. Jeśli partner najpierw rozbiera ciebie, teraz zacznij od rozebrania jego albo przyjdź po niego naga do kuchni. Zamiast lampki zapalcie świeczki. Zamiast gasić światło, zawiążcie sobie oczy.
 1. Nie śpiesz się
Na spacerze przecież nie liczy się sam cel, ale droga do niego. Przedłużajcie wspólne chwile. Zacznijcie od rozmowy. Mówcie sobie nawzajem na co macie ochotę. Nie tylko w tym momencie, ale w ogóle. Zaplanujcie to, np. dziś masz ochotę na spokojny i czuły wieczór, ale w sobotę rano chciałabyś obudzić się namiętnym, dzikim seksem. A w następne wakacje marzysz o seksie nad jeziorem albo przy kominku. Rozmawiajcie, dopóki nie rozpalicie się na dobre.
 1. Nieoczywiste okolice
Całuj go tam, gdzie jeszcze nigdy go nie całowałaś, tak samo on. Dotykajcie się, liżcie, drapcie, masujcie. Spróbujcie omijać te miejsca, do których zazwyczaj się ograniczacie. Sięgnijcie do nich dopiero wtedy, gdy nie będziecie mogli już wytrzymać.
 1. Zmieniaj tempo
Bawcie się swoimi ciałami. Zmieniajcie techniki erotyczne – seks waginalny przeplatajcie oralnym. Próbujcie różnych pozycji - za każdym razem próbujcie jednej zupełnie nowej. Użyjcie gadżetów erotycznych. Stymulujcie się nawzajem wibratorem i uczcie się swoich reakcji na rożne wibracje w różnych miejscach. Testujcie różne zabawki – wibrator typu królik, pulsator, pierścień erekcyjny, kulki analne.

- Seks powinien opierać się na obopólnej przyjemności. Czasami może ona płynąć z szybkiego numerku, czasami z długich, namiętnych pieszczot, ale im więcej czasu poświęcamy sobie nawzajem, tym lepiej dogrywamy się w seksie. Gadżety erotyczne wprowadzają do łóżka element zabawy, ale też pomagają, gdy parze trudno się zgrać. Gdy on potrzebuje mniej czasu a ona więcej, akcja z wibratorem pozwoli usatysfakcjonować obie strony – tłumaczy Anna Moderska.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze