1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks

5 błędów komunikacyjnych par

123rf
Badania wskazują, że brak komunikacji jest jednym z najważniejszych powodów rozwodów. Gubią nas złe nawyki w porozumiewaniu. Jakie?

1. Bycie nieautentycznym

Ile razy łapiesz się na tym, że mówisz „tak”, gdy myślisz „nie”?Albo „nie wiem”, kiedy wiesz? Komunikujesz się w ten sposób, bo boisz się odrzucenia, braku akceptacji, konfrontacji, własnego gniewu? Jakiekolwiek uczucia ukrywasz, w ten sposób oddalasz się od swojego partnera. Nie pozwalasz mu się poznać.

2. Brak synchronizacji niewerbalnej

Ten punkt wynika z pierwszego. Kiedy mówimy inaczej niż myślimy, wysyłamy podwójne sygnały - na przykład wypowiadamy miłe słowa z zaciśniętymi ustami lub chłodem w oczach. O braku komunikacji świadczy to, że nie nawiązujemy kontaktu wzrokowego.

3. Postawa „wygrana - przegrana”

Dobra komunikacja polega na tym, że wiadomość zostaje wysłana oraz odebrana. Jeśli nasza postawa skoncentrowana jest na tym, żeby wygrać, coś osiągnąć, być górą nie przyjmujemy informacji zwrotnej od partnera. Nie jesteśmy w kontakcie.

4. Przerywanie wypowiedzi

Jeśli nie słuchamy, nie jesteśmy w stanie być cierpliwymi, żeby do końca wysłuchać partnera. Jeśli zauważysz u siebie lub u niego tendencję do przerywania, zatrzymaj się. To świadczy o braku komunikacji między wami.

5. Bycie nieuprzejmym

Miłe prośby, wyrażanie podziękowań, słowa uznania są oznaką dobrego, pełnego szacunku porozumienia. Jeśli brak w waszych dialogach takich zwrotów, zastanów się dlaczego tak jest i co zrobić, by to zmienić.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze