fbpx

Ćwiczenia dotykowe dla pary

cwiczenia dla par
123rf.com

Postawcie na czuły dotyk i zmysłowość na co dzień, a wasza relacja stanie się głębsza i bogatsza – przekonuje Roxana Hewett, nauczycielka tantry.
1. Spróbujcie się zagłębić w swoje wspomnienia na temat dotyku, tego, co było z nim związane. Porozmawiajcie o tym. Odtwórzcie te najważniejsze, a ciągle żywe w waszej pamięci historie związane z dotykiem. Uświadomcie sobie, że od zawsze wam towarzyszył.

2. Zasłoń partnerowi oczy przepaską. Staraj się tylko swoim głosem, jego tonem, modulacją, tembrem, nie używając słów, a jedynie abstrakcyjnych dźwięków, wprowadzić partnera w podniecenie. Używaj tonu wysokiego i delikatnego. Nie dotykajcie się, niech dźwięki będą jedyną formą pieszczoty. Obserwuj partnera, podążaj za tym, co wprawia go w drżenie, jaki dźwięk powoduje, że ma gęsią skórkę.

3. Z zasłoniętymi oczami skupcie się na swoim oddechu. Przypomnij sobie zachwyt nad małym dzieckiem. Jego delikatną skórą, małymi paznokciami, kruchością ciałka. Z takim samym zachwytem ujmij jedną dłoń partnera i dotykaj ją z zachwytem, jakbyś pierwszy raz ją gładziła, jakbyś o tym od dawna marzyła. Partner spokojnie, głęboko oddycha, skupia całą swoją uwagę na odbieraniu dotyku. Stopniowo przejdź do muskania reszty jego ręki, potem szyi, głowy, ust. Obserwuj jego oddech. Partner może wskazywać, gdzie chciałby być dotykany. Na koniec przytulcie się długo i czule. I zamiana. Zawsze jedna osoba daje dotyk, a druga go przyjmuje.

Czytaj więcej w wywiadzie z nauczycielką tantry Roxaną Hewett

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze