fbpx

Nie zepsuj świątecznej atmosfery w waszym związku

Nie zepsuj świątecznej atmosfery w związku
123rf.com

Święta zbliżają się wielkimi krokami, a temperatura w waszym związku się podnosi, i to wcale nie z powodu rosnącego uczucia.
Ty chcesz być perfekcyjną panią domu, bo w święta odwiedzają was teściowie, twój partner ma dość przedświątecznego zamieszania w pracy i na zakupach i w domu liczy na odrobinę spokoju. Ty chcesz, żeby pomógł ci myć okna, robić zakupy czy wprowadzić małe zmiany dekoracyjne, a on najchętniej zatopiłby się na kanapie z gazetą. Jak tu zachować spokój, utrzymać świąteczną atmosferę w związku i wyjść na swoje? Oto kilka wskazówek.

  • nie zachowuj się jak nękająca kierowniczka obozu pracy. Nie wymuszaj na swoim partnerze mycia czy sprzątania, gdy ten właśnie wrócił z pracy i chce odpocząć. Zamiast tego ustalcie wspólnie czas sprzątania czy zakupów w weekend albo wybrane dni tygodnia.
  • nie wyżywaj się na partnerze za to, że wymyśliłaś sobie gruntowne sprzątanie domu na święta. To twój pomysł, nie jego. Zamiast obnoszenia się z kwaśną miną, powiedz mu, że denerwujesz się przyjazdem jego rodziców. Dasz mu dzięki temu szansę na zrozumienie twojego zachowania, a może też i pretekst by wstał z kanapy i ci pomógł, albo uspokoił i powiedział, że szkoda twojego czasu, bo jego mama i tak będzie niezadowolona. Może zamiast niepotrzebnego wysilania się, otworzycie butelkę wina i wybierzecie ozdoby choinkowe?
  • chciałabyś zrobić wszystkim prezenty, a twój partner uważa, że to niepotrzebne wydawanie pieniędzy. Żeby nie doszło do zaostrzenia sytuacji, czy rozmów typu: to ty kup swoim, a ja kupię swoim, ustalcie sumę, jaką przeznaczycie na prezenty dla każdego. A może faktycznie nie ma sensu bankrutować? I zamiast kupowania kolejnych płyt, książek czy kosmetyków, zainwestujcie w małe paczki owocowo – słodyczowe? To zawsze miły prezent, i nikt go nie rzuci na półkę pod tytułem „nigdy do tego nie zajrzę”.
  • jeśli twój ukochany próbuje wybadać, o czym marzysz na gwiazdkę, nie zbywaj go, nie dręcz słowami: myślałam, że dobrze wiesz, etc. Zamiast tego, podpowiedz mu trochę, nakieruj. I dokładnie słuchaj tego, co on ci ma do powiedzenia w tej kwestii. Nie lekceważ jego marzeń i próśb, ani o nich nie zapominaj w natłoku przedświątecznych zajęć.
  • wasze dzieci mają szalone pomysły na prezenty: ty jesteś przeciw, twój partner za. Jak dojść do porozumienia? Usiądźcie i to omówcie. Przygotujcie argumenty za i przeciw, zobaczcie, czy kupując im wymarzone cuda nie zbankrutujecie. Jeśli uznacie, że pomysły dzieci to przesada, znajdźcie wspólnie dla nich równie radosną alternatywę. Święta nie polegają na zakupowym wariactwie tylko spędzeniu czasu wśród ludzi, których się kocha. Nawet jeśli na święta przyjeżdża straszna teściowa.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze