fbpx

Rozmowa z singlem – czego nie mowic

Jak rozmawiac z singlem
123rf.com

Ludzie mają trudno uleczalną przypadłość, która polega na udzielaniu rad i pocieszaniu, kiedy nie są o to proszeni. Zadają też niepotrzebne pytania.
Często ofiarą takiego postępowania padają osoby, które żyją bez pary. Życie w pojedynkę i samotność z nim związana to temat, który jest w naszym społeczeństwie niewygodny. Panuje niemal powszechne przekonanie, że osoby żyjące bez partnera są nieszczęśliwe, w pewien sposób „wybrakowane” i potrzebują rad. Jakich zdań nie należy kierować do singli, bo mogą one wywołać negatywne emocje, chociażby żal bądź rozdrażnienie? Oto 10 najczęstszych przykładów:

1. „Dlaczego nie wyszłaś na mąż / ożeniłeś się?

2. „Czy próbowałaś randki przez internet?”

3. „Może przestań być taka wybredna.”

4. „Znajdziesz idealnego faceta, kiedy przestanie ci na tym zależeć.”

5. „Co się stało z (tu imię byłego partnera)”?

6. „Ty to masz szczęście – jesteś wolna.”

7. „Idź na tę imprezę, może kogoś poznasz.”

8. „Żeby kogoś znaleźć, więcej się uśmiechaj, flirtuj, zacznij się inaczej ubierać.”

9. „Jesteś jeszcze młoda, zobaczysz, uda ci się jeszcze wyjść za mąż.”

10. „Może twoim przeznaczeniem jest przejście przez życie samej?”

Zbadano, że właśnie te zdania są najczęściej kierowane do singli i właśnie one budzą u nich najwięcej niewygodnych emocji. Badania wskazują jednocześnie, że około 30 proc. singli żyje w ten sposób z wyboru. Jest to ich najbardziej autentyczny i świadomy sposób życia. Drugie tyle planuje, że są singlami przez jakiś czas, który jest im potrzebny do poznania siebie i do rozwoju. Wiedząc to, łatwiej jest powstrzymać się od niechcianych rad, bo one powodują u adresatów złość i niechęć. Natomiast kiedy jedno z powyższych zdań kierowane jest do singla naprawdę cierpiącego z powodu samotności, może stać się to powodem jego większej frustracji.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze