1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Uroda
  4. >
  5. Trendy w makijażu 2024 – od warstwowego nude, poprzez dekadencki vintage, aż po siren skin

Trendy w makijażu 2024 – od warstwowego nude, poprzez dekadencki vintage, aż po siren skin

Giorgio Armani (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)
Giorgio Armani (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)
Jakie będą trendy makijażowe w 2024? Przeanalizowałyśmy wybiegi najlepszych projektantów, sprawdziłyśmy co przewidują specjaliści i jedno wiemy na pewno – nie spodziewajcie się nudy. Zamiast niej czekają nas nieoczywiste połączenia, klasyka w nowej odsłonie i odrobina szaleństwa.

Trendy makijażowe 2024

Nieograniczony nude

O trendach najlepiej uczyć się od najlepszych. Według Baltasara Gonzaleza, senior makeup artist w MAC Cosmetics, w tym sezonie odkryjemy wiele osobowości odcieni nude. Od surowych wykończeń, poprzez artystycznie rzeźbiarskie i matowe, aż po futurystyczny połysk. To wieloteksturowe podejście przekształci minimalistyczny odcień nude w prawdziwy maksymalizm, nadając mu połysk i wyrafinowanie. Nude nie musi być bowiem nudny. Ma równie dużo odcieni co inne kolory, trzeba tylko nauczyć się je wydobywać. Jak to zrobić? Eksperymentuj z warstwami i teksturami. Miksuj ze sobą bronzer i rozświetlacz, by uzyskać przygaszony, a jednocześnie rozświetlony efekt. Kosmetyki nakładaj warstwami, by wydobyć głębię i owal twarzy. Kosmetyki w odcieniach nude świetnie sprawdzą się też do podkreślenia głębi oczu.

Givenchy (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE) Givenchy (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)
Akris (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE) Akris (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)

Kolor, kolor i jeszcze raz kolor

Trend dla odważnych lub tych, którzy za pomocą kolorów chcą przepędzić szarość za oknem. Trendy makijażowe w 2024 roku to bowiem przede wszystkim kolory – im odważniejsze połączenia, tym lepiej. Makijaż nimi będzie abstrakcyjny, przypominający dzieło sztuki nowoczesnej. Nie bój się więc bawić kolorami, łącz ze sobą pastele i odważniejsze barwy, by stworzyć niepowtarzalny efekt, który ujawni twoją kreatywność. Dodaj kolor w mniej oczywiste miejsca twarzy, na przykład skronie lub okolice ust. Tak odważny makijaż warto połączyć z minimalistyczną i promienną skórą.

Philipp Plein, Giorgio Armani (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE) Philipp Plein, Giorgio Armani (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)
Shuting Qiu (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE) Shuting Qiu (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)

Dekadencki vintage

Co powiecie na makijaż inspirowany ikonami lat 60., takimi jak Brigitte Bardou, Barbara Streisand i Jane Fonda? W jego roli głównej występują oczywiście odcienie metaliczne, czyli połyskujące w nieco futurystyczny i przykuwający oko sposób. O ich powrocie mówiła znana makijażystka Xabi Rodrigues Lucena. Metaliczne odcienie są niezawodne w cieniach do oczu, nadają bowiem spojrzeniu intrygujący, a jednocześnie elegancki wygląd. Metaliki w nowoczesnym wydaniu nie skupiają się jednak tylko wokół makijażu oka. Ten charakterystyczny połysk świetnie wygląda również w różu do policzków oraz szminkach i błyszczykach. Makijaż w tym stylu jest jak wspomnienie minionych czasów, ale w zupełnie nowej, jeszcze ciekawszej wersji.

Cormio (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE) Cormio (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)
Kronthaler Westwood (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE) Kronthaler Westwood (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)

Skóra jak u syreny

Kochamy błysk, a w okresie przedświątecznym mamy wiele okazji, by go wykorzystać. Ten, który będzie królował w przyszłym roku będzie efektowny, ale nie zbytnio narzucający się. Trendy makijażowe w 2024 roku dopełni bowiem siren skin, który oznacza błyszczącą, niemal mokrą skórę z połyskującymi refleksami – zupełnie jak w naszym wyobrażeniu wyglądu syren, czyli mitologicznych stworzeń, które wabiły żeglarzy swoją urodą. Do osiągnięcia takiego efektu potrzebne będą rozświetlające kosmetyki, które nakładane warstwowo pozwolą osiągnąć efekt subtelnej tafli. Cały makijaż ma jednak nie być nad wyraz krzykliwy. Nie chodzi tu o obsypywanie się brokatem, a o delikatny błysk, który najpełniej uwidoczni się w kontakcie ze światłami.

Akris (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE) Akris (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)
Stella Mccartney (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE) Stella Mccartney (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)
MSGM (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE) MSGM (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)

Czerń na ustach

Ten trend jest jak wyjście ze strefy komfortu. Niekonwencjonalny odcień szminki, który kiedyś był uważany za kostiumowy, teraz wróci do naszych codziennych stylizacji. Czerń na ustach przywodzi na myśl punk i grunge z lat 80. i 90., jest zadziorna, ale nie musi kojarzyć się z mrokiem. Można dopełnić ją o połysk lub lekko załagodzić konturówką w odcieniu czekolady, by uzyskać efekt ombre. Czerń na ustach pośród trendów w makijażu 2024 będzie świetnym dopełnieniem stylizacji i akcentem, obok którego nie sposób przejść obojętnie.

Marni (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE) Marni (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)
Kiko Kostadinov (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE) Kiko Kostadinov (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)

Kreski w roli głównej

Subtelne kocie oko precyzyjnie wyrysowane eyelinerem odchodzi już do lamusa. Trendy makijażowe w 2024 roku wyniosą kreskę o kilka poziomów wyżej, do geometrycznej i odważnej, która przypomina wręcz namalowaną kruczoczarnym markerem. Mugler w ostatnim pokazie zaprezentował ją w formie długiej, prostej linii, śmiało wybiegającej na skronie. U Jil Sander przybrała natomiast krótszą i grubszą formę, zakończoną geometrycznie. W przyszłym roku w makijażu eyelinerem wszystkie chwyty będą dozwolone!

Mugler clp (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE) Mugler clp (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)
Graduate Fashion (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE) Graduate Fashion (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)
Jil Sander (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE) Jil Sander (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)
Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze