1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Uroda
  4. >
  5. Jak ukryć siwe włosy w kilka sekund? Salma Hayek ma na to sposób

Jak ukryć siwe włosy w kilka sekund? Salma Hayek ma na to sposób

Salma Hayek (Fot. Cindy Ord/VF24/Getty Images)
Salma Hayek (Fot. Cindy Ord/VF24/Getty Images)
Salma Hayek jest jedną z tych gwiazd, które inspirują nas od lat. Teraz aktorka wyznała, że chociaż w pełni pogodziła się ze swoimi siwymi włosami, czasem zdarza jej się je ukrywać. Jak to robi? Hayek ujawniła swoją tajną broń.

Na czerwonych dywanach prestiżowych ceremonii Salma Hayek regularnie pokazuje siwiejące odrosty, jednak na swoim Instagramie przyznała, że zdarza jej się je ukrywać. „Mnie to nie przeszkadza, ale czasami trzeba pracować z ludźmi, którym to przeszkadza” – ubolewa. Aby uniknąć kolejnej koloryzacji, Hayek sięga po dość pomysłowy sposób na zakrycie siwizny. Wskazówkami podzieliła się z 28 milionami obserwujących. Jej tajna broń? Tusz do rzęs. „Jak mogę tymczasowo ukryć siwe włosy, nie farbując ich? Nakładam tusz do rzęs. Dobrze czyścisz szczoteczkę, a potem robisz to w ten sposób” – powiedziała 57-letnia gwiazda, czesząc siwe włosy tuszem Pillow Talk Push Up Lashes Charlotte Tilbury.

Metoda, oprócz maskowania siwizny, naprawia także puszenie się i ujarzmia zbuntowane pasma. Ale to nie wszystko – w kwestii profesjonalnego wyglądu Salma Hayek może liczyć na pomoc swojego fryzjera, który podsuwa jej przydatne tricki. Jeden z nich polega na użyciu tymczasowego sprayu do retuszowania odrostów. „Makijaż dla włosów” – żartuje aktorka. To doskonała alternatywa dla trwałej koloryzacji, która znika wraz z kolejnym myciem.

Salma Hayek o starzeniu się

57-letnia Salma Hayek zapewnia, że starość nie jest dla niej problemem. – To po prostu logiczne następstwo młodości – mówi, dodając, że nigdy nie miała obsesji na punkcie swojego wieku. – Owszem, chciałabym dobrze się starzeć i jak najdłużej wyglądać sexy, jak każda kobieta, ale wiem też, że fizyczność nie jest najważniejsza. Dbam o siebie, ale nie panikuję z powodu tego, co nieuniknione. Wiek jest bardziej w głowie niż w ciele. Stajemy się starzy, kiedy przestajemy marzyć i dążyć do zrealizowania swoich pomysłów. Grunt to się nie poddawać! Wszystkiemu: zwątpieniu, braku wiary w siebie, depresji. Tylko aktywność, działanie może nas wyzwolić – twierdzi aktorka.

Źródło: Elisa Casson, „Salma Hayek: son astuce pour camoufler ses cheveux blancs en quelques secondes”, elle.fr [dostęp: 19.03.2024]

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze