1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Zdrowie

Uczta małego alergika - 80 przepisów!

Twoje dziecko cierpi na alergie, nadwrażliwość pokarmową lub nietolerancję na niektóre składniki pokarmowe? Jakie są przyczyny występowania alergii?

Czy znamy skuteczne metody leczenia? W książce oprócz zaleceń dietetycznych znajdziesz zestawy przepisów na dania podstawowe, ale także przekąski, desery i koktajle. 

Alergie dotykają coraz więcej dzieci, a z roku na rok liczba ta lawinowo wzrasta. Rodzice coraz częściej zmuszeni są do modyfikowania diety swoich maluchów ze względu na alergie lub pokarmowe nietolerancje. Nie jest to zadanie łatwe – wyeliminować część składników i zachować pyszny smak. Jak przygotować danie dla maluszka, które będzie smaczne i zdrowe? Czym się kierować przy wyborze produktów?

Katarzyna Błażejewska-Stuhr obala mit, że posiłki dla alergików nie mogą być smaczne. Podaje zalecenia dietetyczne oraz podpowiada, w czym występują najpopularniejsze alergeny i jak je zastępować. W Uczcie małego alergika znajdziesz m.in. przepisy na typowe posiłki zmodyfikowane pod kątem alergików (lody bez użycia jajek oraz pizza czy makaron bez glutenu) i wegańskie zamienniki nabiału (ser żółty, ser biały, jogurt).

W książce Uczta małego alergika zawarte są m.in.:

  • przepisy na pyszne śniadania, obiady i kolacje,
  • informacje o tym, się jakie są przyczyny alergii i metody ich leczenia,
  • praktyczne wytyczne jak rozpoznawać objawy alergii,
  • informacje, na czym polega różnica między alergią a nietolerancja pokarmową.
 

Katarzyna Błażejewska-Stuhr - dietetyk kliniczny, psychodietetyk. Wyznaje zasadę, że można jeść niemal wszystko, ważne są proporcje. W proponowanych dietach, jak również w edukacji pacjentów kładzie nacisk na produkty sezonowe, regionalne i – co ważne – naturalne. Autorka bestsellerowej serii książek: Koktajle dla zdrowia i urody, a także Superkoktajle, Adios Kilogramos, Współautorka książek: Uczta dla maluszka, Uczta dla dwojga

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze