1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Zdrowie

Roślinne Wyzwanie dla zdrowia – podejmij je i przekonaj się, czy ci służy

Badania wskazują, że zdrowy styl życia, w tym dieta oparta na nisko przetworzonych produktach pochodzenia roślinnego, może zapobiec ponad 90 proc. przypadków cukrzycy, 80 proc. zawałów, 50 proc. udarów i ponad 30 proc. nowotworów. (Fot. iStock)
Badania wskazują, że zdrowy styl życia, w tym dieta oparta na nisko przetworzonych produktach pochodzenia roślinnego, może zapobiec ponad 90 proc. przypadków cukrzycy, 80 proc. zawałów, 50 proc. udarów i ponad 30 proc. nowotworów. (Fot. iStock)
Do końca maja można dołączyć do Roślinnego Wyzwania – akcji polegającej na odżywianiu się wyłącznie roślinnie przez 30 dni. To wystarczający czas, aby przekonać się, jaki wpływ na zdrowie ma taka dieta.

„Czy oni jedzą tylko sałatę?”, „Czy nie chodzą ciągle głodni?”, „Skąd biorą pomyły na te wszystkie kolorowe dania?” – tego typu pytania zadają sobie osoby na tradycyjnej diecie, które nie miały nigdy do czynienia z dietą roślinną. I to właśnie głównie z myślą o nich zorganizowano akcję „Roślinne Wyzwanie”.

– Każdy, kto zapisze się na wyzwanie, przez 30 dni będzie otrzymywał od nas wsparcie w zmienianiu swojej diety na bardziej roślinną. Za pomocą codziennego newslettera, a także w ramach wydarzeń towarzyszących, uczestnicy otrzymają ciekawostki, wskazówki, teoretyczne i praktyczne porady dotyczące zdrowego odżywiania. Pokażemy uczestnikom, że można jeść nie tylko roślinnie i zdrowo, ale także tanio – mówi Karolina Centkowska, koordynatorka Roślinnego Wyzwania. I dodaje: – W ramach wsparcia dla osób niezaznajomionych z tematem przygotowaliśmy Roślinny Starter – broszurę, która stanowi idealną pigułkę wiedzy na temat roślinnego odżywiania dla początkujących. Dzięki naszemu Starterowi każdy może przechodzić na dietę bardziej roślinną w swoim własnym tempie, bazując na merytorycznej wiedzy, ważnych dla zdrowia wskazówkach i pysznych przepisach.

Akcja ma pomóc zmieniać nawyki żywieniowe na zdrowsze. Badania wskazują, że zdrowy styl życia, w tym dieta oparta na nisko przetworzonych produktach pochodzenia roślinnego, może zapobiec ponad 90 proc. przypadków cukrzycy, 80 proc. zawałów, 50 proc. udarów i ponad 30 proc. nowotworów. Dieta roślinna jest także rekomendowana w prewencji i leczeniu między innymi w wytycznych Amerykańskiego Towarzystwa Diabetologicznego czy Amerykańskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Kolejnym aspektem akcji jest zwrócenie uwagi na to, że dieta roślinna jest szansą na uratowanie życia milionów zwierząt hodowlanych i poprawę warunków życia kolejnych tysięcy oraz na znaczącą redukcję emisji gazów cieplarnianych. Blisko 30 proc. emitowanych dziś gazów cieplarnianych pochodzi z naszego systemu żywnościowego, z czego 80 proc. związanych jest z produkcją żywności zwierzęcej.

Do wydarzenia dołączyć można na stronie https://roslinnewyzwanie.pl/dlazdrowia – po rejestracji uczestnicy przez miesiąc otrzymują newslettery z przepisami na wegańskie dania, wskazówkami, praktycznymi poradami i artykułami.

(Fot. materiały prasowe kampanii Roślinniejemy)

Organizatorami akcji jest zespół kampanii RoślinnieJemy oraz Polskie Towarzystwo Medycyny Stylu Życia.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze