1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Zwierciadło
  4. >
  5. test v

test v

test v

Puck, jako miasto, naturalnie może poszczycić się ryneczkiem. Sercem tego miejsca jest powstały w XVIII wieku zespół kamieniczek, które na przełomie kolejnych lat były przebudowywane.

Co ciekawe, miasto zachowało swój szachownicowy układ ulic, charakterystyczny dla czasów baroku.

W tamtych latach uważano bowiem, że taki system urbanistyczny cechuje miasta idealne! W centrum znajduje się niewielki, urokliwy ratusz. Wokół oczywiście nie brakuje miejsc do odpoczynku przy filiżance kawy czy kawałku pysznego ciasta.

Na uwagę zasługuje także Muzeum Ziemi Puckiej im. Floriana Ceynowy, a dokładnie jego oddział w kamienicy mieszczańskiej. Odwiedzając to miejsce, można zapoznać się z niezwykle bogatą historią pszczelarstwa pomorskiego. Zobaczymy tu kolekcję sprzętów, uli oraz narzędzi pszczelarzy. Oddział mieści się w odrestaurowanym w latach 80 budynku.

Morska infrastruktura

Położony nad morzem Puck oferuje też szereg atrakcji charakterystycznych dla letnich kurortów. Turyści mogą podziwiać piękny port, który powstał w 1920 roku i był pierwszym portem wojennym w II RP. Obecnie miejsce służy zarówno rybakom, jak i amatorom sportów wodnych. Tuż obok znajdują się dwie plaże, z których rozpościera się ładny widok na zatokę i półwysep helski. Po środku, jak w większości miast nadmorskich, znajduje się molo. Miejsce przystosowane zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, oferuje tu szereg atrakcji. W pobliżu nie brakuje miejsc z gastronomią czy pamiątkami.

Miłośnicy aktywnego spędzania czasu z pewnością docenią położoną między drzewami promenadę w parku im. Feliksa Nowowiejskiego, która ciągnie się wzdłuż wybrzeża. Podobnie jak ścieżka rowerowa.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze