1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Zwierciadło
 4. >
 5. Wrześniowy "Sens" już w sprzedaży

Wrześniowy "Sens" już w sprzedaży

We wrześniowym wydaniu miesięcznika Sens „Dwie twarze Marii Czubaszek” – magazyn ukazuje się z dwiema okładkami do wyboru. 

„Strasznie jej brakuje. Jej energii, komentarzy, trafnych diagnoz. Marysia miała umiejętność przekuwania balonu ludzkiej głupoty i nadymania się ze wszystkim na poważnie”– mówi o swojej bohaterce autorka książki Maria Czubaszek. W coś trzeba nie wierzyć› Violetta Ozminkowski. W rozmowie z Joanną Olekszyk opowiada o zarezerwowanej jedynie dla najbliższych stronie osobowości legendarnej satyryczki i felietonistki. Choć wszyscy ulegali jej czarowi, to nie była ona wolna od lęku, czy publiczność dobrze ją przyjmie. Kiedyś, jadąc po raz pierwszy na Festiwal Marii Czubaszek do Polanicy-Zdroju – Cały Kazio, tak się stresowała, że nikt się nie pojawi, że mówiła bez przerwy przez cztery godziny – wspomina biografka. Skąd się brała się ta niepewność? Więcej w wywiadzie na łamach „Sensu”.

Właśnie budowaniu pewności siebie poświęcamy wrześniowy Temat Numeru. O wskazówki, jak być pewną siebie od dziś, poprosiliśmy ekspertów. Hanna Samson zachęca żeby okazywać sobie współczucie – zamiast oskarżać przy okazji popełnienia najmniejszego błędu. Gdy jesteś swoim przyjacielem, a nie wrogiem, życie naprawdę staje się piękniejsze – pisze psycholożka.

Trenerka rozwoju Ewa Foley przekonuje, że wewnętrzny krytyk w gruncie rzeczy chce dla nas dobrze i warto zrobić z niego swojego sprzymierzeńca.

Psychoterapeutka Katarzyna Miller radzi, żeby zaryzykować, bo dopiero wtedy przekroczymy linię, za którą jest poczucie wartości i pewności siebie.

Ćwiczenia praktyczne proponują zaś Katty Kay i Claire Shipman, autorki poradnika „Pewna siebie kobieta”.

W Temacie Dodatkowym skupiliśmy się na trudnych powrotach: do nieprzepracowanej przeszłości (nie tylko własnej, ale i dalekich przodków), przyjaciół sprzed lat, dawnej miłości. Czy to możliwe? Owszem, przekonują nasi rozmówcy: terapeuta POP Mateusz Ostrowski, dr psychologii Katarzyna Mariańczyk i terapeuta uzależnień Paweł Przybysz – ale pod pewnymi warunkami, bo same chęci nie na pewno wystarczą... Zwłaszcza, że – jak zwraca z kolei uwagę terapeuta Jacek Masłowski w nowej rubryce „Damsko-męskie” – z czasem coraz bardziej idealizujemy minione relacje, wymazując z pamięci to, co było nie tak. I im gorzej nam dziś, tym chętniej sięgamy po wspomnienia. A tymczasem związek naturalnie przechodzi przez różne etapy (i niektóre są mało niestety mało ekscytujące), przypomina z kolei psychoterapeutka Ewa Klepacka-Gryz w artykule „Uwierzyć w seks po dziecku”, prezentując pozwalającą mimo to zachować nieprzerwaną wieź między partnerami metodę IntentLove – opracowaną przez terapeutów rozwoju intymnego Zosię i Dawida Rzepeckich.

Ponadto w numerze stałe rubryki, m.in.:

 • Filmoterapia z udziałem filmolożki Grażyny Torbickiej i psycholożki Martyna Harland – w tym miesiącu rozmowa o surrealistycznej komedii „Jeźdźcy sprawiedliwości”.
 • Mentorki. Jak powinny wyglądać miasta ludzi, wyjaśnia urbanistka prof. Magdalena Staniszkis.
 • Nacje mają swoje racje. „Jutra nigdy nie możemy być pewni, mamy tylko chwilę obecną, z której należy korzystać” – twierdzą Izraelczycy. Jak nauczyć się od nich takiego podejścia?
 • Informator o warsztatach rozwoju oraz filmy i książki rozwojowe.

„Życzę Wam odkrywania radości obcowania ze sobą i z innymi ludźmi. Życzę także większej pewności siebie i udanych powrotów z wakacji. No i kogoś bliskiego, kto towarzyszy Wam w przygodzie, jaką jest życie. Tak jak rozumieli siebie i towarzyszyli sobie Maria Czubaszek i Wojtek Karolak” – pisze we wstępniaku do numeru redaktor naczelna Joanna Olekszyk, a my wszyscy szczerze się do tych życzeń przyłączamy.

Redakcja magazynu SENS

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Okładka Sens
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze