1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Przegląd filmowy: Orły 2018. Plan seansów i spotkań z twórcami

Przegląd filmowy: Orły 2018. Plan seansów i spotkań z twórcami

29825707 - clapperboard with rolls of film in the retro concept cinema.

Na ten moment w roku czekają wszyscy pasjonaci polskiego kina. W tym roku, już po raz 20 zostaną wręczone najważniejsze Polskie Nagrody Filmowe Orły, a do konkursu przystępuje aż 59 polskich filmów.

Do udziału w tegorocznej edycji nagród Polskiej Akademii Filmowej zakwalifikowane zostały wszystkie polskie filmy, trwające ponad 70 minut, które od 1 stycznia do 31 grudnia 2017 roku były wyświetlane przynajmniej przez tydzień na otwartych, płatnych pokazach kinowych.

Przed konkursem głównym, Polska Akademia Filmowa będzie debatować na temat wszystkich filmów, a finalnie wybierze te, które zakwalifikują się do konkursu głównego. Zanim to się stanie, kino Iluzjon zaprasza na przegląd wszystkich filmów w dniach 10 - 31 stycznia 2018. Jak co roku, wieczornym pokazom towarzyszyć będą spotkania z twórcami filmowymi, które są dla widzów niecodzienną okazją do dyskusji z artystami, wymiany poglądów na tematy związane z filmem, a także możliwością uzyskania odpowiedzi na nurtujące pytania.

Polskie Nagrody Filmowe Orły są organizowane przez Niezależną Fundację Filmową od 1999 roku. Orły przyznawane są głosami członków Polskiej Akademii Filmowej w 19 kategoriach. Głosowanie jest dwuetapowe, korespondencyjne i tajne aż do ogłoszenia wyników.

Więcej informacji znajdziecie poniżej oraz na stronie internetowej Polskich Nagród Filmowych ORŁY.

Zdjęcie: Materiały pochodzą z fanpage'a Polskich Nagród Filmowych ORŁY na Facebooku.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze