1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Kultowa „Syrenka” dla Toma Hanksa znaleziona!

Mat. prasowe
Mat. prasowe
Zobacz galerię 14 Zdjęć
Rafał i Grzegorz Collins, prowadzący popularny program na Discovery Channel    „Odjazdowe bryki braci Collins” pomogą w odnowieniu samochodu „Syrenka”   przeznaczonym na aukcję charytatywną dla aktora Toma Hanksa, której inicjatorką jest Monika Jaskólska.

Pod koniec grudnia 2018 r. Tom Hanks opublikował informacje w swoich serwisach      społecznościowych o poszukiwaniu modelu samochodu „Syrena”. Robi to jednak w szczególnym celu - po odrestaurowaniu auta, chce przeznaczyć je na aukcję, a dochód ze sprzedaży przeznaczyć na Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej. Inicjatorką tego            wydarzenia jest Monika Jaskólska, organizatorka akcji charytatywnej „Nie wypada nie  pomagać”, która od dawna wspiera bielski szpital i już wcześniej współpracowała z       hollywoodzkim aktorem, kiedy poszukiwał modelu Fiata 126p w 2017 r.

Wspomniany egzemplarz to model wystawiony przed laty przez studentów Politechniki Białostockiej na rzez Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którego posiadaczem wtedy stał się Zbigniew Baran wraz z synami: Jarosławem i Maciejem - znanymi pilotami rajdowymi. Pan Zbigniew wielokrotnie startował w rajdach, w mistrzostwach Polski jeździł m.in. syreną, a w 1974 roku zdobył tytuł samochodowego mistrza Polski w klasie 850     jadąc wersją 104 i z sentymentu wylicytował ten model po latach. Słysząc jednak o        poszukiwaniach „Syrenki” przez Toma Hanksa i akcji Moniki Jaskólskiej „Nie wypada Nie pomagać”, stwierdził, że zechce dać drugie życie swojemu wyjątkowemu eksponatowi i przekaże go w szczytnym celu.

 

31 stycznia o godzinie 11 na krakowskim rynku odbyło się oficjalne przekazanie            samochodu.

 Mat. prasowe Mat. prasowe

Po przekazaniu auto zostało załadowane na lawetę, aby przetransportować je do Bielsko-Białej, gdzie po południu samochód symbolicznie przywitali pod Ratuszem   przedstawiciele miasta oraz jego mieszkańcy.

 

 

Następnie auto trafiło do warsztatu BB Oldtimer Garage, w którym będzie remontowane i skrzętnie ukrywane, aby utrzymać efekt końcowy w tajemnicy. Na samym końcu auto znajdzie się również w warszawskim studio Braci Collins, aby dołożyć do niego element, który w znaczny sposób podniesie jego wartość i zapewni mu indywidualność.

Aby upamiętnić fakt, iż Syrenka została wylicytowana wcześniej podczas finału WOŚP   maska Syreny, na której znajduje się ogromne serce - symbol orkiestry oraz autograf Jurka Owsiaka zostanie zdemontowana i wystawiona na licytację na rzecz akcji „Nie Wypada Nie Pomagać”. Następnie samochód otrzyma nową maskę, która na etapie remontu poleci do Los Angeles aby uzyskać dedykację i podpis Toma Hanksa dla osoby, która zechce wylicytować ten niewątpliwie wyjątkowy egzemplarz.

 Mat. prasowe Mat. prasowe

Należy też wspomnieć o wielkiej roli znanego kierowcy rajdowego Rafała Sonika w tym przedsięwzięciu. On także wyraził poparcie dla akcji „Nie wypada Nie pomagać” i zobowiązał się uzyskać fundusze, a z zebranych pieniędzy ufundować autobus , który sprezentuje fundacji prowadzonej przez Moniką Jaskólską, aby mogła się dalej prężnie rozwijać i robić jeszcze więcej dobrego.

 

 Mat. prasowe Mat. prasowe

Rafał i Grzegorz to bracia pochodzący z Legnicy, którzy swoje zamiłowanie do motoryzacji przekuli w biznesowy sukces. Od 10 lat mieszkają w Londynie gdzie prowadzą swoje studio tuningujące samochody, samoloty, motorówki i jachty. Ich firma Prestige Wrap & Customs zyskała uznanie w Europie oraz na Bliskim Wschodzie gdzie 2 lata temu, w Katarze, bracia otworzyli filię swojej firmy. W 2019 roku otwierają kolejną filię na Mauritiusie. W tym samym roku planowane jest otwarcie ich autorskiej restauracji w Warszawie. Rozpoznawalność w Polsce zdobyli dzięki TVN Turbo oraz ich autorskiemu programowi „Odjazdowe bryki braci Collins”.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze