1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Krystyna Janda po raz pierwszy dubbinguje postać z gry video

Krystyna Janda po raz pierwszy dubbinguje postać z gry video

Równo 35 lat po swoim debiucie filmowym w "Człowieku z marmuru" Andrzeja Wajdy (1976), Krystyna Janda debiutuje po raz drugi. Tym razem w filmowej grze Uncharted 3.

Krystyna Janda użyczyła swojego głosu głównej postaci kobiecej – Katherine Marlowe. Jest ona przywódczynią tajemnej organizacji. To kobieta o niezwykle silnej osobowości i największy wróg głównego bohatera - Nathana Drake’a.  Dialogi z jej udziałem dodają scenom specyficznego smaczku, a sama wyrazista postać wprowadza do gry powiew świeżości.

Krystyna Janda o pracy nad Uncharted 3, mówi, jak o ciekawym i zupełnie nowym dla niej doświadczeniu: Jest to moje pierwsze doświadczenie w dubbingu postaci z gry. Zdecydowałam się wziąć udział w tym projekcie z czystej ciekawości i muszę przyznać, że okazało się to dla mnie nie lada wyzwaniem. Okazało się bowiem, że nie mogę operować pewnymi środkami wyrazu jakie stosuję grając w filmie lub teatrze, a muszę niezwykle precyzyjnie i dosłownie oddać emocje, które odczuwa moja bohaterka w danej chwili. Z całą pewnością wcielenie się w postać złej i silnej jednocześnie Katherine Marlowe, było dla mnie doświadczeniem ciekawym i jednocześnie odległym od tego, czym zajmuję się na co dzień.

Uncharted 3: Oszustwo Drake’a, to przepełniona akcją historia, która zabiera gracza w pasjonującą podróż niemalże po całym świecie. W poszukiwaniu słynnej "Atlantydy Piasków" – tajemniczego miasta pełnego skarbów, Nathan Drake wraz z wieloletnim przyjacielem i mentorem Victorem Sullivanem  wybierają się na śmiałą wyprawę do samego serca Pustyni Arabskiej. W chwili, gdy straszliwe sekrety tego zaginionego miasta zostają odkryte, podróż zmienia się w desperacką próbę przetrwania. Naszemu bohaterowi przeszkodzić będzie się starała tajemnicza organizacja, której przewodzi bezwzględna przywódczyni.

Premiera gry Uncharted 3: Oszustwo Drake’a –  miała miejsce 3 listopada. Gra dostępna jest na konsole Playstation 3.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze