1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Polski kandydat do Oscara "W ciemności" zwycięzcą Festiwalu Plus Camerimage

Polski kandydat do Oscara "W ciemności" zwycięzcą Festiwalu Plus Camerimage

Jolanta Dylewska, autorka zdjęć do filmu "W ciemności" Agnieszki Holland, otrzymała Złotą Żabę - Nagrodę Główną Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage

Jolanta Dylewska zdobyła Złotą Żabę w Konkursie Głównym prestiżowego Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Operatorów Zdjęć Filmowych Plus Camerimage, który zakończył się w minioną sobotę w Bydgoszczy. Festiwalowe jury nagrodziło jej zdjęcia do filmu Agnieszki Holland , polskiego kandydata do Oscara.

Nagroda przyznana „W  ciemności” przez międzynarodowe jury, któremu przewodził światowej klasy reżyser Roger Donaldson, to dla produkcji Holland świetny prognostyk przed zbliżającym się ogłoszeniem nominacji Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej.

Film "W ciemności" został wyprodukowany przez Studio Filmowe Zebra (w koprodukcji z Niemcami oraz Kanadą) i znalazł się w ofercie dystrybucyjnej renomowanej amerykańskiej firmy Sony Pictures Classics, która ma w swoim dorobku 116 nominacji do Oscara i 27 statuetek. Obok Roberta Więckiewicza w filmie znalazła się międzynarodowa obsada - m.in. nagrodzona Srebrnym Niedźwiedziem MFF w Berlinie Maria Schrader, Benno Furmann, Agnieszka Grochowska, Kinga Preis, Herbert Knaup, Krzysztof Skonieczny, Marcin Bosak, Julia Kijowska, Michał Żurawski.

Najnowszy film Agnieszki Holland trafi na ekrany polskich kin 5 stycznia 2012.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze