1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Filmy Studia Munka - bezpłatnie na MUVISH.COM

Jeszcze tylko do najbliższej niedzieli (15.01.) można oglądać bezpłatnie na portalu www.MUVISH.COM filmy młodych debiutujących polskich reżyserów wyprodukowane przez Studio Munka, działające w ramach Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

W programie krótkie metraże wyróżnianie na polskich i zagranicznych festiwalach. Wśród nich:

CIEMNEGO POKOJU NIE TRZEBA SIĘ BAĆ
Kuby Czekaja

KILKA FOTOGRAFII
Marcina Pieczonki

FABRYKA
Macieja Adamka

SAMOTNOŚĆ KUCHARZA SZYBKICH ZAMÓWIEŃ
Marcela Sawickiego

PRZYJDŹ DO MNIE
Ewy Banaszkiewicz

CO MÓWIĄ LEKARZE
Michała Wnuka

MOJA NOWA DROGA
Barbary Białowąs

Filmy przeglądu zostały wyprodukowane w ramach programu „30 minut” – wspólnej inicjatywy Studia Munka, Wajda Studio i TVP S.A., realizowanej przy finansowym wsparciu PISF.

Studio Munka
działające przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich jest studiem debiutów, nastawionym na produkcję ambitnych filmów artystycznych, portretujących współczesną rzeczywistość w Polsce. Produkuje pełnometrażowe debiuty fabularne, równocześnie realizując trzy programy, w ramach których powstają krótkometrażowe fabuły, dokumenty i animacje. Programy Studia dla Młodych Twórców: „30 Minut”, „Pierwszy Dokument” i „Młoda Animacja”, pozwalają zrealizować pierwszy film krótkometrażowy w profesjonalnych warunkach.

Studio Munka zostało powołane w 2008 roku przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich i funkcjonuje na mocy porozumień zawartych z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej, Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Telewizją Polską.

Serwis MUVISH.COM
jest platformą, dzięki której młodzi twórcy mogą bezpłatnie prezentować swoje produkcje. Opcja komentarzy i oceny pozwala im poddać swoje filmy ocenie publiczności, która jest nie mniej krytyczna, niż ta w tradycyjnych kinach. „Jako fani młodych polskich filmowców cieszymy się, że na jednym przeglądzie możemy pokazać 7 filmów wyprodukowanych przez Studio Munka. Wśród nich są obrazy, które zdobywały nagrody i uznanie na międzynarodowych festiwalach“ – podsumowuje Jakub Boguski z MUVISH.COM.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze