1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Ratujmy Jasia i Małgosię. Wielka warszawska potańcówka!

Ratujmy Jasia i Małgosię. Wielka warszawska potańcówka!

fot. materiały prasowe
Przyjdź, baw się, poczuj klimat z epoki i pomóż odnowić legendarny warszawski neon z kawiarni ”Jaś i Małgosia”!

Jaś i Małgosia była jedną z najstarszych kawiarni, które przez lata zachowały dawny styl. Saturator, ekspres do kawy wyglądający jak szafa grająca, lada w stylu lat 70. i oryginalne meble z końca lat 60 powodowały, że Jaś i Małgosia była nie tylko kawiarnią, ale wehikułem czasu. Teraz Fundacja Do Dzieła! chce uratować wyjątkowy, olbrzymi neon, który przed laty przyciągał pod adres Jana Pawła II 57. Jest w opłakanym stanie, wymaga szybkiej rekonwalescencji. Szczęśliwie trafił do Muzeum Neonów, ale potrzeba środków, żeby przywrócić mu dawny blask.

Dlatego w sobotę 3 marca Muzeum Drukarstwa Warszawskiego zaprasza na podróż w czasie. W programie wspominki o kawiarniach, barach kawowych i klubach dawnej Warszawy. Na zdjęciach fotoreporterów współpracujących z  "Rzeczpospolitą" zobaczyć będzie można klimat kawiarni, które przez lata nie zmieniły swojego ducha, także ostatnie chwile Jasia i Małgosi oraz wybrane działające warszawskie neony na zdjęciach Ilony Karwiońskiej . W podróż po neonach zabierze obecnych varsavianista i dziennikarz ”Gazety Wyborczej” Jerzy S. Majewski, a o historii warszawskich barów kawowych opowie Anna Czyżewska. W planach także projekcja filmu Anny Brzezińskiej „Neonowiec”, opowiadającego o długoletnim pracowniku firmy Reklama – Stanisławie Paradowskim.

Przez cały dzień organizowane będą gry i zabawy z nagrodami. Goście wyjdą z imprezy z pamiątkowymi kartkami z logiem Jasia i Małgosi, drukowanymi na miejscu na oryginalnej maszynie drukarskiej. Wreszcie finał to prawdziwa potańcówka w klimacie z epoki.

Wieczorem wystąpi zespół z lat 80 - Wanda i Banda, przebojowego zespołu  którzy nagrali takie numery jak „HI FI” , „Nie będę Julią” czy przeboje z filmu „Siedem życzeń” a parkietem zawładną sety dj-skie w wykonaniu dj-ów: PWX (Side One Soundsystem), Paula i Karol, Łukasz Kamiński, a na koniec czekają na wszystkich taneczne jazzowe rytmy z lat 60. i 70. w remiksach Burna Reynoldsa.

Program: Godz. 12 - Otwieramy! Wystawa zdjęć, ekspozycja neonów, pokazy slajdów, pokaz filmu Anny Brzezińskiej” Neonowiec” Godz. 14 – „Pożegnanie z Bajką” – historię warszawskich barów kawowych opowie Anna Czyżewska Godz. 18 - W podróż po warszawskich neonach zabierze Jerzy S. Majewski Godz. 20 – Koncert legendarnego zespołu Wanda i Banda Godz. 22 – Burn Raynolds (Soul Service) i taneczne remiksy warszawskiego jazzu lat 60/70 Godz. 23 - POTAŃCÓWKA - dancing m.in. przy hitach z epoki zapraszają DJ’s:  PWX (Side One Soundsystem), Paula i Karol, Łukasz Kamiński.

Dochód z biletów w całości zostanie przeznaczony na rewitalizację neonu "Jaś i Małgosia" .

Galeria Muzeum Drukarstwa Warszawskiego w Budowie, ul. Marszałkowska 3/5, Sobota, 18 lutego. Start godz. 12 Wstęp: Płać ile chcesz! (ważne - cała kwota zostanie przeznaczona na renowację neonu)

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze