1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Macy Gray wystąpi w Polsce!

Macy Gray wystąpi w Polsce!

Materiały Prasowe
30 maja Macy Gray zagra w warszawskiej Hali Torwar. Bilety na koncert już do nabycia.

Jej charakterystyczny, ochrypły głos trudno pomylić z jakąkolwiek inną wokalistką na świecie. Jest laureatką Grammy Award, MTV Award i dwukrotnie BRIT Award. Już niebawem będzie można ją zobaczyć i posłuchać na jedynym koncercie w Polsce, Deutsche Bank Invites Macy Gray, który odbędzie się 30 maja w warszawskiej Hali Torwar.

Świat usłyszał o Macy Gray za sprawą wydanego w 1999 r. singla I Try, który promował jej debiutancką płytę On How Life Is. Za ten utwór Macy Gray była nominowana w 2001 r. do Nagrody Grammy. Statuetkę zdobyła jednak w kategorii Najlepsza Wokalistka Pop. Publiczność pokochała tę mieszankę popu, soulu, r’n’b, funky, hip hopu i jazzu, a zarówno ochrypły głos Macy Gray, jak jej styl zdradzający wpływ Billie Holiday i Betty Davis, uczyniły z niej jedną z najbardziej docenianych i rozpoznawalnych artystek na świecie.

W następnych latach wydała kolejne płyty The Id (2001) oraz The Trouble with Being Myself (2005). Obie zostały bardzo ciepło przyjęte przez krytyków i fanów artystki, a pochodzący z ostatniego albumu singiel When I See You stał się hitem. Piosenka Gray Time of My Live pojawiła się natomiast w soundtracku do filmu „8. Mila”.

Po 4 latach przerwy artystka powróciła z bardzo osobistym albumem Big (2007). W jego produkcję zaangażowali się Natalie Cole, Fergie i Justin Timberlake. Piosenka What I Gotta Do pochodząca z tego albumu została użyta w soundtracku do filmu „Shrek Trzeci”.

Na 10 kwietnia 2012 roku zaplanowana jest polska premiera najnowszego albumu Macy Gray "Covered", który zawierać będzie przeróbki utworów z gatunku pop, rock, rap, indie rock, a nawet metalowej ballady. Znajdą się na nim m.in: Here Comes The Rain Again (Eurythmics), Creep (Radiohead) czy Nothing Else Matters (Metallica).

Koncert Deutsche Bank Invites Macy Gray odbędzie się 30 maja w Warszawie, w Hali Torwar. Bilety w cenie 295, 265 zł, 195 zł i 125 zł moża nabyć na stronach: www.paradam.pl, www.tickepro.pl, www.ticketportal.pl oraz w punktach sprzedaży bezpośredniej.

Wcześniej, 23 kwietnia, w gdańskiej Hali Ergo Arena, również w ramach cyklu Deutsche Bank Invites, wystąpi Michael Bublé. Będzie to pierwszy i jedyny koncert tego artysty w Polsce.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze