1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

"Stadion ‘55" - spotkanie z autorem

Galeria Kordegarda i Fundacja Archeologia Fotografii zapraszają na "Najlepsze role Stadionu X-lecia", spotkanie wokół książki Zbigniewa Dłubaka, "Stadion ‘55".

Stadion X-lecia kilkakrotnie zmieniał swoje role, stając się popularnym aktorem ubiegłych dekad, a także mimowolnym symbolem przemian. W ostatnim czasie poprzez różnego rodzaju działania: badania, spotkania, czy wystawy, poznajemy go na nowo, przyswajamy jego złożoną symbolikę. Jednocześnie pytamy o przyszłość nowego Stadionu Narodowego, który powstał na gruzach swojego sławnego poprzednika.

W rozmowie o rolach Stadionu X-lecia wezmą udział: prof. Waldemar Baraniewski (historyk sztuki), Agnieszka Strzemińska (socjolożka, badaczka kultury) i Grzegorz Piątek (krytyk architektury, kurator, autor tekstu w katalogu Stadion ‘55). Rozmowę prowadzi: Jakub Śwircz.

W ramach spotkania zaprezentowana zostanie książka: "Zbigniew Dłubak, Stadion ’55", z pełnym cyklem fotografii wykonanych przez Dłubaka na budowie Stadionu Dziesięciolecia, z tekstem Grzegorza Piątka.

Książka w promocyjnej cenie: 25 zł

29 marca, godz. 19.00, galeria Kordegarda, ul. Krakowskie Przedmieście 15/17, Warszawa

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze