1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Bradley Cooper – filmy romantyczne, w których grał amerykański aktor

Kadr z filmu "Walentynki", fot. BEW
Bradley Cooper to niekwestionowana gwiazda Hollywood'u, która ma na swoim koncie przeróżne role - od przebojowego Phila z "Kac Vegas" po główną rolę w filmie "Snajper" opowiadającym o karierze wojskowej i życiu Chrisa Kyle'a - najlepszego snajpera w historii Navy SEALs. Gwiazdor znany jest również z licznych filmów romantycznych, w których miał okazję wystąpić oraz... fenomenalnego reżyserskiego debiutu międzynarodowego hitu, w którym wystąpił u boku Lady Gagi. Oto najciekawsze filmy romantyczne, w których zagrał Bradley Cooper.

”Zakochany Nowy Jork”

„Zakochany Nowy Jork” to jeden z pierwszych filmów romantycznych, w których Bradley Cooper pojawił się już jako pierwszoplanowy gwiazdor. Nowy Jork jawi się w filmie jako barwny kulturowo, językowo i etnicznie tygiel, gdzie wszyscy szukają przede wszystkim... miłości. Fabuła filmu podzielona jest na kilkanaście różnych historii ludzi kochających Nowy Jork a zarazem przeżywających różnego rodzaju rozterki miłosne. Film choć nie przeszedł do historii kinematografii pokazuje miasto-symbol jakim jest Nowy Jork z pełnym przepychem, różnorodnością i kolorami. Choć nie wszyscy zgodzą się, że Nowy Jork taki jest naprawdę, sam film ogląda się miło i z zaciekawieniem. Duży plus za plejadę gwiazd zgromadzoną na ekranie - oprócz Bradleya Coopera zobaczymy tu również m.in. Natalie Portman, Orlando Blooma, Andy'ego Garcia, czy Christinę Ricci.

„Kobiety pragną bardziej”

Kolejny podobny schemat, jak w „Zakochanym Nowym Jorku”, w którym poznajemy losy kilku bohaterów starających się znaleźć zrozumienie i miłość. Podobny scenariusz, choć historie inne i nieco ciekawiej zrealizowane. Bradley Cooper gra tu mężczyznę zaniedbującego żonę z powodu romansu, w który wdał się ze swoją koleżanką z pracy, w której z kolei... zakochany jest inny samotny facet. Losy bohaterów przeplatają się i uzupełniają, a każdy z nich pragnie czego innego. Znajdziemy tu więc i znudzone sobą, pogrążone w kryzysie małżeństwo, singielkę - ofiarę kultury zatraconej w aplikacjach randkowych i wiecznym „szukaniu jedynego”, czy obsesyjnie zakochaną w nieznajomym dziewczynę. „Kobiety pragną bardziej” to jeden z ciekawszych filmów romantycznych, w których zobaczymy Bradleya Coopera, który w zabawny sposób pokazuje mechanizmy relacji damsko-męskich być może tylko na pozór skłaniających do tezy, że to kobiety miłości zdecydowanie pragną bardziej.

„Walentynki”

Bradley Cooper jest chyba jednym z najczęściej obsadzanych aktorów w tego typu filmach polegających na ukazaniu kilku historii dziejących się jednocześnie. „Walentynki” to kolejny z serii filmów romantycznych z jego udziałem, w którym poznajemy losy kilkunastu bohaterów. Akcja toczy się oczywiście 14 lutego, czyli w trakcie Święta Zakochanych, które każdy spędza inaczej. Jedna para się zaręcza, mąż zdradza żonę, starsze małżeństwo spędza ze sobą kolejne Walentynki i opowiada wnukowi, jak to jest kochać się od tylu lat i wciąż być ze sobą. Większość scen i historii opartych jest na stałym schemacie, w którym każdy z bohaterów zastanawia się, czy jego wybranka/wybranek kocha, czy też wybierze inną/innego. „Walentynki” to przewidywalny, aczkolwiek pozytywny i miły w odbiorze film romantyczny z Bradleyem Cooperem, który jak zwykle w tego typu produkcjach zgromadził rzesze hollywoodzkich gwiazd.

„Poradnik pozytywnego myślenia”

Film nominowany do wielu nagród - w tym do Oscara (za pierwszoplanową rolę w tym filmie Oscara otrzymała Jennifer Lawrence) opowiada historię dwóch nietypowych jednostek, które nie do końca potrafią odnaleźć się w społeczeństwie i otaczającym ich świecie. Jedną z nich jest Patrizio borykający się z poważnymi problemami psychicznymi, uznawany za „życiowego przegrywa” i cierpiącego na chorobę dwubiegunową, który po wyjściu z ośrodka psychiatrycznego zamieszkuje u rodziców. Drugą postacią jest Tiffany - młoda wdowa i seksoholiczka, której nikt nie rozumie. Okazuje się jednak, że pomimo tego że to ta para uznawana jest za „wykolejoną” i „z problemami” - funkcjonujące wokół niej otoczenie wcale nie wydaje się normalniejsze. Inteligentny humor, ciekawe postaci i niekiedy powalające dialogi powodują, że „Poradnik pozytywnego myślenia” to jeden z najciekawszych filmów z udziałem Bradleya Coopera, w którym wreszcie mógł pokazać swój aktorski kunszt.

„Między wierszami”

„Między wierszami” to romantyczny komediodramat z Bradleyem Cooperem, w którym wciela się on w postać charyzmatycznego pisarza Roy'a. Głównym celem i marzeniem Roy'a jest odnieść sukces literacki i jak się okazuje - stara się to osiągnąć wszelkimi możliwymi sposobami. Początkujący pisarz przypisuje sobie więc autorstwo dzieła należącego do innego autora, co w niedalekiej przyszłości prowadzi do wielu zaskakujących wydarzeń. „Między wierszami” choć nie stał się takim hitem jak wspomniany „Poradnik...” okrzyknięty został jedną z najlepszych produkcji, w której zagrał Cooper, i w której - według wielu krytyków - skradł całe show.

„Narodziny gwiazdy”

Pierwszy film wyreżyserowany przez Bradleya Coopera, który zyskał światowy rozgłos i ogromne uznanie, choć fabuła znana była widzom od lat. „Narodziny gwiazdy” to bowiem kolejna (czwarta już) wersja hitu z 1937 r. Tym razem wraz z aktualną perspektywą historię Jacksona Maine, podupadającej gwiazdy rocka i kelnerki Ally, która okazuje się mieć ogromny talent i szybko zdobyć sławę opowiada Bradley Cooper wraz z jedną z najsłynniejszych gwiazd popu naszych czasów - Lady Gagą. Oprócz wielkiej miłości między bohaterami zawiązuje się również relacja mentor-muza. Jackson znów otrzymuje motywację do tego, by grać, Ally zaś walczy ze swoimi demonami i kompleksami. Z czasem gdy sława dziewczyny zaczyna przerastać sukcesy Jacksona ich uczucie zostaje wystawione na próbę. Choć aktor okazał się stworzony do roli przemijającego gwiazdora, który każdy kolejny dzień zaczyna na alkoholowym kacu (aktor niesamowicie przygotował się do roli i pokazał swój spory talent do tworzenia skomplikowanych postaci), mówi się że to Lady Gaga była prawdziwą królową kadru.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze