1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Kultura

„Bridgertonowie” – książki, na podstawie których powstał hit Netflixa

Drugi sezon „Bridgertonów” na podstawie powieści Julii Quinn trafi na platformę Netflix 25 marca. (Fot. materiały prasowe)
Wolicie najpierw przeczytać książkę, a potem obejrzeć film – czy odwrotnie? Mamy dla was serię książek, na podstawie których powstał hit Netflixa. Mowa oczywiście o serialu „Bridgertonowie”, który już 25 marca będzie miał swoją premierę na platformie. Może to dobry moment, żeby zapoznać się z tą serią w formie papierowej?

„Bridgertonowie” – książka czy serial?

„Bridgertonowie” – książki Julii Quinn, amerykańskiej autorki romansów historycznych, które stały się inspiracją do stworzenia serialu. Już w piątek będziemy mogli oglądać drugi sezon. Ten serial kostiumowy miał swoją premierę na platformie Netflix w święta Bożego Narodzenia 2020 i błyskawicznie zyskał ogromną popularność. Opowiada o perypetiach nastoletniej Daphne Bridgerton, która szuka kandydata na męża. Pierwszy sezon bazuje na pierwszym tomie książki „Bridgertonowie”, która nosi tytuł „Mój książę”. Z kolei sezon drugi to adaptacja tomu „Ktoś mnie pokochał” – w tym sezonie poznajemy historię poszukiwań żony przez Anthony’ego, najstarszego syna w rodzinie Bridgertonów.

„Bridgertonowie” – książka, wszystkie tomy

Jeśli serial wam się spodobał, to na pewno przypadną wam do gustu książki „Bridgertonowie”, które cieszą się olbrzymią popularnością na całym świecie. W jakiej kolejności powinniśmy je czytać?

Najpierw warto wspomnieć, że tomy zdecydowanie warto czytać po kolei – będziecie mieć pewność, że wtedy żaden detal wam nie umknie i zrozumiecie losy każdego bohatera.

A co znajdziemy w środku? Rodzina Bridgertonów to ośmioro rodzeństwa i ich owdowiała matka. Julia Quinn portretuje ich jako przywilejowanych członków brytyjskiego społeczeństwa, który tworzą ciasny krąg. Każdy tom to miłosna historia jednego z rodzeństwa. Ostatnia część jest natomiast niejako podsumowaniem losów wszystkich bohaterów. Niestety ten tom nie został jeszcze przetłumaczony na język polski.

„Bridgertonowie” – książki po kolei

 1. „Bridgertonowie: Mój książę”

W pierwszym tomie zapoznajemy się z Daphne, która marzy o zamążpójściu. Zawiera ona pewną umowę z księciem Simonem, która wydaje się rozwiązaniem jej problemów… dopóki nie pojawiają się uczucia.

„Bridgertonowie: Mój książę”, Julia Quinn, Wydawnictwo Zysk i S-ka (Fot. materiały prasowe)

 1. „Bridgertonowie: Ktoś mnie pokochał”

Drugi tom został poświęcony Anthony’emu – uwodzicielski i zadziorny kawaler nie ma zamiaru się ustatkować. Czy jego zdanie będzie w stanie zmienić nowo poznana intrygantka? Przekonajcie się. To właśnie na tej części opiera się drugi sezon serialu na platformie Netflix.

„Bridgertonowie: Ktoś mnie pokochał”, Julia Quinn, Wydawnictwo Zysk i S-ka (Fot. materiały prasowe)

 1. „Bridgertonowie: Propozycja dżentelmena”

W trzecim tomie poznajemy Benedicta, w którego ramiona na balu wpada nieco nieśmiała Sophie. Jedno spotkanie zapoczątkuje chaos w życiu obojga bohaterów, gdy Sophie zniknie o północy jak Kopciuszek.

„Bridgertonowie: Propozycja dżentelmena”, Julia Quinn, Wydawnictwo Zysk i S-ka (Fot. materiały prasowe)

 1. „Bridgertonowie: Miłosne tajemnice”

Pora na poznanie rozchwytywanego przez damy Colina, na którego punkcie skrycie szleje Penelopa Featherington. Jednak kiedy ich sekrety zaczną wychodzić na jaw, sprawy zaczynają się komplikować…

„Bridgertonowie: Miłosne tajemnice”, Julia Quinn, Wydawnictwo Zysk i S-ka (Fot. materiały prasowe)

 1. „Bridgertonowie: Oświadczyny”

Tom 5 został poświęcony Eloise – która właśnie się zaręczyła. Jednak sęk tkwi w tym, że jeszcze nigdy nie spotkała swojego wybranka. Czy okaże się on idealnym kandydatem na męża?

„Bridgertonowie: Oświadczyny”, Julia Quinn, Wydawnictwo Zysk i S-ka (Fot. materiały prasowe)

 1. „Bridgertonowie: Grzesznik nawrócony”

Francesca Bridgerton – trzecia kobieca bohaterka – wywraca do góry nogami świat Michaela Stirlinga, bawidamka, który w jednej chwili traci dla niej głowę. Jednak dziewczyna miała pozostać panną już tylko jeden dzień… Co z tego wyniknie?

„Bridgertonowie: Grzesznik nawrócony”, Julia Quinn, Wydawnictwo Amber (Fot. materiały prasowe)

 1. „Bridgertonowie: Magia pocałunku”

Siódma część perypetii, z którymi zmagają się Bridgertonowie, dotyczy Hiacynty – pięknej, inteligentnej i aż zanadto szczerej. Dziewczyna, pracując nad tłumaczeniem cennego pamiętnika, poznaje młodzieńca, który może okazać się tym jedynym.

„Bridgertonowie: Magia pocałunku”, Julia Quinn, Wydawnictwo Amber (Fot. materiały prasowe)

 1. „Bridgertonowie: Ślubny skandal”

Ostatni z synów, Gregory, to niepoprawny romantyk. Niestety okazuje się, że jego wybranka kocha innego. Na szczęście na drodze chłopaka pojawi się jednak ktoś inny…

„Bridgertonowie: Ślubny skandal”, Julia Quinn, Wydawnictwo Amber (Fot. materiały prasowe)

 1. „Bridgertonowie: Happily Ever After”

Dodatkowy tom – nieprzetłumaczony na język polski – jest zakończeniem opowieści; Bridgertonowie, po niezliczonych zawirowaniach, w końcu mają swój happy end.

„Bridgertonowie: Happily Ever After”, Julia Quinn, wyd. Langton James (Fot. materiały prasowe)

Książki podobne do „Bridgertonowie”

Jeśli połknęliście wszystkie tomy o rodzinie Bridgertonów i jeszcze wam mało, sięgnijcie po książki podobne do „Bridgertonowie: Mój książę”: „Duma i uprzedzenie” Jane Austen, „Przeminęło z wiatrem” Margaret Mitchell, „Tatiana i Aleksander” Paulliny Simons lub inne książki Julii Quinn, np. „Propozycja dżentelmena”.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze