1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

„White Noise” w reżyserii Noaha Baumbacha filmem otwarciowym festiwalu w Wenecji

„White Noise” to filmowa adaptacja książki Dona DeLillo o tym samym tytule, która uważana jest za klasykę literatury postmodernistycznej. (Fot. materiały prasowe)
„White Noise” Noaha Baumbacha, reżysera znanego z filmu „Historie małżeńskie”, otworzy 79. Festiwal Filmowy w Wenecji. W rolach głównych zobaczymy Adama Drivera i Gretę Gerwig.

„White Noise” zostanie premierowo zaprezentowany w środę 31 sierpnia w Sali Grande w Palazzo del Cinema, w dniu otwarcia 79. Festiwalu Filmowego w Wenecji. – To naprawdę cudowna rzecz wrócić na Festiwal Filmowy w Wenecji i niesamowity zaszczyt, że „White Noise” zagra jako pierwszy film. To miejsce bardzo kocha kino. To wielkie emocje i przywilej dołączyć do niesamowitych twórców i ich filmów, które miały tu swoją premierę – powiedział Noah Baumbach, reżyser filmu.

O czym opowiada „White Noise”? To filmowa adaptacja książki Dona DeLillo o tym samym tytule, która uważana jest za klasykę literatury postmodernistycznej. Fabuła skupia się na współczesnej amerykańskiej rodzinie i ich próbach radzenia sobie z przyziemnymi konfliktami codziennego życia, jednocześnie zmagając się z uniwersalnymi tajemnicami miłości, śmierci i możliwością szczęścia w niepewnym świecie. Głównym bohaterem jest profesor Jack Gladney, pionier w dziedzinie badania historii nazistowskich Niemiec, który panicznie boi się śmierci. Razem ze swoją czwartą żoną, Babette, wychowują gromadkę dzieci i pasierbów. W ciągu absurdalnego, tragicznego roku Jack i Babette będą musieli zmierzyć się z pytaniem, które nie pozwala im zasnąć w nocy: kto umrze pierwszy?

Obsada „White Noise” to Adam Driver i Greta Gerwig w rolach głównych. Poza nimi w filmie wystąpią też: Don Cheadle, Raffey Cassidy, Sam Nivola, May Nivola, Jodie Turner-Smith, André L. Benjamin i Lars Edinger. Producentami filmu są Noah Baumbach, David Heyman i Uri Singer. „White Noise” jest dystrybuowany przez platformę Netflix.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze