1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Kate Winslet gwiazdą dwóch nowych seriali HBO

Kate Winslet na gali rozdania Emmy, 2021 rok (Fot. Rich Fury/Getty Images)
Kate Winslet nie zwalnia tempa i kontynuuje udaną jak dotąd współpracę z HBO. Wkrótce zobaczymy ją w dwóch nowych produkcjach odcinkowych.

Romans Kate Winslet z HBO trwa. Do tej pory mogliśmy podziwiać ją w dwóch serialach wyprodukowanych przez stację: „Mildred Pierce” (2011) oraz „Mare z Easttown” (2021), za które aktorka otrzymała statuetkę Emmy, Złoty Glob oraz nagrodę Gildii Aktorów. Niebawem do filmografii utalentowanej Angielki dołączą dwie nowe produkcje odcinkowe HBO, które być może zapewnią jej kolejne prestiżowe wyróżnienia. Mowa o serialu limitowanym „The Palace”, który opowie o losach członków autorytarnego reżimu, a także miniserialu „Trust” na podstawie bestsellerowej powieści. Poniżej poznacie szczegóły dotyczące obu projektów.

„The Palace”

W serialu limitowanym „The Palace” Kate Winslet ma zagrać główną rolę. Ogromnie nas to cieszy, bo po fenomenalnej kreacji w „Mare z Easttown” mamy ochotę podziwiać jej talent aktorski bez końca. Szczegóły dotyczące fabuły nie są jeszcze znane. Wiadomo jednak, że produkcja opowie o życiu za murami pałacu autorytarnego reżimu, który chyli się ku upadkowi. Za projekt odpowiedzialni są reżyser Stephen Frears („Na cały głos”, „Status związku”, „Boska Florence”, „Skandal w angielskim stylu”) i scenarzysta Will Tracy („Sukcesja”). Laureatka Oscara za rolę w „Lektorze” nie tylko zagra główną bohaterkę, ale też będzie producentką wykonawczą serialu.

„Trust”

Kolejna produkcja HBO, w której wkrótce zobaczymy Kate Winslet, nosi tytuł „Trust”. Miniserial będzie adaptacją bestsellerowej powieści autorstwa nagrodzonego Pulitzerem Hernana Diaza, opowiadającej o losach Benjamina Raska, finansisty i stałego bywalca słynnego Wall Street. Bohater nie jest zadowolony z książki, która powstała na bazie jego życiorysu. O karierze i bogactwie mężczyzny oraz jego żony krążą liczne plotki, z którymi Rask chce walczyć. Prosi więc swoją sekretarkę, by została ghostwriterką i spisała jego wersję historii. Kobieta ma jednak wątpliwości co do prawdziwych intencji pracodawcy. Kate Winslet zagra w serialu główną rolę, a także wraz z Diazem będzie jego producentką. Kogo jeszcze zobaczymy w obsadzie i kto stanie za kamerą? Tego jeszcze nie wiemy – ekipa realizacyjna wciąż jest kompletowana.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze