1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

„Powiedzmy sobie wszystko” – film na dobry dzień

Kadr z filmu „Powiedzmy sobie wszystko” (Fot. materiały prasowe Warner Bros.)
Ciepły, poruszający, momentami zabawny, a do tego z genialną obsadą. Film „Powiedzmy sobie wszystko” to propozycja idealna na długie, jesienne wieczory. O czym opowiada i gdzie obejrzeć go online?

Film „Powiedzmy sobie wszystko” to historia czwórki rodzeństwa: Judd, Wendy, Phillipa i Paula, którzy po latach wracają do rodzinnego domu, by uczestniczyć w ceremonii pogrzebowej ich ojca. Każde z nich jest na swój sposób doświadczone przez życie, a los sprawia, że muszą porzucić swoje dotychczasowe plany i na tydzień ponownie zamieszkać pod jednym dachem. Towarzyszy im ich nadopiekuńcza matka, a także zbieranina jej małżonków oraz byłych i niedoszłych partnerów. W gronie najbliższych osób rozliczają się z przeszłością i problemami w związkach, co ostatecznie, za sprawą przezabawnych i wzruszających wydarzeń, prowadzi do odbudowania nadszarpniętych relacji. Pojednaniu towarzyszy chaos, radość, smutek oraz przebaczenie, których można doświadczyć tylko w rodzinie — tej samej, która z jednej strony doprowadza nas do szaleństwa, a z drugiej przypomina o tym, kim naprawdę jesteśmy i co w nas najlepsze.

„Powiedzmy sobie wszystko” – zwiastun

Historia z filmu „Powiedzmy sobie wszystko” została oparta na przezabawnej i przejmującej bestsellerowej powieści Jonathana Troppera o tym samym tytule, który jest również autorem scenariusza. Za reżyserię odpowiada z kolei Shawn Levy.

„Powiedzmy sobie wszystko” to też genialna obsada, w skład której wchodzą między innymi: Jason Bateman (jako Judd Altman), Tina Fey (jako Wendy Altman), Jane Fonda (jako Hilary Altman), Adam Driver (jako Phillip Altman), Rose Byrne (jako Penny Moore), Corey Stoll (jako Paul Altman).

Premiera filmu odbyła się w 2014 roku. Jego głównym dystrybutorem jest Warner Bros.

Film „Powiedzmy sobie wszystko” jest dostępny do obejrzenia online na platformach Chili i Apple TV+.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
Reklama
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze