1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Borys Szyc jako detektyw Forst w serialowej adaptacji powieści Remigiusza Mroza

Borys Szyc jako detektyw Forst. Premiera serialu zaplanowana jest na 2024 rok. (Fot. materiały prasowe)
Netflix poinformował o rozpoczęciu prac nad nowym polskim serialem kryminalnym realizowanym na podstawie książek Remigiusza Mroza. W projekcie zatytułowanym „Detektyw Forst” główną rolę zagra Borys Szyc.

Kiedy Tatry stają się areną brutalnych morderstw, komisarz Wiktor Forst wkracza do akcji. Działając wbrew procedurom, z pomocą dziennikarki Olgi Szrebskiej, odkrywa spisek sięgający korzeniami II wojny światowej – tak brzmi krótki opis fabuły nowego serialu kryminalnego Netflixa, którego scenariusz oparty jest na motywach popularnych powieści Remigiusza Mroza – „Ekspozycji” i „Przewieszenia”. Jego autorami są Agata Malesińska i Jacek Markiewicz. Za sterami produkcji zasiądzie Daniel Jaroszek, reżyser filmu „Johnny”, a w rolę tytułowego detektywa Forsta wcieli się Borys Szyc, aktor znany m.in. z takich filmów, jak „Symetria”, „Pręgi”, „Vinci”, „Wojna polsko-ruska”, „Sztuka kochania”, „Pokot”, „Zimna wojna”, „Magnezja” i „Kryptonim Polska”, a także seriali „Przepis na życie”, „Czas honoru – powstanie”, „Pakt”, „Król” czy „Wataha”.

Zdjęcia do produkcji będą realizowane na Słowacji, w Zakopanem, Nowym Targu oraz Warszawie. Dokładna data premiery nie jest na razie znana, wiadomo jednak, że serial trafi na platformę Netflix w 2024 roku. Pierwszym zdjęciem z planu i informacjami o nowym projekcie aktor podzielił się z fanami na Instagramie.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze