1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

„Osobliwość” z Florence Pugh na Netflixie – zwiastun i data premiery

Florence Pugh w filmie „Osobliwość”. Premiera: 16 listopada na Netflixie (Fot. materiały prasowe)
Najnowszy obraz Sebastiána Lelio zapowiadany jest jako jedna z najmocniejszych premier tej jesieni. O czym opowiada thriller „Osobliwość” i kogo zobaczymy w roli głównej? Odpowiadamy na najważniejsze pytania związane z produkcją, która zadebiutuje na Netflixie jeszcze w tym miesiącu.

„Osobliwość” – o czym jest film?

Akcja filmu „Osobliwość” rozgrywa się w 1862 roku, 13 lat po „Wielkim Głodzie” w Irlandii. Angielska pielęgniarka Lib Wright (Florence Pugh) zostaje wezwana do regionu Midlands przez pobożną społeczność. Przez dwa tygodnie ma ona bacznie obserwować 11-letnią Annę O’Donnell, która twierdzi, że nie jadła nic od czterech miesięcy i żyje cudem dzięki „mannie z nieba”. Dobrowolna głodówka podjęta w ramach „żarliwego wyznania wiary” i zaskakująco dobry stan nastolatki rodzą wiele pytań. Jest prawdziwą świętą czy może raczej ofiarą złowrogich sił? Dziewczynka przyciąga do wioski tłumy głodnych sensacji turystów i pielgrzymów, jednak jej zdrowie z czasem zaczyna się pogarszać. Wkrótce okaże się, że sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana. Lib jest jednak zdeterminowana, aby odkryć prawdę – nawet za cenę zakwestionowania wiary społeczności, która nie chce przestać wierzyć.

„Osobliwość” – obsada

W roli pielęgniarki, która będzie badać, w jaki sposób nastolatka z małej irlandzkiej wsi jest w stanie miesiącami żyć bez jedzenia, zobaczymy nominowaną do Oscara Florence Pugh. 26-letnia Brytyjka znana jest głównie z filmów „Małe kobietki” Grety Gerwig, „Midsommar. W biały dzień” Ariego Astera i „Nie martw się, kochanie” Olivii Wilde, gdzie wystąpiła razem z Harrym Stylesem. Na ekranie zobaczymy również rozpoczynającą karierę aktorską Kílę Lord Cassidy jako Annę O’Donnell oraz Toma Burke’a („Pamiątki”, „Tylko Bóg wybacza”, „Rozpustnik”), który wcielił się w dziennikarza śledczego Williama Byrne’a.

„Osobliwość” – twórcy

Za kamerą filmu „Osobliwość”, który jest adaptacją głośnej powieści „Cud” autorstwa Emmy Donoghue, stanął chilijski reżyser Sebastián Lelio, laureat Oscara za dramat „Fantastyczna kobieta” z 2017 roku. Thriller z Florence Pugh jest jego pierwszym dużym projektem po zdobyciu Nagrody Akademii Filmowej. Uznany twórca jest również współautorem scenariusza. Drugą autorką jest Alice Birch, współscenarzystka takich seriali jak „Normalni ludzie” czy „Sukcesja”.
– Przeniesienie na ekran powieści „Cud” Emmy Donoghue daje mi nie tylko szansę na zobrazowanie zderzenia między rozumem a wiarą, jednostką a wspólnotą, posłuszeństwem a buntem, ale także na własną interpretację tego, czym może być dzieło „z epoki” – wyznaje reżyser.

„Osobliwość” – zwiastun i data premiery

Światowa premiera filmu „Osobliwość” odbyła się 13 września na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto. Już wkrótce, bo 16 listopada, obraz ukaże się na platformie Netflix. Tego samego dnia produkcja trafi również na ekrany wybranych kin. Zobaczcie oficjalny zwiastun:

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
Reklama
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze