1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Céline Dion odwołuje trasę koncertową Courage World Tour

Céline Dion odwołuje trasę koncertową Courage World Tour

Céline Dion (Fot. materiały prasowe)
Céline Dion (Fot. materiały prasowe)
26 maja odbyła się polska premiera filmu „Miłość na nowo”, w którym wystąpiła Céline Dion. Tego samego dnia artystka poinformowała, że odwołuje wszystkie pozostałe koncerty w ramach trasy Courage World Tour.

Céline Dion wielkie tournée zapowiedziała już w 2019 roku, jednak po pierwszych 52 koncertach piosenkarka wstrzymała kolejne występy ze względu na pandemię koronawirusa. Te późniejsze również musiały zostać przełożone – w 2022 roku bowiem u Céline zdiagnozowano rzadkie neurologiczne schorzenie – zespół sztywności uogólnionej. To choroba, która objawia się m.in. bólami, sztywnością w ciele oraz niekontrolowanymi spazmami, co utrudnia codzienne funkcjonowanie.

Niestety wszystko wskazuje na to, że objawy choroby piosenkarki się pogłębiają. „Bardzo mi przykro, że znowu was wszystkich zawiodłam. Naprawdę ciężko pracuję, aby odbudować swoje siły, ale koncertowanie może być bardzo trudne, nawet jeśli jesteś w stu procentach przygotowany. To nie fair w stosunku do was, aby ciągle przekładać koncerty i chociaż łamie mi to serce, najlepiej będzie, jeśli odwołamy je wszystko teraz, dopóki nie będę naprawdę gotowa, by znów wystąpić na scenie. Chcę, żebyście wszyscy wiedzieli, że się nie poddaję… i nie mogę się doczekać, kiedy znów was zobaczę!” – poinformowała Céline na Instagramie i swojej oficjalnej stronie internetowej.

Odwołane koncerty obejmują okres od 26 sierpnia 2023 roku, kiedy miała wystąpić w Amsterdamie, do 22 kwietnia 2024 roku i występu w Londynie. Łącznie artystka miała zagrać 42 koncerty w 17 europejskich krajach, w tym w Polsce – w marcu 2024 roku Céline miała wystąpić w Łodzi i Krakowie. Pieniądze za zakupione bilety zostaną zwrócone.

Czy Céline wróci jeszcze na scenę? Tego nie wiadomo – na razie jej priorytetem jest zdrowie. My trzymamy kciuki i życzymy jej dużo siły oraz wytrwałości, a wam polecamy film „Miłość na nowo”, w którym możecie podziwiać Dion po raz pierwszy na wielkim ekranie, a także usłyszeć jej największe hity oraz kilka nowych piosenek.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze