1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Michael Fassbender jako bezwzględny zabójca w nowym filmie Davida Finchera. Zobacz zwiastun

Michael Fassbender jako bezwzględny zabójca w nowym filmie Davida Finchera. Zobacz zwiastun

Michael Fassbender na plakacie filmu „Zabójca” (Fot. materiały prasowe Netflix)
Michael Fassbender na plakacie filmu „Zabójca” (Fot. materiały prasowe Netflix)
Nagrodzony Złotym Globem i trzykrotnie nominowany do Oscara David Fincher powraca z nowym filmem. Twórca takich przebojów, jak „Podziemny krąg”, „Siedem”, „Zodiak”, „Social Network” czy „Zaginiona dziewczyna” tym razem zekranizował francuski komiks. Thriller z Michaelem Fassbenderem i Tildą Swinton za moment zadebiutuje na platformie Netflix. Zobaczcie pierwszy zwiastun.

Fabuła „Zabójcy”, nowego thrillera Davida Finchera, oparta jest na francuskiej powieści graficznej autorstwa Alexisa Nolenta tworzącego pod pseudonimem Matz. Tytułowym bohaterem filmu jest bezwzględny zabójca żyjący w świecie, w którym granica między dobrem a złem już dawno się zatarła. Nękany przez wyrzuty sumienia mężczyzna przeżywa właśnie kryzys emocjonalny. Katastrofalne pudło sprawia, że zabójca musi stoczyć walkę ze zleceniodawcami i z samym sobą w międzynarodowej obławie.

W tytułowej roli zobaczymy Michaela Fassbendera („Wstyd”), któremu towarzyszyć będą m.in.: Charles Parnell („Top Gun: Maverick”), Arliss Howard („Full Metal Jacket”), Sophie Charlotte („Bald Mountain”) oraz Tilda Swinton („Musimy porozmawiać o Kevinie”). Autorem scenariusza na podstawie komiksu Nolenta jest nominowany do nagrody BAFTA Andrew Kevin Walker („Siedem”), natomiast producentką filmu – nominowana do Oscara Ceán Chaffin („Ciekawy przypadek Benjamina Buttona”), prywatnie żona Finchera.

„Zabójca” zadebiutuje najpierw w wybranych kinach, a potem 10 listopada 2023 roku na platformie Netflix. W oczekiwaniu na premierę obejrzyjcie oficjalny zwiastun produkcji.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze