1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. „Narodziny gwiazdy” bez Lady Gagi? Bradley Cooper brał pod uwagę inną wokalistkę

„Narodziny gwiazdy” bez Lady Gagi? Bradley Cooper brał pod uwagę inną wokalistkę

Bradley Cooper i Lady Gaga w filmie „Narodziny gwiazdy” (Fot. BEW Photo)
Bradley Cooper i Lady Gaga w filmie „Narodziny gwiazdy” (Fot. BEW Photo)
Bradley Cooper ujawnił, że mało brakowało, a w jego reżyserskim debiucie – „Narodzinach gwiazdy” z 2018 roku – zagrałaby nie Lady Gaga, a zupełnie inna wokalistka. Jeśli jesteście ciekawi, kogo twórca brał pod uwagę, zostańcie z nami.

Podczas trwającego właśnie Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Santa Barbara nagrodzony za rolę Leonarda Bernsteina w filmie „Maestro” Bradley Cooper wrócił wspomnieniami do pracy nad swoim reżyserskim debiutem – trzecią w historii adaptacją muzycznego dramatu „Narodziny gwiazdy”, która trafiła na ekrany kin w 2018 roku. Scenarzysta, reżyser i zarazem odtwórca głównej roli w filmie ujawnił nowe szczegóły na temat tego, kogo rozważał do głównej roli kobiecej. – Przez chwilę myślałem o Adele. Wyobrażałem sobie, że gdy kariera mojego bohatera zaczyna chylić się ku upadkowi, postanawia on wyjechać za granicę i tam poznaje tę kobietę. To jednak nigdy nie nabrało tempa – powiedział twórca w jednym z wywiadów.

Aby potwierdzić wiarygodność słów Coopera, portal IndieWire skontaktował się z przedstawicielem Adele, aby zapytać u źródła, czy artystka kiedykolwiek otrzymała propozycję zagrania roli głównej w „Narodzinach gwiazdy”, ale jedyne, co udało się ustalić, to fakt, że jedynym jak na razie występem aktorskim brytyjskiej piosenkarki i autorki tekstów, poza jej teledyskami, jest epizod w odcinku serialu „Brzydula Betty” z 2009 roku. Niewykluczone jest jednak, że jeszcze kiedyś zobaczymy Adele na dużym ekranie. W ubiegłym roku gwiazda przyznała, że chciałaby spróbować sił jako aktorka, a nawet ma na oku konkretny film, ale – jak sama wyznaje – „facet, który miałby go nakręcić, nie jest psychicznie gotowy na napisanie scenariusza”. To jedyna rola, której naprawdę pragnę dodała wokalistka.

Podczas festiwalu w Santa Barbara Bradley Cooper potwierdził również, że po przejęciu obowiązków reżyserskich od Clinta Eastwooda, ale przed podjęciem rozważań odnośnie do Adele, starał się zaangażować do udziału w filmie Beyoncé. – Była niesamowita, ale nie wyszło. Pamiętam, że byłem bardzo zdenerwowany, kiedy jej to zaproponowałem, miałem jakiś dziwny nerwowy kaszel – powiedział twórca. Podobno pod uwagę brane były również takie artystki, jak Jennifer Lopez, Shakira, Rihanna, Demi Lovato, Selena Gomez, Kesha, Janelle Monáe i Esperanza Spalding.

Ostatecznie wszystkie elementy układanki połączyła Lady Gaga, która rzuciła wszystkich na kolana swoim wykonaniem „La Vie En Rose” i dzięki temu otrzymała angaż w produkcji. – W tym momencie wszystko stało się jasne. Natychmiast pomyślałem: „Jak mogłem w ogóle myśleć o kimkolwiek innym?” – powiedział aktor i reżyser. – Miałem mnóstwo szczęścia. Spotkałem się z nią następnego lub jeszcze następnego dnia w Malibu, w jej domu, a ona zeszła po schodach. Nigdy tego nie zapomnę. Od razu pomyślałem: „To się uda!” – wspomina twórca.

Fabuła „Narodzin gwiazdy” koncentruje się na popularnym niegdyś piosenkarzu muzyki country, którego gwiazda coraz bardziej przygasa. Przypadkowo odkrywa on nikomu nieznaną, utalentowaną artystkę, z którą nawiązuje płomienny romans. Gdy dzięki jego pomocy zdolna debiutantka osiąga wymarzoną sławę, bohaterowi trudno zaakceptować nadciągający koniec jego własnej kariery. Obraz spotkał się z entuzjastycznym odbiorem zarówno widzów, jak i recenzentów. W opiniotwórczym serwisie „Rotten Tomatoes” uzyskał aż 90 procent pozytywnych ocen krytyków, a także zdobył siedem nominacji do Oscara, w tym dla najlepszego aktora i najlepszej aktorki, oraz jedną statuetkę – za najlepszą oryginalną piosenkę („Shallow”).

Lady Gaga udowodniła natomiast, że świetnie radzi sobie nie tylko na estradzie, ale również przed kamerą. Za swoją kreację artystka otrzymała m.in. nagrodę Critics’ Choice oraz nominację do Złotego Globu i nagrody BAFTA. I choć sam Cooper nie zdobył jeszcze Oscara, drugi wyreżyserowany przez niego obraz zatytułowany „Maestro”, w którym zagrał również główną rolę, otrzymał niedawno siedem nominacji do nagrody Akademii Filmowej, w tym za najlepszy film i najlepszy scenariusz oryginalny oraz dla najlepszego aktora pierwszoplanowego.

Źródło: Marcus Jones, „Bradley Cooper Once Considered Adele for the Lead in »A Star Is Born«”, indiewire.com [dostęp: 13.02.2024]

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze