1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Nie ma mocnych na Billie Eilish. 22-letnia artystka pobiła kolejny rekord

Nie ma mocnych na Billie Eilish. 22-letnia artystka pobiła kolejny rekord

Billie Eilish (Fot. Arturo Holmes/Getty Images)
Billie Eilish (Fot. Arturo Holmes/Getty Images)
Pierwszym rekordzistą był The Weeknd. Następnie próg 100 milionów słuchaczy miesięcznie w serwisie Spotify przekroczyła Taylor Swift. Teraz do tej dwójki dołączyła utalentowana i, co warto podkreślić, najmłodsza w tym gronie, Billie Eilish. Tak pokaźną grupę wiernych słuchaczy 22-latka zagwarantowała sobie publikując w serwisie zaledwie 82 utwory. Ale za to jakie! Słuchaliście już nowy album artystki „Hit Me Hard and Soft” z przebojami „Lunch” i „Chihiro”?

Wraz z premierą albumu „Hit Me Hard and Soft” 22-letnia Billie Eilish potwierdziła, że należy do grona rasowych artystek, których twórczość nigdy nie zawodzi i zawsze wywołuje ogromne emocje. Nowy krążek dziewięciokrotnej zwyciężczyni nagrody Grammy i dwukrotnej laureatki Oscara sprawił też, że zyskała ona jeszcze większe grono słuchaczy, co potwierdzają najnowsze dane serwisu Spotify. Eilish jest bowiem teraz trzecim artystą w historii platformy, który przekroczył wynik 100 milionów słuchaczy miesięcznie.

– Spotify od zawsze było częścią historii Billie. Od czasu „Ocean Eyes” stale powiększa grono fanów na całym świecie. To, co ona i Finneas [starszy brat Billie, z którym tworzy muzyczny duet – przyp. red.] osiągnęli od 2016 roku, jest dość niezwykłe... a wszystko to w wieku 22 lat – przekazał w rozmowie z „Billboard” Jeremy Erlich, globalny szef muzyczny Spotify, komentując sukces piosenkarki.

The Weeknd, który jako pierwszy pobił ten rekord, wciąż zachowuje miejsce lidera z wynikiem 107 milionów słuchaczy miesięcznie, druga pozycja należy do Taylor Swift, która na tę chwilę osiągnęła wynik 102 miliona. Na trzecim miejscu plasuje się świeżo upieczona rekordzistka Billie Eilish. Artystka ma jednak jeszcze jeden powód do radości: jej najnowszy album „Hit Me Hard and Soft” święci sukcesy na całym świecie. Jest także najlepiej sprzedającą się obecnie płytą w Polsce.

Billie Eilish wydała trzeci album i bije kolejne rekordy

Trzeci album młodej piosenkarki pt. „Hit Me Hard and Soft” w dwa tygodnie od premiery zgromadził ponad miliard streamów i wspiął się na szczyty zestawień w 25 krajach. W pierwszym tygodniu Eilish zaliczyła natomiast najlepszy debiut w swojej karierze. Do tego została jedną z zaledwie dwóch artystek, które w ostatnich ośmiu latach przekroczyły w pierwszym tygodniu sprzedaży liczbę 300 tys. egzemplarzy. Billie jest także pierwszą solową artystką mogącą pochwalić się tym, że aż trzy piosenki z jej albumu zyskiwały co najmniej 8 miliona streamów dziennie w pierwszym tygodniu.

Źródło: „Billie Eilish pobiłą rekord w Spotify. Poszła w ślady The Weeknd i Taylor Swift”, pap.pl [dostęp: 18.06.2024]

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze