1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Jerzy Skolimowski jako Jan III Sobieski

Znany na całym świecie reżyser, producent i scenarzysta Jerzy Skolimowski wystąpi w międzynarodowej produkcji "Bitwa pod Wiedniem". Przypadnie mu rola samego króla Polski.

W obsadzie filmu znajdują się także m.in. Alicja Bachleda-Curuś, która wystąpi jako Księżna Eleonora Lotaryńska, Piotr Adamczyk zagra Leopolda I Habsburga, Andrzej Seweryn wcieli się w Jana Andrzeja Morsztyna. Spośród innych polskich gwiazd na ekranie zobaczymy też Wojciecha Mecwaldowskiego, który zagra Jerzego Franciszka Kulczyckiego. Z kolei Borys Szyc będzie Hetmanem wielkim koronnym Mikołajem Adamem Sieniawskim, a Daniel Olbrychski wystapi jako Generał artylerii koronnej Marcin Kazimierz Kątski.

Powstająca właśnie "Bitwa pod Wiedniem" kosztuje 50 mln zł, bierze w niej udział ponad 100 znakomitych aktorów, 10 tys. statystów, 3 tys. koni, a zdjęcia potrwają 13 tygodni i odbywać się będą w kilku krajach Europy, także w Polsce.

"Bitwa pod Wiedniem" to opowieść o jednej z najważniejszych bitew w historii świata, której wynik zadecydował o losach Europy.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze