fbpx

Agnieszka Holland sfilmuje powieść Olgi Tokarczuk

"Prowadź swój pług przez kości umarłych"
mat. prasowe

Agnieszka Holland postanowiła wziąć na warsztat głośną książkę Olgi Tokarczuk, pt. „Prowadź swój pług przez kości umarłych”.

Olga Tokarczuk nazwała swoją książkę „thrillerem moralnym”. To kryminał, w którym główną bohaterką jest mieszkająca samotnie 60-letnia nauczycielka angielskiego, Janina Duszejko. W wolnych chwilach zajmuje się astrologią oraz okolicznymi zwierzętami, które darzy wielką miłością. Nagle w okolicy zaczynają ginąć osoby znane z kłusownictwa i okrucieństwa wobec zwierząt. Janina Duszejko pomaga w śledztwie, jednocześnie zadając sobie pytania, jak postępować wobec prawa, które chroni tych, którzy krzywdzą zwierzęta.

Rzecz dzieje się w deszczowej scenerii Kotliny Kłodzkiej.

Agnieszka Holland nie chce podawać szczegółów produkcji, dopiero zaczyna prace nad filmem. Tymczasem 26 lutego w Teatrze Wielkim w Warszawie odbędzie się premiera miniserialu, jaki Holland nakręciła dla stacji HBO. Serial nosi tytuł „Gorejący krzew” i poświęcony jest czeskiemu studentowi, Janowi Palachowi, który podpalił się w 1969 roku w proteście przeciwko inwazji wojsk Układu Warszawskiego. Premiera serialu w HBO 3 marca.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze