fbpx

Książka o polskim bohaterze wojennym na liście bestsellerów „New York Timesa”!

Materiały prasowe

„Cichy bohater. Sekrety przeszłości mojego ojca” jest jedną z najlepiej sprzedających się książek na liście „New York Timesa”.

Autorkę książki, Ritę Cosby, zainspirowały wojenne losy jej ojca Ryszarda Kossobudzkiego, który walczył w polskim ruchu oporu i był m.in. uczestnikiem Powstania Warszawskiego.

Cosby dotychczas nie miała pojęcia o przeszłości swego ojca i szczególnych więziach jakie łączą jej ojca i nią samą z naszym krajem. Po wizycie w Polsce i naleganiach córki, ojciec autorki opowiedział jej o swoich przeżyciach w czasie II wojny światowej, które zostały potem przeniesione na karty książki.

– Niewielu Amerykanów wiedziało o Powstaniu Warszawskim i niesamowitym poświęceniu Polaków walczących podczas wojny i niewielu to rozumiało. Teraz będą mogli dowiedzieć się z książki, jak przejmująca jest nasza historia i jak powinniśmy być z tego dumni – powiedziała Cosby.

Książka „Quiet Hero: Secrets From My Father’s Past” w najbliższą niedzielę (5 czerwca) trafi na listę bestsellerów „New York Timesa”.